دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۱۲۱۹۰
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۳
مقاومت جواب داد؛ دنیا تکریم ملت ایران را برگزید
نتیجه اصلی برجام این است که دنیا تحقیر و تحریم ایرانیان را کنار گذاشت و راه تکریم ملت بزرگ ایران را بر اثر مقاومت شان، انتخاب کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای روحانی در مراسم تجلیل از اعضای تیم مذاکرات و خانواده شهدای هسته‌ای بیان کرد: امروز قرین است با 19 بهمن، ‌یعنی روزی که نیروی هوایی ارتش با فداکاری و ایثار در سال 57، کمر قدرت نظامی رژیم استبداد را در هم شکست و در برابر امام راحل و بزرگوار، ادای احترام نظامی کرد.

رئیس جمهور گفت: امروز روز پرافتخاری است تا ادای وظیفه کنیم به همه آنهایی که رنج ها، سختی‌ها، درشتی‌ها و مشکلات را به جان خریدند تا رنجی را از دوش ملت بزرگ ایران بردارند.
رئیس جمهور اضافه کرد: آن چنان این حرکت تکان دهنده بود که برای همه نشان دهنده قدمهای نهایی پیروزی یک ملت در برابر استبداد و استعمار بود. 
آقای روحانی در ادامه با درود به روان بلند امام راحل اظهار داشت:‌ هر چه داریم از استقلال، سربلندی، عزت، پایمردی و اعتماد به نفس، همه را از او داریم.
رئیس جمهور افزود: بر روان پاک همه شهیدان  که از آغاز نهضت اسلامی در سال 41 تا بهمن سال 57 و همچنین همه آنهایی که برای استقرار این انقلاب تلاش کردند و همچنین شهیدان بزرگ دفاع مقدس درود می فرستیم.
آقای روحانی همچنین با تقدیر از شهیدان فناوری صلح آمیز هسته‌ای اضافه کرد: در این مراسم همچنین از شهیدان فناوری صلح آمیز هسته ای سرزمین مان که عالمانه، آگاهانه و دلاورانه این راه پرخطر را برگزیدند قدردانی می کنیم.
رییس جمهور تصریح کرد:‌ آنها آنگاه که فهمیدند ادامه راهشان خطرناک است،‌ ذره‌ای عقب نشینی نکردند و اگر دهها شهید در این راه می دادیم باز هم دانشمندان هسته ای ما راه ملت، عزت و سربلندی را رها نمی کردند. 

00:0000:38

آقای روحانی تاکید کرد:‌ به روح بلند همه آنها درود می فرستیم و برای خانواده های عزیزشان عزت و سرافرازی بیشتر را آرزو می کنیم.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز روز قدردانی یک ملت از سرداران فداکار صحنه دفاع بین المللی است اظهار داشت: امروز روز تقدیر از همه کسانی است که برای عظمت این ملت به  صورت شبانه روزی تلاش کردند. 
آقای روحانی افزود: امروز آغاز روز شکرگزاری در برابر خداوند کریم،‌ حکیم، علیم و عزیز است. آن خدایی که همه چیز از اوست و من شک ندارم اگر در این صحنه نمایندگان ملت ایران در برابر قدرتهای جهانی پیروز شدند، همه از او بوده است و باید گفت که همه توفیقات نیز از او بوده است.

00:0000:09
* هر کجا با هم بودیم پیروز شدیم
رئیس جمهور همچنین ضمن قدردانی از تمامی دست اندرکاران برجام گفت: هر کجا با هم بودیم پیروز شدیم و هر کجا شیطان بین این مردم بزرگ ولو برای چند روز توانست فاصله ایجاد کند، سرافکنده شدیم. 
اقای روحانی در مراسم تجلیل از دست اندرکاران برجام افزود: برجام حاصل دعای خانواده‎های شهیدان، صالحان و بویژه دعای شبهای قدر آخرین ماه رمضان و همچنین اجابت این دعا از سوی معبود بزرگ بود. 
وی تصریح کرد: معبود بزرگ بود که نظر لطف و رحمت بر ما انداخت و الا ما کجا و پیروزی عظیم یک ملت تاریخ ساز کجا؟!
آقای روحانی ادامه داد: امروز روز سپاس و شکرگذاری در برابر ارواح بلند پیامبر (ص) و ائمه هدی و همچنین روز تواضع و فروتنی در برابر ولی الله اعظم که عنایت و لطف او کارساز بود و با سپاس و تشکر ویژه از ثامن الائمه (ع) که هر آنچه در این کشور داریم در پناه و لطف اوست. 
رئیس جمهور با بیان اینکه امروز روز تشکر از ملت بزرگ ایران است خاطر نشان کرد: ملتی که در همه صحنه ها ایستاد، ملتی که هیچگاه در برابر قدرتها و جمعیتهای بزرگ نترسید، سر فرود نیاورد و نهراسید.
وی با اشاره به قیام خونین 15 خرداد افزود: ملتی که در 15 خرداد و 17 شهریور به تنهایی ایستاد و در آنروز که 22 بهمن بود مقاومت کرد و در آنروز که همه پشت به پشت هم دادند تا در یک جنگ تحمیلی ما را به ذلت بکشانند و این ملت بزرگ دشمنان را ذلیل و خوار کردند و عظمت و حماسه آفریدند.
دکتر روحانی با اشاره به پیروزی بزرگ سرزمین ایران اسلامی تصریح کرد: کجا را بگویم؟ فتح عملیات ثامن الحجج و شکستن حصر آبادان؟ پیروزی طریق القدس؟ پیروزی فتح المبین؟ آزادی خرمشهر؟ پیروزی والفجر 8 و 10؟ و در همه صحنه ها پیروزی مردان سرافراز بزرگ ما از ارتش و سپاه و بسیج و نیروی انتظامی و همه؟ 
آقای رئیس جمهور تصریح کرد: یک ملت منسجم ، متحد ، بزرگ، سرافراز همیشه افتخار آفرین است. 
دکتر روحانی با طرح این پرسش که چه کسی ما را پیروز کرد؟ ادامه داد: روزها و شبهای سخت و ساعات سختی را پشت سر گذراندیم و به همان میزان که تصمیم گیری در خصوص عملیات کربلای 4 و 5 سخت و سرنوشت ساز بود به همان نسبت هم شب توافق ژنو برای ما سخت بود و از سر شب تا 5 صبح حرف زدیم و در تماس بودیم اما راه را گم نکردیم و خدا ما را تنها نگذاشت. 
آقای روحانی یادآور شد: دست یاری خداوند را بر روی شانه مذاکره کنندگان‎مان به عیان دیدیم و کنار لطف خدا و همت و ایستادگی مردم، رهنمودهای مقام معظم رهبری بود که هر وقت از ایشان خواستیم جلسه‎ای بگذارند، مشورت خواستیم و هرگاه خواستیم جمعی یا فردی در خدمت ایشان باشیم هیچگاه دریغ نکردند. 
وی افزود: ایشان همه تجربه های ذیقیمت خودش را در اختیار ما گذاشت، رهبر معظم انقلاب ما را هدایت کردند و چارچوب‎های مشخص و دقیق پیش پای مذاکره کنندگان ما قرار داد و چقدر مذاکره کنندگان ما تلاش کردند تا سخنی از او به زمین نماند. 

00:0000:41

آقای روحانی یادآور شد: اگر لازم بود 10 و یا 17 شبانه روز تلاش کردند، سختی ها کشیدند که نه من و نه دکتر ظریف یادمان نمی رود که گفتم آقای ظریف از شما می خواهم که حرف آقا روی زمین نماند و او با توانمندی، شهامت و ایستادگی و کاردانی خود این کار بزرگ را انجام داد. 
آقای رئیس جمهور تصریح کرد: اگر رهبری نبود انسجام و وحدت ملی هم نبود و همچنین دستاورد ما نیز در این حدی که امروز می بینیم نبود و یا شاید دستاوردی نداشتیم.
آقای روحانی اساس کار را لطف خداوند، ایستادگی ملت و راهنمایی های مقام معظم رهبری خواند و ادامه داد: اما در کنار این سه پایه، کاردانی کاردانان و همت و ایستادگی افراد با تجربه بود.
رئیس جمهور با اشاره به دانش و تجربه و خلوص مذاکره کنندگان خاطر نشان کرد: هیچگاه در طول این مدت ناخالصی ندیدم و همه خالصانه کار کردند، چقدر جلساتی که با آقای ظریف، آقای عراقچی و آقای تخت روانچی در روزهای سخت و در مراحله سخت داشتیم که همه جا خلوص، توانمندی و شهامت دیدم، مگر این کار بزرگ بدون شهامت، ایستادگی، دانش و آشنایی به رموز مذاکره امکان پذیر بود. 
رئیس دولت گفت: اگر دولت یازدهم هنری داشت در این بود که توانست بهترین ها را برای این مصاف برگزیند که اگر اینها نبودند کار بسیار سخت می شد. 
وی افزود: در مسیر راهی که وزارت خارجه تیم مذاکره کننده و همه دوستان و یاران کار را می بردند لازم بود گروه جدیدی در کنار مذاکره کنندگان قرار گیرد و ما نیازمند بودیم که سازمان انرژی اتمی که از روز اول در کنار مذاکره کنندگان بود با همه توان و قدرت فنی و توانمندی خود وارد مذاکره شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد