دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۱۲۳۳۳
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۱
هرجا حال فرهنگ خوب باشد، حال مردم هم خوب است و می توانیم از برآیند حوزه های فرهنگی و هنری یک جامعه، آن جامعه را بررسی کنیم.
همایون قنواتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، در جمع اصحاب فرهنگ و هنر در تالار اجتماعات اداره کل، ضمن تبریک ایام دهه فجر گفت: به اعتقاد من توجه ای که در این ٣٧ سال به هویت فرهنگی، قومی، ایرانی و اسلامی شده است و تاثیری که بر حوزه فرهنگ و هنر داشته، به دلیل نگاه انقلاب اسلامی به فرهنگ است.

وی افزود: توجهی که به حوزه های سنتی و آئینی صورت گرفته بی نظیر بوده است و مسیر فرهنگ و هنر که قبل از انقلاب به سمت غرب منحرف می شد، متوقف گردید و به شکل ایرانی اسلامی ادامه یافت.

قنواتی به توجه ای که در این سال ها به هنر خوشنویسی شده است اشاره کرد و ادامه داد: بخش زیادی از اتفاقاتی که پس از انقلاب در خوشنویسی رخ داد، مرهون توجه ای است که انقلاب به این هنر داشته است و این هنر که کم کم داشت فراموش می شد تبدیل به یک جریان فعال و پویا شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان افزود: در حوزه سینما هم در آن زمان تولید فیلم نفس های آخر را می کشید؛ تولید به دست هنرمندان خارج از کشور بود و آثار بیشتر اقتباسی بودند اما پس از انقلاب کمترین جشنواره ای هست که اثری از ایران در آن شرکت نداشته باشد.

وی به حوزه موسیقی نیز اشاره کرد و گفت: در گذشته موسیقی سنتی ایران بسیار بسیار مهجور بود اما پس از انقلاب موسیقی مقامی و نواحی رونق بسیار گرفت. در حوزه مطبوعات، انتشارات و بقیه حوزه ها نیز فضایی باز شده است که همه می توانند کار کنند. در این استان هم هنرمندان قدم های بسیار خوبی برداشته اند. از نسل انفلاب هم چهره های بسیار شناخته شده ای در همه بخش های مختلف داریم و این نشان دهنده توجهی است که انقلاب به هویت و فرهنگ ایرانی و تمدن اسلامی کرده است.

قنواتی در پایان گفت: یکی از افتخارات ما این است که در دوران انقلاب اسلامی، استعدادها در دورترین نقاط کشور شاسایی و پرورش داده شده اند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد