دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۱۶۲۲
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۲

 رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز اظهار کرد: مرکز بهداشت غرب اهواز گام های بزرگ را در جهت توانمندسازی نیروری انسانی در این سالها برداشته و از مربیانی توانمند در حوضه درمان و بهداشت برای آموزش پرسنل استفاده می کند.
به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز در گفتگو با خبرنگار اکونیوز از راه اندازی 28 پایگاه سلامت در مرکز بهداشت غرب اهواز خبرداد. 
وی در ادامه اظهار کرد: مکان یابی های لازم در تمامی نقاط تحت پوشش مرکز بهداشت غرب شهرستان اهواز انجام پذیرفته و متناسب با وضعیت منطقه  و متراژ موجود بین 30 تا 50 میلیون تومان برای تجهیز این مراکز هزینه در نظر گرفته شده است. تمامی لوازم و تجهیزات پزشکی و اداری مورد نیاز، توسط مرکز بهداشت غرب اهواز خریداری و در اختیار پایگاه های سلامت قرار گرفته است.
وی افزود: آموزش مهارت های حرفه ای به نیروهای پایگاه های سلامت از مهمترین استراتژی های مرکز بهداشت غرب اهواز به شمار می آید. تمامی این نیروها پس از قبولی در آزمون ورودی مرکز بهداشت  با گذراندن 186 ساعت آموزش حضوری و بالغ بر 500 ساعت آموزش غیر حضوری برای کار در پایگاه های سلامت مراکز بهداشت شهر اهواز مهارت لازم را کسب می نمایند.
مهرداد شریفی تصریح کرد: مرکز بهداشت غرب اهواز گام های بزرگ را در جهت توانمندسازی نیروری انسانی در این سالها برداشته و از مربیانی توانمند در حوضه درمان و بهداشت برای آموزش پرسنل استفاده می کند. کارشناس بهداشت روان، کارشناس تغذیه، کارشناس بیماریها، کارشناس مامایی، کارشناسان بهداشت محیط و مدیران اجرایی در مراکز بهداشت مستقر و تمامی بسته های خدمات درمانی را به مرد عرضه می نمایند.
رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز در ادامه اظهار کرد: امروز با افتخار می توان گفت طرح تحول نظام سلامت در محدوده غرب اهواز براساس نیازسنجی های صورت گرفته 100 درصد به مرحله اجرایی شدن رسیده است. 
وی همچنین تصریح کرد: مرکز بهداشت غرب اهواز به نمایندگی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی میزبان رونمایی از طرح تحول نظام سلامت در استان خوزستان خواهد بود. 
مهرداد شریفی گفت: در مراکز سلامت غرب شهرستان اهواز کمبود نیروی انسانی به یک فرصت تبدیل شده است و در تمامی پایگاه های سلامت نیروهای آموزش دیده با تحصبلات آکادمیک و دانشگاهی در حوضه سلامت وجود دارند که برمبنای نیازسنجی و الویت بندی وارد مهدکودک ها و مدارس می شوند و بسته های خدمات درمانی و آموزشی را به دانش آموزان ارائه می کنند تا با توانمندسازیهای انجام شده اعتمادسازی در مردم جامعه صورت گیرد و در کنار تداوم برنامه های سلامت ارزشیابی های خوبی از مراکز بهداشتی شهر صورت پذیرد.
رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز اظهار کرد: اگر تمامی استانداردهای سلامت بوجود آید اما مردم در حوضه با مراکز سلامت مشارکت نداشته باشند قطعا به نتایج مطلوب در حوضه نظام سلامت دست نخواهیم یافت. 
وی افزود: بخش بهداشت و درمان متولی امر سلامت جامعه است ولی این کافی نیست و برای تحقق طرح تحول نظام سلامت در جامعه تمامی نهادها و سازمانها بایستی در این حوضه همکاری داشته باشند. بخش بهداست و درمان با وجود تمام استانداردهای سلامت فقط 25 درصد در این حوضه نقش دارد و برای تحقق 75 درصد مابقی نیاز به مشارکت های بین بخشی در جامعه وجود دارد.    

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد