دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۲۱۸۳
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۱
نایب رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس با تاکید بر اینکه سال آینده افزایش قیمت بنزین نداریم،گفت: افزایش هزینه های رانندگان باید به صورت منطقی در کرایه ها لحاظ شود.

به گزارش بدر پرس، "کمال علیپور خنکداری" درباره پیشنهاد مطرح شده مبنی بر افزایش 15 تا 20 درصدی نرخ کرایه تاکسی درسال آینده، گفت: هرگونه افزایش نرخ کرایه تاکسی باید کارشناسانه و طبق نظر کارشناسان صورت گیرد زیرا در غیر این صورت موجبات  افزایش فشار را بر مردم فراهم کرده و نارضایتی را حتی میان مسئولان به وجود می‌آورد.

نماینده مردم قائمشهر، جویبار و سوادکوه درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در خصوص نرخ کرایه تاکسی باید به مواردی ازجمله میزان ساعت فعالیت یک راننده تاکسی توجه کرد، افزود: در اکثر کشورهای اروپایی رانندگان تاکسی تنها 6 ساعت درطول روز اقدام به جابه جایی مسافر می کنند، این درحالی است که درجامعه ایران رانندگان تاکسی 10 تا 12 ساعت فعالیت روزانه دارند تا بتوانند با کسب درآمدی جزیی مایحتاج زندگی خود را تامین کنند.

وی با اشاره به اینکه موضوعاتی مانند میزان درآمد روزانه و هزینه‌های پرداختی درخصوص استهلاک ماشین نیز در تعیین نرخ کرایه تاکسی موثراست، تاکید کرد: اگر میزان درآمد روزانه یک راننده تاکسی منطقی باشد به طورحتم افزایش نرخ کرایه باید با درصد کمتری صورت گیرد اما اگر شرایط دریافتی راننده متناسب با میزان تورم درجامعه نباشد باید درصد افزایش نرخ کرایه تاکسی بیشتر شود.

علیپورخنکداری با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین درسال آینده بعید به نظرمی رسد، گفت: با توجه به افزایش نیافتن قیمت بنزین نباید نرخ کرایه تاکسی با درصد بالا افزایش پیدا کند اما به واسطه افزایش قیمت لوازم یدکی اتومبیل به تبع درصدی افزایش در نرخ کرایه تاکسی باید انجام شود؛ البته افزایش منطقی نرخ کرایه درخصوص ناوگان تاکسیرانی استاندارد پذیرفتنی است اما افزایش نرخ کرایه درخصوص تاکسی های فرسوده و غیراستاندارد قابل قبول نیست.

نایب رئیس فراکسیون مدیریت شهری وروستایی شورای اسلامی، به خانه ملت گفت: به طورحتم شهرداری و سازمان تاکسیرانی باید تعویض خودروهای فرسوده به جهت افزایش میزان آلودگی هوا را دردستور کار قرار دهند.نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد