دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۰۲۰۱
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۳


 استاندار خوزستان:ساماندهی دستفروشان اهواز دردومرحله ، آغاز می شود/ با متخلفان خیابان نادری برخورد قاطع می شود
دکتر عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان اظهارداشت : طرح ساماندهی دستفروشان اهواز دردومرحله اجرا می شود. مرحله نخست آن تا دوهفته دیگرعملیاتی می گردد.

  استاندارخوزستان عصرشنبه درنشست ساماندهی دستفروشان اهواز که درسالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزارشد  با تاکید برخورد قاطع با متخلفان بازار نادری اهواز افزود: پدیده دستفروشی باعث بروز ناهنجاریهای دیگر درسطح شهرشده است . برای جمع آوری آن طرحی در حال تهیه است که ساماندهی دستفروشان در دو مرحله ضربتی و میان مدت به اجرا در می آید.

وی اضافه کرد: مرحله نخست طرح به صورت ضربتی تا نیمه اول دی ماه اجرا می شود که طی آن با متخلفان در بین دستفروشان و اصناف و خاطیان در بین عوامل دستگاه های اجرایی برخورد می شود.
استاندار خوزستان گفت: لازمه اجرای این طرح تفکیک دستفروشان واقعی از کسانی است که باج گیر و متخلف هستند و یا اجناس غیرمجاز می فروشند.
مقتدایی با بیان اینکه در این مرحله وضعیت موجود حفظ شده و در عین حال از گسترش دستفروشی جلوگیری می شود، گفت: فعلا قصد جمع آوری دستفروشان را نداریم و در ابتدا باید تعهدات دستگاه ها عملی و نقص های مدیریت شهری مرتفع شود.
استاندار خوزستان با انتقاد از عملکرد برخی مدیران افزود: طبق گزارش های دریافتی تعدادی سودجو و باج گیر در گسترش پدیده دستفروشی در خیابان نادری دست دارند و منطقه را قرق کرده اند و از سوی دیگر برخی کسبه فضای روبه روی مغازه های خود را به دستفروشان اجاره می دهند و به همه اینها باید عوامل متخلف در دستگاه ها و نهادها را اضافه کرد.

  دکتر مقتدایی گفت : شیوع پدیده باج گیری توسط عده ای سودجو ازدستفروشان که تعدادشان از انگشتان دست تجاوز نمی کند  و عدم برخورد با این پدیده  را باید ننگ  قلمداد کرد نه  افرادی که برای تامین حداقل روزی خود و خانواده  بساط پهن می کنند.
وی خاطرنشان کرد: مرحله دوم طرح به صورت میان مدت و طی شش ماه به اجرا در می آید که در آن بازارچه ها و محل های مورد نیاز دستفروشان شناسایی و ساماندهی می شوند.
مقتدایی همچنین تصریح کرد: وضعیت فعلی دستفروشی ننگ برای متصدیان و مدیرانی است که نتوانسته اند به وظایف خود عمل کنند، نه آنهایی که با بساط کردن دنبال تامین معیشت شرافتمندانه و حلال هستند.
وی تعارضات موجود در شرایط استان را عامل ایجاد دستفروشی دانست و گفت: از هم پاشیدن دو کانون اقتصادی در آبادان و خرمشهر که این دو شهر را از مهاجرپذیر به مهاجرفرست تبدیل کرده به دلیل یک مشکل ملی است که نتیجه آن بوجود آمدن شهرک ها و مناطق حاشیه و پدیده دستفروشی در اهواز و دیگر شهرهای استان شده است.
مقتدایی اضافه کرد: مرحله نخست طرح با محوریت معاونت سیاسی اجتماعی استانداری، پیگیری اخذ مجوزهای لازم با محوریت شورای برنامه ریزی و برخورد با متخلفان با محوریت معاونت امنیتی انجام می شود.
وی در ادامه با اشاره به طرح جمع آوری منازل جنگ زدگان در کوی سپیدار اهواز اظهار کرد: این طرح 16 سال پیش با تعامل مردم حل شده و برخوردهایی که صورت گرفته با متخلفان بوده و با مردم تعارضی نداشتیم.
بر اساس این گزارش، اخیرا کسبه بازار نادری در اعتراض به حضور دستفروشان، سه روز بازار را تعطیل کرده و در مقابل فرمانداری و شورای شهر تجمع کردند. در پی این اعتراضات استانداری تهیه طرح ساماندهی دستفروشان را در برنامه قرار داده است.

 فرج اله خبیرمعاون سیاسی و اجتماعی استاندار نیز دراین جلسه ازپدیده روبه گسترش دستفروشان سیار وانت باردرمبادی ورودی شهراهواز خرده گرفت و خواستار برخورد توامان ماموران شهرداری , پلیس راه با رانندگان این خودروها شد.

    خبیرافزود: فعلا حداقل بتوانیم  از رشد این پدیده مخرب جلوگیری کنیم تا کاراساسی برای برخورد با آن دنبال شود .
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد