دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۱۱۹۶۷
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۹
سیاحی با بیان اینکه مسایل و مشکلات مردم نباید فدای باند بازی شود اظهارکرد: با توجه به اینکه انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را در پیش رو داریم هیچکدام از شهرداران حق ندارد از امکانات و خدمات شهرداری برای نامزدهای انتخاباتی استفاده کند.

به گزارش بدر پرس،احمد سیاحی  معاون استاندار در امور عمرانی از شهرداران خواست تا در مسایل مربوط به اجرای طرح های تفضیلی و جامع شهر سازی در بخش های تعیین حریم و محدوده ها و تغییر کاربری ها مشارکت کنند.تا شهرهایمان را براساس این طرح های تدوین شده از سوی وزارت راه و شهرسازی،بسازیم.

وی افزود:مطالعات طرح توسعه پایدار نهایی شده و بالغ بر 700 میلیارد تومان به اجرای این طرح اختصاص یافت که در سال آینده تخصیص می یابد.

معاون عمرانی استانداری خوزستان تصریح کرد: با توجه به مشکلاتی که درز رابطه با کارهای عمرانی از جمله ایجاد فضای سبز،مدارس،ایمنی و بخش های زیرساختی شهرداری فعالیت های جدی انجام دهد.

سیاحی ا اشاره به نزدیکی به ماههای پایانی سال و ضرورت آمادگی برای خدمات رسانی به میهمانان نوروزی گفت: به دلیل وجود یادمان های شهدا و 36 نقطه گردشگری در استان باید در بحث خدمات رسانی به میهمانان نوروزی همانند سال گذشته در شهرداری ها اقدامات ویژه ای انجام شود.

وی با اشاره به بحث آب و انتقال آن از سرشاخه ها عنوان کرد:با پی گیری های صورت گرفته از سوی استانداری خوزستان در مرکز خوشبختانه به نتایج خوبی رسیدیم به طوری که در بیست و سومین جلسه شورای عالی آب مصوب شد که دیگر هیچ گونه آبی به غیر از شرب از سرشاخه های حوضه های آبی خوزستان منتقل نشود.البته با توجه به سرانه مصرف استان های مقصد،بعید می دانیم دیگر انتقال آب شربی هم صورت بگیرد.

معاون عمرانی استانداری خوزستان ادامه داد: شاید اگر از انتقال آب های مکرر در سال های گذشته جلوگیری می شد و پی گیری های لازم در این زمینه صورت می گرفت حالا در بخش تامین آب مشکلی نداشتیم.

سیاحی درباره نتایج مطالعات علاج یابی سد گتوند خاطرنشان کرد:در مطالعاتی که از سوی دانشگاه تهران انجام شد هنوز ابهاماتی وجود دارد و راهکار نهایی جهت اجرا ارائه نشده است.به دستور معاون اول رییس جمهور مققر شد 2 پانل تخصصی با حضور متخصصانی از یونسکو و کشورهای ایتالیا و کانادا به علاوه متخصصان کشورما راهکاری نهایی کنند.

وی بیان کرد: در خوزستان اجازه نمی دهیم طرحی برای علاج یابی سد گتوند بدون رعایت الزامات زیست محیطی اجرا شود و همچنین از هدایت نمک های سد به پایین دست جلوگیری می کنیم.

معاون عمرانی استانداری خوزستان درباره اقداماتی که برای مقابله با ریزگردها در حال انجام است اظهارکرد: در حال حاضر دغدغه جدی ما پدیده ریزگردها است.هفته گذشته شاهد گردوخاک هایی بودیم که 21 برابر ماکزیمم غلظت داشت و نقشه های ماهواره ای نشان می دهد که منشاء این گردوخاک ها از کشورهای همسایه است.

سیاحی افزود: با وجود اختصاص اعتبار برای اجرای طرح های مقابله باریزگردها،تاکنون فقط 10 درصد اعتبار پرداخت شده که در این زمینه 11 پیمانکار برای انجام عملیات مالچ پاشی و نهال کاری کار گرفته شده اند.

وی با اشاره به عملکرد برخی شوراها گفت: متاسفانه دربرخی بخش ها شاهد واگرایی به جای همگرایی بین اعضا هستیم که این مساله مارا از اهداف مان دور می کند.چه دلیلی دارد که بین 9 عضو شورای یکی شهر همبستگی وجود نداشته باشد و 4 نفر در یک طف و 5 نفر دیگر در یک طرف قرار بگیرند.

معاون عمرانی استانداری خوزستان خطاب به شهرداران خاطرنشان کرد:شهرداران باید به دنبال ایجاد وفاق بین اعضای شورا باشند و وفاق زمانی در یک مجموعه اتفاق می افتد که نقطه نظرات و توجیهات یکی باشد. در غیر این صورت ضرر اصلی را مردم می بینند.

سیاحی با بیان اینکه مسایل و مشکلات مردم  نباید فدای باند بازی شود اظهارکرد: با توجه به اینکه انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را در پیش رو داریم هیچکدام از شهرداران حق ندارد از امکانات و خدمات شهرداری برای نامزدهای انتخاباتی استفاده کند. باید به نوعی کار را تعریف کنیم که به نفع شخص خاصی رقم نخورد. نباید از اموال دولتی به نفع شخص خاص و به منظور تحقق اهداف انتخاباتی استفاده کرد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد