دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۰۷۳۴
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۱
رییس پارک علم و فناوری خوزستان گفت: هفته پژوهش همواره به یک سبک برگزار ‌شده است بنابراین اگر بنا به فرهنگ‌سازی است باید تاکنون این فرهنگ‌سازی حاصل می‌شد که معتقدم تا حد زیادی انجام شده اما اگر هنوز این کار انجام نشده است باید در برنامه‌های هفته پژوهش بازنگری شود.
دکتر بابک مختاری در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر استان که امروز 12 دی‌ماه در سالن شهید هاشمی استانداری خوزستان برگزار شد، با بیان این‌که امسال تعداد شرکت‌های خصوصی حاضر در فن‌بازار از شرکت‌های دولتی و دانشگاه‌ها بیشتر بود، اظهار کرد: هفته پژوهش سال‌ها است که به یک سبک برگزار می‌شود بنابراین اگر بنا به فرهنگ‌سازی است باید تاکنون این فرهنگ‌سازی حاصل می‌شد اما اگر هنوز فرهنگ‌سازی در خصوص پژوهش انجام نشده، باید در برنامه‌های هفته پژوهش بازنگری شود.
 
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و سومین فن بازار خوزستان، افزود: امسال در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی غرفه ویژه علم برای کودکان راه‌اندازی شد که مفاهیم مهم حوزه پژوهشی و تأثیرگذار در استان، برای کودکان به زبان ساده ارایه شود؛ همچنین برگزاری مسابقات رباتیک و برپایی نمایشگاه کتب دست دوم از برنامه‌های حاشیه‌ای نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فن‌بازار استان بود.
 
رییس پارک علم و فناوری خوزستان با بیان این‌که استقبال خوبی از برنامه‌های جانبی نمایشگاه انجام شد، گفت: امسال برنامه رصد نجومی و تئاتر خیابانی با موضوع علم و پژوهش نیز در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی اجرا شد که استقبال خوبی از این برنامه‌ها صورت گرفت؛ برگزاری سخنرانی‌های پژوهش ادبی از دیگر برنامه‌ها بود که به‌صورت ویژه مورد استقبال اهالی فرهنگ و هنر قرار گرفت.
 
مختاری درخصوص انتخاب غرفه‌های برتر نیز با بیان این‌که هر ساله سه غرفه از میان دانشگاه‌ها و دستگاه‌های دولتی و یک غرفه از فن‌بازار به‌عنوان غرفه‌های برتر انتخاب می‌شدند، عنوان کرد: امسال با توجه به تعداد بالای حضور شرکت‌های خصوصی دو غرفه از فن‌بازار و دو غرفه از دستگاه‌های اجرایی به‌عنوان غرفه‌های برتر برگزیده شدند که مبنای آن معیارهای ارزیابی مصوب در جلسات شورای سیاستگذاری است.
 
وی با ابراز امیدواری از این‌که فرهنگ پژوهش در جامعه نهادینه شود، عنوان کرد: تاکنون 70 درصد از دستگاه‌های شرکت‌کننده در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی هزینه‌های خود را پرداخت نکرده‌اند که لازم است سریع‌تر نسبت به این امر اقدام کنند.
 
رییس پارک علم و فناوری خوزستان همچنین از اهالی رسانه جهت همراهی در هفته پژوهش و انعکاس برنامه‌ها، جشنواره و نمایشگاه‌های دستاوردهای پژوهش و شناسایی آن‌ها به مردم قدردانی کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد