کد خبر: ۵۳۱۱۳
تاریخ انتشار:۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۹
قلعه‌نویی: اشتباه کردم گفتم سیرجان در حال تبدیل شدن به قطب ورزش ایران است/ دوست و دشمن فوتبال ما را تحسین می‌کنند
سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان مدعی شد عملکرد فنی این تیم به گونه‌ای بوده که تحسین دوست و دشمن را به دنبال داشته است.

به گزارش بدر پرس، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری قبل از دیدار تیمش برابر مس رفسنجان اظهار داشت: از باشگاه مس رفسنجان تشکر می‌کنم. خیلی خوشحالم، چون امکاناتی که اینجا دیدم در حد تیم‌های قطری بود. اگر این امکانات تکمیل شود، جای تبریک دارد. همچنین باید از مدیران باشگاه گل‌گهر تشکر کنم. این باشگاه چه در تهران و چه در سیرجان به مرکز معرفت فوتبال ایران تبدیل شده است و این جز با سیاست‌های مدیران بالادستی و مدیران باشگاه نیست.

وی با تعریف و تمجید از مدیریت باشگاه گل‌گهر یادآور شد: همین تیم مس وقتی زمینش آماده نبود اینجا (سیرجان) بازی می‌کرد. الان نیز بازی دیگری (پرسپولیس و سپاهان) قرار است اینجا انجام شود. این نشان می‌دهد که مدیران بالادستی باشگاه و شرکت به فکر کمک به ورزش کشور هستند. در 40 سالی که در ورزش هستم این معرفت سیرجانی‌ها را کمتر جایی دیدم. چند بازی در زمین الیاف برگزار شد که خود ما اصلاً حضور نداشتیم. هر تیمی که به ما زنگ زد و زمین تمرین و مسابقه خواست این امکانات را در اختیارش گذاشتیم. این مسائل نشان می‌دهد مدیریت باشگاه بیشتر از نتیجه‌گیری به نکات اخلاقی و انسانی فکر می‌کند. من به نوبه خودم از مدیران باشگاه و شرکت گل‌گهر تشکر می‌کنم.

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان درباره بازی فردای تیمش تصریح کرد: به محمد ربیعی و همکارانش تبریک می‌گویم که تیم خوبی دارند، ولی در هر بازی که گل‌گهر حضور دارد، بازی‌ها قشنگی شده است. بازی رفت ما چهار گل داشت و در بازی قبلی‌مان با شهر خودرو شش گل رد و بدل شد. خوشحالم تیمی درست کردم که با وجودی ظلمی که در حقش شد، ولی فوتبالی بازی می‌کند که دوست و دشمن همه آن را تحسین می‌کنند. این نشان می‌دهد که ما راه‌مان را پیدا کردیم، هرچند که به نوعی سرمان را بریدند، ولی اشکال ندارد. ما مأمور به تکلیف هستیم و خداهم کمک کرد و برگشتیم. اگر 9 گلی که به ما تحمیل کردند را کم کنیم خط دفاع ما دومین خط دفاع برتر لیگ می‌شود، آنهم با همه مشکلات روحی که داشتیم. فکر می‌کنم در هیچ کجای دنیا این اتفاق برای هیچ تیمی رخ نداد و اگر هم افتاد یقیناً آن تیم کاندیدای سقوط بود، ولی تیم ما ساختار دفاعی و خط حمله‌اش جزو تیم‌های بالای لیگ است. خوشحالیم راهی را که باید 10 ساله می‌رفتیم، در سال دوم حضورمان در لیگ برتر طی کردیم. این نشان می‌دهد که باشگاه گل‌گهر و بازیکنانش ایثار کردند.

قلعه نویی گفت: فردا امیدواریم بازی زیبا و پرگل باشد، ولی نتیجه دست خداست. با توجه به بردی که هفته پیش مقابل آلومینیوم اراک داشتیم که یکی از تیم‌های خوب لیگ است، از لحاظ روحی و روانی بهتر شدیم، چون چند هفته‌ای بود که پیروز نشده بودیم که آنهم به دلیل پنالتی بوده است. البته جالب است که پنالتی‌های صد درصد ما گرفته نمی‌شوند، ولی در محوطه ما هرکس از کنار هرکس رد می‌شود پنالتی گرفته می‌شود، چه برخورد باشد و چه نباشد! به بازی با فولاد و پیکان نگاه کنید. پنالتی‌های صد درصد ما گرفته نمی‌شود و این برای ما خیلی جالب است. حرف زدن هم در این باره فایده ندارد و هرچه بگوییم بیهوده است. ان‌شاءالله که همه این موارد سهوی باشد و عمدی در کار نباشد.

وی اشاره کرد: فردا بازی سخت و تاکتیکی در پیش داریم. صد درصد در این بازی جنگ در میانه میدان است و هرکسی که بتواند وسط زمین را کنترل و ایجاد موقعیت کند یقیناً برنده است. ربیعی تیم خیلی خوبی درست کرده است، اما با این انگیزه به اینجا آمدیم که ان‌شاءالله سه امتیاز بازی را بگیریم.

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان درباره اینکه استان کرمان به یکی از قطب‌های فوتبال کشور تبدیل شده است، تصریح کرد: اینطور نگویید، سرتان را می‌برند! من این حرف را اول فصل زدم که دیدید چه بلاهایی سرمان آمد (باخنده). اول اینکه کرمان بزرگترین استان ایران است و دوم اینکه قبلاً سابقه کار در این استان را داشتم و از حضور در مس کرمان خاطرات خوبی دارم.