دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۰۲۴۸
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۵
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تاکید کرد:
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان بر ضرورت تامین نیروهای مورد نیاز دستگاه‌های اجرایی، شرکت‌های دولتی و خصوصی از مراکز مشاوره و کاریابی‌های استان تاکید کرد.

به گزارش بدر پرس به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، هوشمند صفائی با اشاره به نقش مراکز مشاوره شغلی و کاریابی‌های غیردولتی در شناسایی فرصت‌های شغلی استان و تامین نیروی کار مورد نیاز بنگاه‌های اقتصادی اظهار کرد: ‌ مراکز کاریابی می‌توانند نقش بسیار مهمی در به کارگماری نیروهای بومی در واحد‌ها و بنگاه‌های اقتصادی داشته باشند.

وی افزود: پیرو بخشنامه استاندار خوزستان مبنی بر خرید کالا و خدمات مورد نیاز دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی و غیر دولتی از تولید کنندگان داخلی استان به منظور توسعه فعالیت‌های اقتصادی و افزایش و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید مورد نیاز جمعیت بیکار، تمام دستگاه‌ها، شرکت‌های دولتی و خصوصی ملزم به تامین نیروهای خود از مراکز مشاوره و کاریابی‌های استان هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان بیان کرد: برای بهره گیری لازم از اجرای این بخشنامه در توزیع عادلانه فرصت‌های شغلی متاثر از فعالیت‌های اقتصادی استان، بین جویندگان ثبت نام شده در مراکز کاریابی غیر دولتی، به وی‌ژه جوانان و جویندگان کار بومی، برنامه ریزی، آموزش و آماده سازی نیروی‌های کار فنی و تخصصی موردنیاز توسعه اقتصادی استان در مراکز فنی و حرفه‌ای و در ‌‌نهایت یک پارچه سازی آمار و اطلاعات فرصت‌های شغلی ایجاد شده، کلیه نیروهای کار مورد نیاز شرکت‌های دولتی و خصوصی باید از طریق مراکز مشاوره‌های شغلی و کاریابی‌های خصوصی تحت نظارت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تامین شوند.

صفائی افزود: این کار موجب شفاف شدن بازار کار استان شده و امکان برنامه ریزی‌های لازم در این حوزه را فراهم می‌کند.

وی گفت: بر اساس ماده ۸۰ قانون برنامه پنجم توسعه کلیه بنگاه‌های صنعتی و صنفی که نیروهای مازاد بر ظرفیت اسمی خود را از مراکز مشاوره‌های شغلی و کاریابی‌های تامین کنند مشمول معافیت بخشی از حق بیمه سهم کارفرما خواهند شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تصریح کرد: ﭼﻨﺎﻧﭽﻪ ﺗﻮﺟﻪ بیش تری ﺑﻪ اﯾﻦ ﻣﺮاﮐﺰ شود و ﺗﺎﮐﯿﺪ بیشتری ﺑﻪ شرکت‌ها و ﭘﯿﻤﺎﻧﮑﺎران ﺑﺮای ﺗﺎﻣﯿﻦ ﻧﯿﺮوی ﮐﺎر ﺧﻮد از ﻃﺮﯾﻖ اﯾﻦ ﻣﺮاﮐﺰ شود ﺗﺤﻮل ﺧﻮﺑﯽ در ﺷﻨﺎﺳﺎیی وﺗﻮزﯾﻊ ﻋﺎدﻻﻧﻪ فرصت‌های ﺷﻐﻠﯽ اﺳﺘﺎن به وﺟﻮد می‌آید.

صفایی با اشاره به مصوبه اخیر شورای اشتغال استان که مورد تاکید استاندار بود، گفت: ﮐﺎرﯾﺎﺑﯽ ﻫﺎی ﻏﯿﺮ دوﻟﺘﯽ ﺑﺎﯾﺪ اﺑﺘﺪا ﺳﺎﻣﺎﻧﺪﻫﯽ ﺷوند. همچنین ﺑﯿﻤﻪ و ﭘﺮداﺧﺖ ﺣﻖ و ﺣﻘﻮق ﮐﺎرﮔﺮ ﺟﺪﯾﺪ زﻣﺎﻧﯽ اﻧﺠﺎم شود ﮐﻪ ﻟﯿﺴﺖ اﻓﺮاد ابتدا ﺗﻮﺳﻂ اﻧﺠﻤﻦ ﻣﺮاﮐﺰ ﻣﺸﺎوره ﺷﻐﻠﯽ وﮐﺎرﯾﺎﺑﯽ ﻫﺎی ﻏﯿﺮ دوﻟﺘﯽ ﻣﻮرد ﺗﺎیید ﻗﺮار گیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد