دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۱۰۷۷۶
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۷
به گزارش بدرپرس، دکتر ایرج نظری معاون درمان دانشگاه از بهره برداری از تخت های ویژه جدید ICU و NICU در بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز خبر داد و افزود: یکی از معضلات پیش روی نظام سلامت، کمبود تخت ویژه در بیمارستان ها می باشد که بیماران نیازمند به خدمات این تخت ها، اغلب افراد سالمند، بیماران دچار حوادث تروما، بیماران دارای شرایط حاد بیماری، بیماران تنفسی، افراد دارای مشکلات عفونی، نوزادان نیازمند مراقبتهای بحرانی و نیز بیماران سرطانی که در مرحله آخر بیماری قراردارند، می باشند.
وی ادامه داد: کمبود شدید تختهای ویژه در بیمارستان ها، اوضاع نابسامانی را در فرآیند رسیدگی و درمان بیماران در سیستم بهداشت و درمان کشور تحمیل می کند.

نظری اظهار داشت:در راستای اجرای هر چه کاملتر مفاد طرح تحول نظام سلامت که یکی از مهمترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید به شمار می رود، تعداد 51 تخت ویژه (ICUو NICU) به سرانه تخت ویژه بیمارستان های دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اضافه شد.

وی افزود: از این 51 تخت ویژه اختصاص داده شده، 39 تخت ICU و 12 تخت NICU است که این تخت ها در بیمارستان های شفاء اهواز، سینا کارون، معرفی ماهشهر، مادر رامهرمز و شهدای ایذه مورد بهره برداری قرار گرفته اند.

معاون درمان دانشگاه در پایان افزود: جهت ایجاد فضای فیزیکی مورد نیاز تخت های ویژه جدید، دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اقدامات مربوط به بهسازی و توسعه بخش های ویژه را از سه ماهه دوم سالجاری در دستور کار خود قرار داده است.

 گفتنی است در حال حاضر در کشور 5400 تخت ویژه وجود دارد که سهم دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز 244 تخت می باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد