دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۱۰۰۳۷
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۲
مدیرکل اوقاف خوزستان:
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان گفت: گسترش سنت حسنه وقف می‌تواند بسیاری از معضلات در جامعه را کاهش دهد.

به گزارش بدر پرس به نقل از مهر ، حجت‌الاسلام سید محمد طباطبایی ظهر امروز در همایش وقف و رسانه خوزستان اظهار کرد: همایش وقف و رسانه در ارتباط با کیفیت همکاری رسانه و وقف برگزار می‌شود. اعتقاد ما بر این است که هر فعالیتی را باید از رسانه شروع کرد و تبلیغات در هر امری ضروری است.

وی افزود: در سال‌های قبل از پیروزی انقلاب و در زمان حکومت رژیم شاهنشاهی، صدمات بی‌شماری بر بدنه و پیکره وقف وارد شد چراکه در آن دوران، روسای اوقاف ریاست ساواک را نیز بر عهده داشتند و طبیعی است که مردم به آنها اعتماد نداشته باشند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان تصریح کرد: خوشبختانه بعد از انقلاب، وضعیت وقف در کشور دگرگون‌شده و امام خمین (ره) دستور بازگشت موقوفات به حالت وقف را صادر کردند. بعدازاین دستور نیز مسئله ماده واحده و لغو اصلاحات ارضی پیش آمد.

طباطبایی با اشاره بهبود روزانه وضعیت وقف در كشور گفت: اوقاف امسال برای اولین بار به حوزه فعالیت در بخش اربعین ورود پیدا کرده و موکب‌هایی را در مرزهای شلمچه و چذابه برپا کردیم.

وی اضافه كرد: مردم بركات وقف را در برگزاری مراسم سیدالشهدا (ع) و اطعام عزاداران حسینی مشاهده كردند. خدمات بسیاری از ناحیه وقف به اقشار مختلف ارائه می‌شود و انصافاً خدمات متعدد اوقاف در بخش موقوفات، بقاع متبركه، مسائل فرهنگی، حفظ قرآن و ... همگی بی‌سابقه و کم‌سابقه هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان بیان كرد: هرچند كارهای بزرگی در حوزه وقف انجام‌شده ولی این ظرفیت وجود دارد كه كارهای بزرگ‌تر هم انجام شود. گستره وقف بسیار وسیع بوده و خیلی از معضلات جامعه را می‌توان با آن حل كرد.

طباطبایی عنوان كرد:‌ وقتی افرادی در گذشته نیازهای خود را احصا و بر اساس آنها وقف خود را انجام می‌دادند یعنی وقف راهگشای حل بسیاری از مشكلات خواهد بود. به‌عنوان نمونه با وجود كاهش هزینه‌های درمان در طرح تحول سلامت اما هنوز برخی از بیماران توانایی پرداخت هزینه‌های حداقلی را ندارند كه اوقاف بر همین اساس سالانه کمک‌های بسیاری به بیماران دارد.

وی یادآور شد: رسالت رسانه در زمینه وقف بسیار سنگین است و اصحاب رسانه می‌توانند برای وقف تبلیغات گسترده‌تری داشته باشند. به‌هرحال اگر بركات وقف و موقوفات به گوش مردم برسد طبیعتاً به این كار علاقه بیشتری نشان داده و به آن روی می‌آورند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان گفت: هدایت كردن مردم به سمت انجام كارهای خیر دست‌کمی از انجام كار خیر ندارد.

طباطبایی تأكید كرد: در حال حاضر وقف جمعی مطرح‌شده و طرح بسیار خوب و پسندیده‌ای است. انجام كار خیر وقف مهم است ولی روش و میزان كمک افراد بسته به نوع شرایط آنها خواهد بود و هیچ محدودیتی هم وجود ندارد.

جشنواره رسانه‌ای اوقاف جنوب كشور

رئیس خانه مطبوعات خوزستان نیز در این نشست پیشنهاد برگزاری جشنواره رسانه‌ای اوقاف جنوب كشور را در خوزستان را به اوقاف استان ارائه داد.

رضا علیجانی اظهار كرد: با بهره‌مندی از بركات وقف، می‌توان به رفع نابسامانی‌های اجتماعی و كمک به نیازمندان اقدام كرد.

رئیس خانه مطبوعات خوزستان تصریح كرد: مهم‌ترین ابزار برای فرهنگ‌سازی رسانه است كه امروزه كاربردی از سلاح‌های نظامی است.

علیجانی بیان كرد:‌ رسانه می‌تواند مهم‌ترین ابزار برای خنثی‌سازی نقشه‌های دشمن و تبدیل تهدیدات به نقاط قوت باشد. با گسترش فرهنگ وقف از سوی رسانه‌ها انتظار می‌رود تا روزبه‌روز شاهد تقویت این فرهنگ و علاقه‌مند كردن مردم به وقف باشیم.

وی عنوان كرد: یكی از راهبردهای اساسی ایجاد وقف‌های جدید و نوین است. رسانه‌ها نیز می‌توانند مردم را به انجام وقف در زمینه‌های مختلف از جمله ازدواج، کمک‌های دارویی و درمانی و همچنین تولیدات دانش‌بنیان تشویق كنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد