دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۰۵۵۹
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۷
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز:
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز با تأکید بر ضرورت فرهنگ سازی در زمینه ابداع و اختراع گفت: دانشگا ها باید به سمت و سوی کارآفرینی گام بردارند.
به گزارش بدر پرس به نقل از مهر، ابراهیم حاجی دولو پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح جشنواره منطقه ای رویش خلیج فارس در دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار کرد: متأسفانه کشور ایران نسبت به سایر کشورها در حوزه نوآوری، ابداع و اختراع عقب است.

وی افزود: اگرچه در مقوله تربیت نیروی انسانی دانشگاه ها موفق هستیم و نیروی انسانی بسیاری تولید و حتی برخی مواقع صادر و در پژوهش نیز پیشرفت خوبی داشته ایم اما نقطه ضعف ما در کارآفرینی، نوآوری و اختراعات است که باید بیشتر به آن ورود کنیم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز بیان کرد: باید کلیه امکانات و ظرفیت های علمی، دانشگاهی، صنعتی و انسانی را برای رسیدن جایگاه کشورمان به وضعیت مطلوب در این حوزه بسیج کنیم.

حاجی دولو با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره منطقه ای رویش خلیج فارس ادامه داد: جشنواره منطقه ای رویش از این جهت که تاکیدی بر حمایت از نوآوری، اختراع و کارآفرینی دارد، دارای اهمیت است.

وی با تأکید بر اینکه کشور ما نیازمند تغییر و تحول است و این تغییر از دانشگاه ها شروع می شود، بیان کرد: به فرموده امام راحل دانشگاه ها نقش اساسی در تغییر و تحولات ملت دارند و باید به آنها توجه شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز عنوان کرد: تا قبل از این وظایف دانشگاه ها کارمند آفرینی بود اما اکنون دانشگاه ها باید به سمت و سوی توسعه فرهنگ نو آوری و اختراع گام بردارند.

حاجی دولو با بیان اینکه شرایط در دنیا تغییر کرده و چاره ای جز این نداریم که در این مسیر حرکت کنیم، یادآور شد: باید ابداع و اختراع را که دریچه کارآفرینی هستند، بیش از پیش گسترش داده و حمایت کنیم.

وی تصریح کرد: ماموریت اصلی دانشگاه ها در حال حاضر کارآفرینی است، و امیدواریم به همت مسئولان استان و کلیه واحدها این ماموریت محقق شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز تأکید کرد: اختراع نیاز به تلاش، کوشش و جدیت دارد، اختراع یک درصد الهام و ۹۹ درصد پشتکار، جدیت و پیگیری است و این مهم نیازمند این است که ساختار سازمانی خود را برای حمایت از کارآفرینی تصحیح کنیم.

حاجی دولو اضافه کرد: فضا برای نوآوری و اختراع وجود دارد و هرچه جلوتر برویم این فضا بیشتر می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد