دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۲۱۹۰
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۳
مقاومت جواب داد؛ دنیا تکریم ملت ایران را برگزید
نتیجه اصلی برجام این است که دنیا تحقیر و تحریم ایرانیان را کنار گذاشت و راه تکریم ملت بزرگ ایران را بر اثر مقاومت شان، انتخاب کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای روحانی در مراسم تجلیل از اعضای تیم مذاکرات و خانواده شهدای هسته‌ای بیان کرد: امروز قرین است با 19 بهمن، ‌یعنی روزی که نیروی هوایی ارتش با فداکاری و ایثار در سال 57، کمر قدرت نظامی رژیم استبداد را در هم شکست و در برابر امام راحل و بزرگوار، ادای احترام نظامی کرد.

رئیس جمهور گفت: امروز روز پرافتخاری است تا ادای وظیفه کنیم به همه آنهایی که رنج ها، سختی‌ها، درشتی‌ها و مشکلات را به جان خریدند تا رنجی را از دوش ملت بزرگ ایران بردارند.
رئیس جمهور اضافه کرد: آن چنان این حرکت تکان دهنده بود که برای همه نشان دهنده قدمهای نهایی پیروزی یک ملت در برابر استبداد و استعمار بود. 
آقای روحانی در ادامه با درود به روان بلند امام راحل اظهار داشت:‌ هر چه داریم از استقلال، سربلندی، عزت، پایمردی و اعتماد به نفس، همه را از او داریم.
رئیس جمهور افزود: بر روان پاک همه شهیدان  که از آغاز نهضت اسلامی در سال 41 تا بهمن سال 57 و همچنین همه آنهایی که برای استقرار این انقلاب تلاش کردند و همچنین شهیدان بزرگ دفاع مقدس درود می فرستیم.
آقای روحانی همچنین با تقدیر از شهیدان فناوری صلح آمیز هسته‌ای اضافه کرد: در این مراسم همچنین از شهیدان فناوری صلح آمیز هسته ای سرزمین مان که عالمانه، آگاهانه و دلاورانه این راه پرخطر را برگزیدند قدردانی می کنیم.
رییس جمهور تصریح کرد:‌ آنها آنگاه که فهمیدند ادامه راهشان خطرناک است،‌ ذره‌ای عقب نشینی نکردند و اگر دهها شهید در این راه می دادیم باز هم دانشمندان هسته ای ما راه ملت، عزت و سربلندی را رها نمی کردند. 

00:0000:38

آقای روحانی تاکید کرد:‌ به روح بلند همه آنها درود می فرستیم و برای خانواده های عزیزشان عزت و سرافرازی بیشتر را آرزو می کنیم.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز روز قدردانی یک ملت از سرداران فداکار صحنه دفاع بین المللی است اظهار داشت: امروز روز تقدیر از همه کسانی است که برای عظمت این ملت به  صورت شبانه روزی تلاش کردند. 
آقای روحانی افزود: امروز آغاز روز شکرگزاری در برابر خداوند کریم،‌ حکیم، علیم و عزیز است. آن خدایی که همه چیز از اوست و من شک ندارم اگر در این صحنه نمایندگان ملت ایران در برابر قدرتهای جهانی پیروز شدند، همه از او بوده است و باید گفت که همه توفیقات نیز از او بوده است.

00:0000:09
* هر کجا با هم بودیم پیروز شدیم
رئیس جمهور همچنین ضمن قدردانی از تمامی دست اندرکاران برجام گفت: هر کجا با هم بودیم پیروز شدیم و هر کجا شیطان بین این مردم بزرگ ولو برای چند روز توانست فاصله ایجاد کند، سرافکنده شدیم. 
اقای روحانی در مراسم تجلیل از دست اندرکاران برجام افزود: برجام حاصل دعای خانواده‎های شهیدان، صالحان و بویژه دعای شبهای قدر آخرین ماه رمضان و همچنین اجابت این دعا از سوی معبود بزرگ بود. 
وی تصریح کرد: معبود بزرگ بود که نظر لطف و رحمت بر ما انداخت و الا ما کجا و پیروزی عظیم یک ملت تاریخ ساز کجا؟!
آقای روحانی ادامه داد: امروز روز سپاس و شکرگذاری در برابر ارواح بلند پیامبر (ص) و ائمه هدی و همچنین روز تواضع و فروتنی در برابر ولی الله اعظم که عنایت و لطف او کارساز بود و با سپاس و تشکر ویژه از ثامن الائمه (ع) که هر آنچه در این کشور داریم در پناه و لطف اوست. 
رئیس جمهور با بیان اینکه امروز روز تشکر از ملت بزرگ ایران است خاطر نشان کرد: ملتی که در همه صحنه ها ایستاد، ملتی که هیچگاه در برابر قدرتها و جمعیتهای بزرگ نترسید، سر فرود نیاورد و نهراسید.
وی با اشاره به قیام خونین 15 خرداد افزود: ملتی که در 15 خرداد و 17 شهریور به تنهایی ایستاد و در آنروز که 22 بهمن بود مقاومت کرد و در آنروز که همه پشت به پشت هم دادند تا در یک جنگ تحمیلی ما را به ذلت بکشانند و این ملت بزرگ دشمنان را ذلیل و خوار کردند و عظمت و حماسه آفریدند.
دکتر روحانی با اشاره به پیروزی بزرگ سرزمین ایران اسلامی تصریح کرد: کجا را بگویم؟ فتح عملیات ثامن الحجج و شکستن حصر آبادان؟ پیروزی طریق القدس؟ پیروزی فتح المبین؟ آزادی خرمشهر؟ پیروزی والفجر 8 و 10؟ و در همه صحنه ها پیروزی مردان سرافراز بزرگ ما از ارتش و سپاه و بسیج و نیروی انتظامی و همه؟ 
آقای رئیس جمهور تصریح کرد: یک ملت منسجم ، متحد ، بزرگ، سرافراز همیشه افتخار آفرین است. 
دکتر روحانی با طرح این پرسش که چه کسی ما را پیروز کرد؟ ادامه داد: روزها و شبهای سخت و ساعات سختی را پشت سر گذراندیم و به همان میزان که تصمیم گیری در خصوص عملیات کربلای 4 و 5 سخت و سرنوشت ساز بود به همان نسبت هم شب توافق ژنو برای ما سخت بود و از سر شب تا 5 صبح حرف زدیم و در تماس بودیم اما راه را گم نکردیم و خدا ما را تنها نگذاشت. 
آقای روحانی یادآور شد: دست یاری خداوند را بر روی شانه مذاکره کنندگان‎مان به عیان دیدیم و کنار لطف خدا و همت و ایستادگی مردم، رهنمودهای مقام معظم رهبری بود که هر وقت از ایشان خواستیم جلسه‎ای بگذارند، مشورت خواستیم و هرگاه خواستیم جمعی یا فردی در خدمت ایشان باشیم هیچگاه دریغ نکردند. 
وی افزود: ایشان همه تجربه های ذیقیمت خودش را در اختیار ما گذاشت، رهبر معظم انقلاب ما را هدایت کردند و چارچوب‎های مشخص و دقیق پیش پای مذاکره کنندگان ما قرار داد و چقدر مذاکره کنندگان ما تلاش کردند تا سخنی از او به زمین نماند. 

00:0000:41

آقای روحانی یادآور شد: اگر لازم بود 10 و یا 17 شبانه روز تلاش کردند، سختی ها کشیدند که نه من و نه دکتر ظریف یادمان نمی رود که گفتم آقای ظریف از شما می خواهم که حرف آقا روی زمین نماند و او با توانمندی، شهامت و ایستادگی و کاردانی خود این کار بزرگ را انجام داد. 
آقای رئیس جمهور تصریح کرد: اگر رهبری نبود انسجام و وحدت ملی هم نبود و همچنین دستاورد ما نیز در این حدی که امروز می بینیم نبود و یا شاید دستاوردی نداشتیم.
آقای روحانی اساس کار را لطف خداوند، ایستادگی ملت و راهنمایی های مقام معظم رهبری خواند و ادامه داد: اما در کنار این سه پایه، کاردانی کاردانان و همت و ایستادگی افراد با تجربه بود.
رئیس جمهور با اشاره به دانش و تجربه و خلوص مذاکره کنندگان خاطر نشان کرد: هیچگاه در طول این مدت ناخالصی ندیدم و همه خالصانه کار کردند، چقدر جلساتی که با آقای ظریف، آقای عراقچی و آقای تخت روانچی در روزهای سخت و در مراحله سخت داشتیم که همه جا خلوص، توانمندی و شهامت دیدم، مگر این کار بزرگ بدون شهامت، ایستادگی، دانش و آشنایی به رموز مذاکره امکان پذیر بود. 
رئیس دولت گفت: اگر دولت یازدهم هنری داشت در این بود که توانست بهترین ها را برای این مصاف برگزیند که اگر اینها نبودند کار بسیار سخت می شد. 
وی افزود: در مسیر راهی که وزارت خارجه تیم مذاکره کننده و همه دوستان و یاران کار را می بردند لازم بود گروه جدیدی در کنار مذاکره کنندگان قرار گیرد و ما نیازمند بودیم که سازمان انرژی اتمی که از روز اول در کنار مذاکره کنندگان بود با همه توان و قدرت فنی و توانمندی خود وارد مذاکره شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد