دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۰۰۲۵
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۸
با تلاش محققان در بخش صنعت صورت گرفت؛
محققان در کشور به منظور توسعه در بخش صنعت و اقتصاد، با مهندسی معکوس موفق به طراحی و ساخت هیدروکوپلینگ با کیفیت رقابت پذیر در سطح بین المللی شدند.
به گزارش بدر پرس به نقل از گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 'سید مصطفی مهاجرزاده' مدیر عامل شرکت فناور با اشاره به کاربردهای بیشمار هیدرو کوپلینگ­ها در بخش صنایع گفت: هیدروکوپلینگ به عنوان یک تجهیز راه انداز نرم در بخش انتقال قدرت خطوط نوار نقاله، خردکن، فن، آسیاب و میکسر در صنایع فولاد، سیمان، معدنی و پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرد.
مهاجرزاده افزود: ساخت و تولید انواع کوپلینگ های انتقال قدرت شامل کوپلینگ دیسکی، دنده ای، انعطاف پذیر و هیدرولیکی از مجموعه فعالیت های صورت گرفته است که ضمن تولیدات سعی بر ارائه خدمات تعمیرات تخصصی این تجهیز داریم.

**کوپلینگ دنده ای به منظور استفاده برای انتقال گشتاور
مهاجرزاده با اشاره به یکی از انواع کوپلینگ های طراحی شده بیان کرد: کوپلینگ دنده ای یکی از انواع کوپلینگ ها برای انتقال گشتاور و دور بین دو شافت مجزا است. در این نوع کوپلینگ، گشتاور توسط دنده های کوپلینگ منتقل می شود. این کوپلینگ نیز مانند دیگر انواع کوپلینگ­ها باید توان تحمل ناهمراستایی دورانی، زاویه­ای و محوری را تا حدودی داشته باشد. میزان تحمل ناهمراستایی در این نوع کوپلینگ­ها به شکل، میزان لقی و زاویه فشار دنده­ها بستگی دارد. 
این فعال حوزه فناوری تولیدات را بر مبنای سفارش مشتریان و نیاز بازار دانست و گفت: از آنجا که بیشتر بخش تعمیرات مورد نظر است، پیش بینی سالانه 15 سفارش تعمیرات و 10 سفارش فروش وجود دارد. 
وی با تاکید بر نقش تیم R&D در راستای عملی کردن پروژه ها ی علمی عنوان کرد: با توجه به تخصص های متنوع مورد نیاز در ساخت هیدروکوپلینگ، در کلیه فرآیندهای طراحی و ساخت از نخبگان صنعت استفاده می شود و همچنین کادر مهندسی شرکت نیز از فارغ التحصیلان نخبه هستند. 
وی در ادامه با اشاره به متغیر بودن نرخ محصولات در کشورهای سازنده بیان کرد: قیمت محصولات تولید شده کاملاً رقابت پذیر و کیفیت بر اساس استاندارد تعریف شده رقابت پذیر است. به عنوان نمونه قیمت در یک سایز محصول راتا در حدود 9 میلیون تومان و نمونه ایتالیایی در حدود 23 میلیون تومان و نمونه آلمانی در حدود 35 میلیون تومان است.
مهاجرزاده با بیان این که در حال حاضر عمده خریدهای کارخانجات سیمان و فولاد از خارج از کشور صورت می گیرد، گفت: با تحقیقات خود در بخش صنعت سعی داریم به توسعه بخش صنعتی و اقتصادی کشور مبادرت کنیم و با تقویت بازار داخلی به رفع نیازها در بخش صنعت بپردازیم. 
وی با اشاره به کمک های صورت گرفته از بخش دولتی بیان کرد: این شرکت علاوه بر استفاده از کمک های شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از حمایت های صندوق پژوهش و فناوری ریاست جمهوری نیز استفاده کرده است. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد