دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۱۰۲۰۶
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۱
نایب رئیس فدراسیون و رئیس سازمان لیگ فوتبال گفت: استقلال خوزستان که در جایگاه نخست جدول لیگ برتر قرار دارد تنها 5 میلیارد و 900 میلیون تومان برای تیم خود هزینه کرده است که نشان می دهد با هزینه کم هم می‌شود موفق شد.
به گزارش بدر پرس و به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، مهدی تاج با حضور در برنامه چهارسوی لیگ شبکه خبر گفت: امسال قراردادهای لیگ 169 میلیارد تومان بوده است که پیش بینی می کنیم تا پایان فصل به 197 تا 200 میلیارد تومان برسد.

وی افزود: استقلال تهران با 17 میلیارد و ششصد میلیون تومان بیشترین هزینه را برای تیم خود داشته و از نظر ما عدد بزرگی نیست، سپاهان 17 میلیارد و پانصد میلیون تومان ،پرسپولیس 16 میلیارد تومان ولی استقلال اهواز با 5 میلیارد تومان کم هزینه ترین تیم لیگ برتر بوده و استقلال خوزستان که در جایگاه نخست جدول قرار دارد تنها 5 میلیارد و نهصد میلیون تومان برای تیمش هزینه کرده است و هزینه های این دو تیم حتی به 6 میلیارد تومان هم نمی رسد.

تاج گفت: طبق آمار میانگین سنی بازیکنان در سال94-93 لیگ برتر 26/86 صدم بوده که از نظر ما آمار خوبی است اما امسال با احتساب بازیکنانی که بازی کرده و بازیکنانی که بازی نکرده اند آمار نیم فصل به 25/42 صدم درصد کاهش یافته که این آمار خیلی خوبی است برای جوانگرایی ،تلاش کرده ایم برای رسیدن به این هدف بر اساس آیین نامه میانگین سنی را پایین بیاوریم.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال افزود: برای این کار هدف گذاری کردیم و فصل قبل قرارداد بازیکنان بزرگسال با تیم های لیگ برتری را از 23 بازیکن به 17 بازیکن تغییر دادیم و بقیه بازیکنان باید کمتر از 23 سال باشند.
رئیس سازمان لیگ ادامه داد: اجرای این طرح حدود 200 بازیکن مسن از لیگ برتر کنار رفتند و پرکیفیت های این بازیکنان به لیگ یک رفتند.
تاج گفت: امسال 30 بازیکن به اردوی تیم امید دعوت شدند که میانگین سن آنها 21/97 بود که این موضوع از نظر ما خیلی خوب است و این بازیکنان در بیش از 57 درصد بازی های لیگ امسال حضور داشته اند، یعنی همه بازیکنان امید در لیگ فعال هستند.
وی افزود: اخباری از تراکتورسازی ، محمدی از راه آهن ،علی کریمی از سپاهان ، روزبه چشمی از استقلال، احسان پهلوان از ذوب آهن و کنعانی از ملوان از کل دقایق نیم فصل اول که می شود 1350 دقیقه هزار دقیقه رو بازی کردند و اگر مقایسه ای با گذشته داشته باشیم که چه اتفاقی می افتاد بسیار حائزاهمیت است.
تاج گفت: قبلا چند بازیکن جوان در لیگ حضور پیدا می کرد، همین موضوع باعث کاهش هزینه ، افزایش دوندگی و تغییر کیفی تیم های ملی وامید را در پی داشته است ،چهرهای جوان جدیدی به تیم ملی دعوت شده اند که هنوز کسی آنها را نمی شناسد و این موضوع از نظر من خوب است،چهره تیم ملی در جام جهانی نسبت به جام ملتها تغییر زیادی کرده است.

رئیس سازمان لیگ افزود: اگر بتوانیم در بخش های سخت افزاری ، تعطیلات لیگ و ورزشگاه ها مشکلات را حل کنیم فکر می کنم در وضعیت بهتری قرارخواهیم گرفت.

تاج درباره نمره لیگ ایران در آسیا گفت: کره اول، ژاپن چهارم و ایران سوم شد اگرچه ژاپن را نقطه استاندارد لیگ آسیا می دانم .

وی افزود: فصل گذشته در نیم فصل 470 کارت به بازیکنان داده شد امسال 433 کارت به بازیکنان داده شده است که نشان می دهد در لیگ میزان خشونت کم شده زیرا در سال گذشته 25 کارت قرمز و امسال این میزان به 19 کارت کاهش یافته میزان گل هم به نیم فصل گذشته نزدیک بوده و 255 گل ردو بدل شده است .

تاج گفت: اگر بتوانیم بلیت الکترونیک را سر و سامان بدهیم، به طور قطع فروش بالاتر خواهد رفت.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال گفت: نقل و انتقالات از دوم دی آغاز و تا 29 دی ادامه خواهد داشت، بعد از برگزاری هفته های هفته شانزدهم و هفدهم تعطیلات نیم فصل آغاز می شود که 28 روز بر اساس استاندارد جهانی است، در این مدت تیم امیدمان را به بازی های قطر اعزام و تلاش خواهیم کرد جام حذفی را 3 خرداد 95 به اتمام برسانیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد