عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۱۱۷۴۹
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۴
شکوری‌راد: دوره بعد نوبت خود اصولگرایان خواهد بود
رئیس کارگروه رایزنی شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: نام افراد شایسته ردصلاحیت‌شده به آقای جهانگیری داده شده تا موضوع از سوی رئیس‌ جمهور، شورای نگهبان و رهبری دنبال شود.
حجت‌الاسلام محسن رهامی ، با اشاره به موضوع ردصلاحیت‌ها عنوان کرد: تاکنون در چند جلسه با مسئولان شورای نگهبان دیدار کردیم و حضوراً نگرانی‌های موجود در مورد ردصلاحیت‌ها را پیگیری کردم که در این دیدارها درخواست تجدیدنظر شورای نگهبان در برخی موارد را مطرح کرده‌ام. او با بیان اینکه تاکنون با ۴ نفر از اعضای شورای نگهبان در خصوص موضوع رد صلاحیت‌ها دیدار کردم، گفت: معتقدم این پیگیری‌ها و ملاقات‌ها بی‌تاثیر نخواهد بود.

رئیس کارگروه رایزنی و تعامل شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌‌طلبان عنوان کرد: با کمک مسئولان استانی و احزاب اصلاح‌طلب لیستی از افرادی که علیرغم شایستگی و فقدان محکومیت رد صلاحیت شده‌اند، تهیه کردیم. او افزود: لیست افراد شایسته ردصلاحیت‌شده که زمینه رای‌آوری هم دارند پس از استخراج به آقای جهانگیری که مسئول پیگیری این مسئله است داده شده تا موضوع رد صلاحیت‌ها از این طریق به وسیله رئیس‌جمهوری، شورای نگهبان و رهبری دنبال شود.

دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: با این حال اگر لازم باشد از طریق کانال‌های مستقیم هم این لیست را به رهبری گزارش خواهیم داد، اما قرار بر این است که آقای جهانگیری لیست افراد ردصلاحیت شده را به رئیس جمهور بدهد و این فهرست از طریق آقای روحانی به اطلاع رهبری برسد. او ادامه داد: از ابتدا قرار بود ما موضوع رد صلاحیت‌ها را از سه کانال پیگیری کنیم که این کانال‌ها رایزنی مستقیم با شورای نگهبان، رایزنی با نهادهای موثر همچون دولت و صحبت با افراد سرشناس بود که در این راستا هفته گذشته و هفته جاری با علما و مراجع قم دیدار کردم و هم‌اکنون هم با لیست ردصلاحیت‌ها در قم هستم.

عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با بیان اینکه ما به موفقیت فضای اعتماد و تفاهم بسیار امیدواری هستیم، یادآور شد: تمام وقت خود را برای پیگیری مسئله رد صلاحیت‌ها گذاشتیم و نتیجه کار امیدوار هستیم، اما باید حوصله کنیم. او گفت: در راستای پیگیری موضوع از طریق چهره‌های سرشناس هفته گذشته با آیت‌‌الله هاشمی و سید محمد خاتمی نیز به شکل جداگانه‌ای دیدار داشتیم و گزارش فهرست رد صلاحیت‌ شده‌ها را به آنها نیز ارائه کردیم.

رئیس کارگروه رایزنی و تعامل شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌‌طلبان در مورد انتخابات خبرگان نیز گفت: با توجه به اینکه نتایج خبرگان به تازگی اعلام شده است بیش‌تر کار ما روی انتخابات مجلس متمرکز شده است با همه این‌ها تا جایی که بتوانیم موضوع رد‌صلاحیت‌ها در انتخابات خبرگان را هم پیگیری خواهیم کرد.

شکوری راد: دوره بعد نوبت خود اصولگرایان خواهد بود
علی شکوری راد دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی هم در مصاحبه با هفته نامه صدا اظهار داشت: نظر شخصی من این است که در تهران، به سمت معرفی نامزدهای اصولگرا در لیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان برویم. فکر می‌کنم ما بتوانیم به عدد ۳۰ برسیم و همه نامزدهایمان هم اصلاح‌طلب باشند و یا به‌نوعی باشند که اصلاح‌طلبان بتوانند از آنها حمایت کنند.

وی همچنین گفت: اگر آقای مطهری تأییدصلاحیت شده بود، به‌راحتی می‌توانست در لیست اصلاح‌طلبان قرار بگیرد. این رویکرد البته می‌تواند امتداد داشته باشد و از آقای مطهری فراتر برود. شکوری با اشاره به رد صلاحیت های گسترده اصلاح طلبان تصریح کرد: احزاب اصولگرا هم در این انتخابات، هیچ‌کاره‌اند. اگر اصلاح‌طلبان در این انتخابات از عرصه حذف شوند، دوره بعد نوبت اصولگرایان خواهد بود.

منبع : ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد