دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۰۸۸۷
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۸
محسن رضایی:
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اقدامات صورت گرفته در منطقه در مدت اخیر نشان می‌دهد که دشمنان به دنبال کشاندن جنگ‌های نیابتی به مرزهای ایران هستند.به گزارش بدر پرس به نقل از مهر، محسن رضایی شامگاه جمعه در مراسم گردهمایی گردان جعفرطیار (س) با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گران‌قدر دوران دفاع مقدس به‌خصوص شهدای گردان جعفر طیار (س) بیان کرد: شهدای استان خوزستان به‌ویژه شهدای این گردان سلحشور با تقدیم شهدای زیادی در دفاع از اسلام و انقلاب ریشه اسلام ناب محمدی را آبیاری کردند.

وی با تحسین روحیات انقلابی و اسلامی رزمندگان گردان جعفرطیار (س) افزود: هنوز این گردان آماده نبرد با دشمنان اسلام و انقلاب است و این آمادگی خود را با تقدیم چند شهید مدافع حرم نشان داده است.

رضایی تصریح کرد: یکی از اهداف دشمنان ما در حمله به جمهوری اسلامی ایران این بود که انقلاب نوپای ما را مورد هجوم قرار بدهد ولی ما در دفاع مقدس انقلابی دیگر به پا کردیم و دشمن را از این کارشان پشیمان کردیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وقتی دشمن فهمید که از طریق جنگ نمی‌تواند با جمهوری اسلامی رو در رو شود به بهانه‌های از جمله ساخت بمب اتم ما را تحریم اقتصادی کرد ولی این بار هم مانند گذشته ایستادگی کردیم و نقشه شوم دشمن را نقش بر آب کردیم.

فرمانده سپاه در دوران دفاع مقدس با اشاره به سنگ‌اندازی دشمنان این مرز و بوم در قضیه برجام اظهار کرد: بعد از ماجرای مذاکرات دوباره کنگره، آمریکا دست به تحریم جمهوری اسلامی ایران زد و این بار بهانه‌های آنان برنامه موشکی ما بود. دشمنان بدانند ما دست از تحریم و تهدید آنان هراسی نداریم و دوباره نقشه‌های شوم آنان را برهم خواهیم زد.

رضایی گفت: دشمنان ما را به بی‌ثباتی و نا امن کردن منطقه متهم می‌کنند درصورتی‌که همه دنیا می‌دانند این آمریکا است که به داعش و گروه‌های تکفیری سلاح و پول می‌دهد تا آنان به نیابتش منطقه را به آشوب بکشند.

وی افزود: آمریکا امروز خود ناقض حقوق بشر است ولی ما را متهم می‌کند. دشمنان امروز حقوق بشر را به تمسخر گرفته‌اند و روزانه صدها بی‌گناه بر اثر بی‌فکری آنان توسط عواملشان در منطقه کشته می‌شوند.

رضایی گفت: ما درصدد امنیت بخشی و ایجاد ثبات در منطقه هستیم و هرگز اجازه نمی‌دهیم دشمنان آن را به آشوب بکشند ولی در مقابل این حرکت، آمریکا و آل سعود با دادن پول و تجهیزات به دشمنان به دنبال نا امن کردن منطقه و کشیدن جنگ‌های نیابتی به مرزهای ایران هستند.

وی با اشاره به آماده بودن نیروهای انقلابی به دشمنان اسلام و انقلاب گفت: حماقت صدام را دوباره تکرار نکنید، اگر ما در دوران دفاع مقدس اجازه دادیم که جنگ هشت سال طول بکشد این بار حوصله آن روزها را نداریم و با کوچک‌ترین اشتباهتان شما را پشیمان خواهیم کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از همه رزمندگان و بسیجیان خواست تا با آمادگی کامل و صبر و حوصله، تحولات منطقه را رصد کنند و گوش به فرمان رهبری باشند تا در صورت نیاز همچون گذشته در صحنه حضور پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه در طول این ۷۰ سال عربستان و رژیم صهیونیستی مانع پیشرفت جهان اسلام بوده‌اند، اظهار کرد: اکنون هم تحرکات عربستان مشابه رفتار صدام حسین است. اخراج مردم به بهانه ایرانی بودن از عراق، ارسال سلاح به منافقان و ضدانقلاب کردستان، کارهایی بود که صدام می‌کرد.

رضایی ادامه داد:  اکنون هم دولت سعودی برای مخالفان و خرابکارها پول و آموزش می‌فرستد. صدام در بصره به کنسولگری ما حمله کرد و البته جوان‌های خوزستانی به کنسولگری آنها متعرض شدند. در شرایط فعلی هم اگر عده ای به خاطر برانگیخته شدن احساساتشان، حرکتی کرده اند ما آنها را سرزنش می کنیم ولی این دولت عربستان است که رسماً به اماکن دیپلماتیک ایران در یمن حمله کرده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: صدام، شهید صدر را به شهادت رساند و عربستان شیخ نمر را. عربستان هم‌اکنون مانند رژیم بعث، ارتباطاتش را با ما قطع کرده است. اینها نشان می‌دهد آنها به سمت ماجراجویی و درگیری می‌روید. بعد محمد بن سلمان می‌گوید نمی‌خواهیم با ایران درگیر شویم. فکر می‌کنم نمی‌فهمند که نمی‌فهمند.

رضایی خطاب به آل سعود گفت: مأموریت چه کسی را دارید انجام می‌دهید؟ چرا نمی‌گذارید امنیت در منطقه باشد؟ اصلاً شما کی هستید که می‌خواهید درگیر شوید؟ راه صدام حسین را دنبال نکنید. ثبات منطقه را به هم نریزید. به مردمتان آزادی و عدالت بدهید. فکر خاموشی صدای ایران را از ذهنتان خارج کنید. ملت ایران راهش را ادامه می‌دهد و نمی‌خواهد به دوران قاجار و پهلوی برگردد. ما به آن دوران خفت‌بار بازنخواهیم گشت و بهای ادامه این مسیر را می‌پردازیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد