دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۱۵۷۴
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۹


به گزارش پایگاه خبری بدر پرس، صلاحیت آیت الله سید حسن زاده، امام جمعه موقت اهواز و نماینده بعثه مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت استان خوزستان، جهت کاندیداتوری مجلس خبرگان رهبری از طرف شورای نگهبان نگردید.

لازم به  ذکر است که آیت الله سید ابوالحسن حسن زاده از سادات جلیل القدر جزایری و از فرزندان امام موسی کاظم (علیه السلام) است که در سال ۱۳۴۲ در خانواده ای کاملاٌ مذهبی در شهرستان اهواز بدنیا آمد.

پدر ایشان آقای حاج سید محمد حسن زاده از فعالین انقلاب در سال ۱۳۴۲ بوده که به گفته استاد اولین معلم اخلاق وی پدر بزرگوارشان میباشد که اخلاص و تقوا را در تربیت فرزندانش مورد توجه و اصل قرار داده است.

مادر ایشان هم از خاندان منجم زاده بانویی صبور و اهل عبادت است که همه سرمایه خود را صرف تربیت فرزندان خود نموده و ثمره اش فرزند اول پسرش سید محمدرضا بود که در عملیات آزاد سازی بستان در سال ۱۳۶۰ به شهادت رسید

فعالیتهای انقلابی و اجتماعی خود را از دوره راهنمایی آغاز کرد. البته قبل از آن هم در دوره دبستان امام جماعت دانش آموزان بود که به آنها نماز را آموزش میداد.

در دوره راهنمایی وارد  مسجد جزایری شد و با آشنایی با حضرت آیت الله جزایری مستقیم تحت تربیت ایشان قرار گرفت و از سال ۱۳۵۵ دروس حوزوی را به صورت غیر رسمی در محضر ایشان آغاز نمود.

همچنین در مسجد حاج رضا و مسجد حاج علوان در کنار شهید محمد تقی کتانباف در جلسات قرائت قرآن شرکت میکرد.

در همین دوره و زیر نظر مرحوم استاد حمید کاشانی دانش آموزان را به مسجد جذب و اداره برنامه های کتابخانه را در روزهای جمعه بعهده داشت.

ایشان در اولین تظاهرات اهواز بعد از واقعه ۱۹ دی سال ۱۳۵۶ که از حسینیه اعظم شروع شد حضور داشت و نیز در تظاهرات ۱۳ فروردین ۱۳۵۷ که اولین شهید انقلاب در اهواز تقدیم انقلاب شد شرکت و مورد اصابت گلوله مزدوران رژیم پهلوی قرار گرفت و به مدت دو ماه گلوله در پای وی بود تا در خانه مسکونی و به کمک یکی از پزشکان گلوله را از پای وی بیرون آوردند.

پخش اعلامیه ، تکثیر و توزیع نوارهای سخنرانی حضرت امام (ره) و شرکت در تظاهرات از دیگر فعالیتهای انقلابی استاد می باشد.

بعد از دستور حضرت امام (ره) مبنی بر تشکیل بسیج ، سید ابوالحسن حسن زاده دوره آموزشی بسیج را در تابستان سال ۱۳۵۹ و قبل از شروع جنگ تحمیلی در ملاثانی و زیر نظر شهیدانی چون: جواد داغری، حسن لطفی نیا، منصور معمار زاده گذراند و افتخار بسیجی بودن را پیدا کرد.

با شروع جنگ تحمیلی در کنار دیگر بسیجیان به دفاع از میهن اسلامی پرداخت و در ماههای اول جنگ بصورت مستمر و بعدها بصورت متناوب توفیق حضور در جبهه های جنگ را در گردانهای مالک اشتر، امام حسین (ع) و ادوات لشکر ۷ ولیعصر و نیز گردان قائم در رسته اطلاعات و عملیات پیدا کرد.

دروس رسمی حوزه را استاد حسن زاده در سال۱۳۶۰ در مدرسه امام خمینی (ره) بعنوان اولین دوره طلاب مدرسه زیر نظر آیت الله موسوی جزایری شروع کرد.

از همان ابتدا در کنار درس به تدریس هم اشتغال داشت و تدریس ایشان از حوزه علمیه اهواز شروع و در حوزه علمیه شوشتر ادامه و سپس در حوره علمیه قم تکمیل و مجدداٌ در اهواز ادامه پیدا کرد.

بزرگترین اساتید آیت الله حسن زاده در استان خوزستان عموی بزرگوار ایشان مرحوم حاج سید هاشم حسن زاده، آیت الله موسوی جزایری، مرحوم آیت الله حاج سید محمد موسوی جزایری، مرحوم آیت الله حاج سید محمد حسن ال طیب و در شهرستان قم آیت الله صلواتی، آیت الله قدیری، شیخ محسن وحید خراسانی و نیز استاد اعظم حوزه علمیه قم حضرت آیت الله وحید خراسانی است که مدت ۷ سال در محضر ایشان تلمذ نموده است.

در سال ۱۳۷۰ بعنوان دانشجوی رشته ادبیات عرب در دانشگاه علامه طباطبایی پذیرفته شد و در کلاس درس دانشگاه رتبه اول را کسب نمود.

از سال ۱۳۷۷ همزمان با تدریس در دانشگاه شهید چمران و دانشگاه علوم پزشکی اهواز بعنوان مدیریت گروه معارف اسلامی دانشگاه منصوب شد.

از فعالیتهای علمی ایشان داوری پایان نامه های حوزه های علمیه خواهران در استان خوزستان است که در جلسه دفاعیه بیش از سی پایان نامه استاد داور بوده است.

از سال ۱۳۷۵ فعالیت در صدا و سیمای استان خوزستان را شروع کرد و مردم مومن و متعهد استان خوزستان نزدیک به ده سال است که  از برنامه های تلویزیونی ایشان به ویژه در ماه مبارک رمضان هر سال استفاده کرده و با شنیدن سخنان ارزشمند ایشان در باب معارف، قرآن و اهل بیت پای سفره افطار و ضیافت الهی می نشینند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد