عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۱۱۷۱
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۳ - ۰۹:۰۳
NGO های آبادان و خرمشهر با معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه دیدار کردند
به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد اروند، کلیه انجمن ها و سازمانهای مردم نهاد فعال در آبادان و خرمشهر به معرفی خود و حوزه فعالیتشان با حضور حجت الاسلام و المسلمین زم پرداختند.

در این نشست و گردهمایی که با حضور بیش از ۴۰ واحد فعال مردم نهاد در حوزه های مختلف اجتماعی، هنری، ادبی و گردشگری صورت گرفت، هرکدام از واحد ها و انجمن ضمن معرفی حوزه فعالیت خود، مشکلات و موانع موجود در کار خود را به معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه مناطق آزاد کشور بازگو کردند.

حجت الاسلام و المسلمین پس از معرفی انجمن ها، فلسفه و هدف از ایجاد این گردهمایی را عنوان کرد و افزود: در تاریخ فعالیت ۲۲ ساله مناطق آزاد کشور، تحولی عظیمی شکل گرفت و آن تشکیل معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری بود.

عدم وجود معاونتی برای فعالیت در بخش های مختلف غیر اقتصادی و فنی و عمرانی در طول مدت فعالیت مناطق آزاد کشور محسوس بود به این دلیل بود که مهندس ترکان اولین فعالیت خود را پس از روی کار آمدن در دولت جدید ایجاد فضایی برای فعالیت و حضور بخش های هنری، اجتماعی و گردشگری در مناطق آزاد قرار داد .

وی در این زمینه اشاره کرد: امکان فعالیت و رشد و نمو برای گروه های مختلف بومی در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری در مناطق آزاد از اهدافی ست که ما بدنبال تاسیس این معاونت در راس فعالیت خود قرار دادیم و ۱۰ ماه از زمان ایجاد این معاونت در دبیرخانه می گذرد و باید بعد از آن شاهد تحولات و حرکتهای عظیم فرهنگی و اجتماعی در مناطق آزاد باشیم.

فعالیت گروه های هنری اعم از تئاتر و دیگر بخشهای آن به خصوص در منطقه آزاد اروند مورد توجه ما می باشد و ما در تلاشیم که فضا را برای امکان حضور پر رنگ این انجمن ها در منطقه خود فراهم نماییم.

اینجانب بر این عقیده هستم که روزانه باید حداقل ۳ برنامه تئاتر در منطقه آزاد اروند داشته باشیم و این یعنی نقطه شروع تحول فرهنگی در منطقه خواهد بود.

زم در بخشی دیگر از صحبتهای خود در گردهمایی انجمن ها و سازمان های مردم نهاد اضافه کرد: من بر حسب فعالیت ۳۵ ساله ام در بخش کلان فرهنگی کشور، کلیه مشکلات و موانعی که در پیش روی فعالیت هنرمندان و فعالان اجتماعی و بخش های دیگر فرهنگی مردم بومی  منطقه وجود دارد را  می دانم و این گردهمایی آغازی برای از سر برداشتن این موانع و مشکلات خواهد بود و می خواستم اولین قدم را با حضور و آشنایی  با این انجمن ها و حوزه فعالیتشان بردارم و امیدوارم که بتوان با برنامه ریزی و هماهنگی با این بخش ها فعالیت های گسترده و خوبی را انجام داد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: هیچ ارگان و سازمان دولتی به اندازه مردم بومی آن منطقه در بخش فرهنگی و اجتماعی نمی تواند آشنا و حلال مشکلات باشد لذا از تمامی سازمان های مردم نهاد انتظار دارم که در خصوص تداوم به فعالیت خود پایبند باشند و من امیدوارم بتوانیم در کنار همدیگر و با یاری پروردگار متعال گام های خود را در جهت تعالی هنر و فرهنگ همزیستی و ریشه کن کردن فقر فرهنگی و اجتماعی در منطقه استوارتر از دیروز برداریم
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد