دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۰۷۸۷
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۶
نمایشگاه عکس خانم سارا علی محمدی با موضوع زن دیروز در کافه گالری 28 طبقه فوقانی سینما هلال در حال برگزاری است.

در همین راستا مصاحبه این پایگاه خبری با عکاس هنرمند جوان و خوش آتیه استان داشتیم که عینا منتشر میشود:

لطفا خودتان را معرفی کنید؟

سارا علی محمدی هستم متولد سال 1370، کارشناس ارتباط تصویری از دانشگاه تهران مرکز،از ترم 3 دانشگاه عکاسی را شروع کردم ؛که اول بصورت حرفه ای نبود اما در پایان دوره دانشگاه بصورت جدی به عکاسی علاقمند شده و دنبال کردم .در حال حاضر عضو گروه عکاسان جوان ایران شده ودر  کلاس های این گروه شرکت میکنم .

این چندمین نمایشگاه عکس شما است؟

به لطف خدا اولین نمایشگاه عکس من است که برگزار کردم که از کاملترین مجموعه عکس های من است. در این مجموعه حدود 200 عکس دارم که برای این نمایشگاه   از 8 عکس رونمایی کردم.

لطفا راجع این نمایشگاه توضیح دهید؟

برای این نمایشگاه 3 اسم را انتخاب کردم که واقعا این سه نام را دوست دارم (زن بومی ، زن دیروز، زنانگی)عنوان نمایشگاه است.دلیل انتخاب این بود که زنان درون استان خودم بیشتر و بهتر  شناخته بشوند و بتونم این زنان و در واقع این شیرزنان خستگی ناپذیر را به ایران بشناسونم .

مردم سرزمینم با اداب و رسوم وایین زیبا یشان  بهتر و بیشترآشنا بشوند.در واقع زنهایی که بینشون بزرگ شدم.


یکی از رسوم ریشه دار زنان قوم عرب رسم خالکوبی است.

مادر بزرگ خودم با اینکه بختیاری بود اما این خالکوبی زیبا عربی را داشت در واقع من دنبال نقاط و اشتراکاتی هستم که اقوام استان را زیبا کنار هم قرار میده و اتحاد و مهربانیشون را نشان میدهد.

تو تحقیقات فهمیدیم که این خالکوبی های زیبا علاوه بر جنبه های تزیینی دارای جنبه های درمانی نیز هست و نقوش متفاوت بوده و با هم فرق دارند.  یکی از جواب هایی که رسیدم این بود که زنان قوم بواسطه  روح پاک و ساده ای که دارند با این نقوش نه بزرگی را به تجملات میگویند و از آن دور هستند و این نقش ها احساس درونی آنها را نشان میدهد.

سوژه عکاسیم  را در نفت سفید پیدا کردم و مدتی با او زندگی کردم.

نمایشگاه هنرمند جوان خوزستانی از 11 تا 18  دی ماه در کافه گالری 28 طبقه فوقانی سینما هلال پذیرای علاقمندان می باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد