دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۰۰۱۳
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۱به گزارش بدر پرس، دکتر مقتدایی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهار کرد:طی چند روز گذشته در کارگروه تخصصی مبادلات مرزی بحث مبادله کالاهای اساسی مورد نیاز استان مورد بحث و بررسی مجدد قرار گرفت و اجرایی شدن آن به قطعیت رسید. 
دکتر مقتدایی بیان کرد: خوشبختانه این نوید رو به مردم میدهیم که ورود و خروج کالاهای مجاز بدون هیچ مانعی در حال انجام است و تمامی تعاونی های مرزی با سایر تعاونی های دیگر نقاط استان می توانند مبادلات کالا داشته باشند.
وی افزود: این پروژه جزء موفقیت های مهم استان خوزستان است که با کار کارشناسانه و شبانه روزی به مرحله اجرا درآمده است. و به دلیل همین موفقیت وزیر کشور طی حکمی به جز 8 قلم کالای پیشنهادی استاندار مجوزمبادلات 10 قلم کالای دیگر را صادر کرده است.
ایشان بیان کرد: خوزستان طی 20سال گذشته از زیر 10 درصد ظرفیتش برای توسعه اقتصادی استفاده کرده است که اگر طی این سالها از 90 درصد مابقی استفاده می شد امروز حداکثر رونق اقتصادی را در استان داشتیم.
استاندار خوزستان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد نحوه ارائه تسهیلات بانکی به مردم اظهار کرد: با تلاش همه دستگاه ها ما امروز شورای راهبردی استان را به ریاست معاون اول رئیس جمهور و وزیر کشور داریم که تمامی مشکلات موجود در استان خوزستان در آن مطرح و بررسی می گردد و اخیرا بحث تسهیلات بانکی در دستور کار این شورا قرار گرفته است.
وی افزود: در سفر اخیر معاون اول رئیس جمهور و وزیر کشوربه شلمچه نارضایتی مردم خوزستان در نحوه و میزان ارائه تسهیلات بانکی مطرح گردید و طی شکایت به شورای راهبردی استان ارائه شد.
دکتر مقتدایی در ادامه بیان کرد: خوزستان از نظر سپرده گذاری بانکی رتبه 3کشور را دارا می باشد ولی متاسفانه از نظر ارائه تسهیلات بانکی رتبه 31 کشور را به خود اختصاص داده است که تمامی روسای بانک ها باید در شورای راهبردی استان حضور یابند و پاسخگو باشند. 
دکتر مقتدایی در ادامه جلسه از تعیین ردیف بودجه برای اجرایی شدن طرح توسعه پایدار در مناطق حاشیه اهواز و 17 شهرستان دیگر استان خبر داد. 
وی افزود: طی تلاش یک سال و نیمه این طرح کارشناسی شده مورد بازنگری و تصویب قرار گرفت و همچنین با تمای دستگاه های امنیتی کشور نظیر شورای عالی امنیت ملی، شورای عالی امنیت کشور و شورای راهبردی استان رایزنی های لازم جهت تضمین امنیت نهاد ها و دستگاه های متولی توسعه و آبادانی دراین مناطق حاشیه نشین شهرها صورت گرفته است.
استاندار خوزستان در ادامه اظهار کرد: این طرح در سال 1395 با هدف محرومیت زدایی حاشیه نشین ها قابل اجرا می باشد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد