دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۲۱۵۰
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۷
وزیر امور خارجه در مراسم معارفه رئیس جدید دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران تاکید کرد: « ما همه باور کنیم که به عنوان یک قدرت و مردمِ با فرهنگِ با تاریخ، در صحنه بین‌المللی حضور یابیم».

 به گزارش بدر پرس، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در سخنانی در مراسم معارفه رئیس جدید دانشکده مطالعات جهانِ دانشگاه تهران افزود: «مهمترین اشکالی که ما در عرصه سیاست خارجی داشتیم ایراد ادراکی بود یعنی فهم ما از طرف مقابل و فهم طرف مقابل از ما».
آقای ظریف افزود:« ما همه باور کنیم که به عنوان یک قدرت و مردمِ با فرهنگِ با تاریخ، در صحنه بین‌المللی حضور یابیم».
وزیر امور خارجه با اشاره به سخنان بنیانگذار انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه آمریکا «هیچ غلطی نمی‌تواند بکند»، تصریح کرد: «باید مبنای حرف امام مبنی بر اینکه آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند را بفهمیم، یعنی اینکه آمریکا قَدَر قدرت نیست».
آقای ظریف گفت: «اینکه آمریکا هر چه را بپذیرد حتما به ضرر ما است، درست نیست زیرا به معنای قَدَر قدرت دانستن امریکا است».
وزیر امور خارجه در ادامه با اشاره به کارکرد دانشکده مطالعات جهان گفت: «دانشکده مطالعات جهان در دو بعد تصور را به خوبی شکل می‌دهد، در یک حوزه برای فهم و درک تحولات بین المللی، این دانشکده به ما کمک می‌کند تا تصوراتمان از عالم خارج به واقعیت نزدیک باشد و بر این مبنا بتوانیم سیاست‌هایی را تدوین کنیم که بیش از "وهم" به آنچه در عالم واقع رخ می‌دهد نزدیک باشد. ما در فهم و تحلیل مستقل هستیم و تقلید نداریم. تحلیل ما باید بر اساس برداشت صادقانه و عالمانه از واقعیت باشد».
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به بعد دوم کارکرد دانشکده مطالعات جهان، گفت: «این دانشکده در زمینه اصلاح ادراک طرف مقابل نیز نقش داشته است».
پس از سخنان وزیر امور خارجه ، سعیدرضا عاملی، به عنوان رئیس جدید دانشکده مطالعات جهان معارفه و سید محمد مرندی، رئیس پیشین این دانشکده تودیع شد.
 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد