عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۱۱۴۸
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۳
مرمت و بازسازی کانال E2 شبکه آبیاری دز با طول 31 کیلومتر و 635 متر و کانال E2L13 با طول 23 کیلومتر به اتمام رسید.
به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان، کانال E2در جهت شمال به جنوب، علاوه بر تامین آب باغات و اراضی کشاورزی چندین شهر از جمله شهرهای صفی آباد، دزآب و میان رود، زمینهای کشت و صنعت شهید رجایی و بهشتی و باغات مسیر را نیز در بر می گیرد. 
مدیر امور اجرایی بهینه سازی شبکه های آبیاری سازمان آب و برق خوزستان با بیان اینکه مساحت اراضی و باغات زیر پوشش کانال E2 افزون بر 16 هزار و 489 هکتار است، افزود: طول این کانال 31 هزار و 635 متر و ظرفیت نهایی کانال برای 55 متر مکعب در ثانیه طراحی شده است. 
"حسین دعاوی" اضافه کرد: کانالE2L13 با طول حدود 23 کیلومتر یکی از کانالهای منشعب از کانال E2 بوده که ظرفیت نهایی آن هشت مترمکعب بر ثانیه و مساحت زیر پوشش آن سه هزار و 160 هکتار است. 
وی ادامه داد: با بررسی های انجام شده و مطالعات صورت گرفته در جهت بهبود عملیات بهره برداری، نگهداری و استفاده بهینه از آب استحصال شده، بازسازی و لاینینگ کانال در دستور کار سازمان آب و برق خوزستان قرار گرفت و این پروژه ها در قالب طرح مرمت و بازسازی شبکه های آبیاری دز تعریف و در دو پروژه افزون بر 16هزار متر آن اصلاح و لاینینگ شد. 
مدیر امور اجرایی بهینه سازی شبکه های آبیاری سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به اینکه اجرای این پروژه ها موجب جلوگیری از هدر رفت آب، افزایش راندمان و بهبود عملیات بهره برداری می شود، افزود: عملیات بازسازی پروژه های پیش گفته به طور متوسط بالغ بر 33 میلیارد ریال هزینه در بر داشته است. 
وی در رابطه با فعالیت های انجام شده گفت: در این پروژه ها 157 هزار متر مکعب لجن برداری، 240 هزار متر مکعب خاکبرداری، 730 هزار متر مکعب خاکریزی، 170 هزار متر مکعب کانال کنی، 14 هزار و 300 مترمکعب بتن ریزی و 9 هزار متر مکعب رگلاژ و بازسازی جاده سرویس صورت گرفته است. 
دعاوی خاطر نشان کرد: با مرمت و بازسازی این کانالها، از هدر رفت آب به میزان زیادی جلوگیری شده و راندمان آبیاری در بخش کشاورزی و کل شبکه افزایش می یابد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد