دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۱۲۳۶۷
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۳
خطیب جمعه تهران:
مردم نباید به وعده های مادی نامزدهای انتخاباتی اعتنایی کنند چون پیشرفت کشور در عمل کردن به فرمان های رهبری و حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است.
به گزارش بدر پرس، حجت الاسلام کاظم صدیقی در خطبه دوم نماز جمعه تهران با اشاره به راهپیمایی روز 22 بهمن و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی افزود: هر روز ملت و امت ما ورودی جدید به دین دارند و در ایام الله تنفس می کنند و در روز گذشته هم که روزی تاریخی بود، تجلی ولایت فقیه در ارکان و خانواده های مردم و جریان خون شهیدان را در رگ های مردم مشاهده کردیم.

وی تصریح کرد: روز گذشته مردم مبارزه با استکبار را نشان دادند،حضور مردم رسانه ای عظیم بود و من قطره ای در دریای مردم بودم و ولایت تکوینی امام زمان (عج) را مشاهده می کردیم.

صدیقی افزود: مردم ایران در 37 سال گذشته هرگز از خط عاشورا و امام حسین (ع) فاصله نگرفتند و این حضور مردم در 37 سال عمر انقلاب اسلامی اعلام این معنا بود که همه ما طرفدار امام (ره) هستیم و همه پرچمدار ولایتیم و به دنیا اعلام کردیم که بر سر آرمان های شهدا و افق بلند تفکر امام خمینی (ره) تا آخر ایستاده ایم.

وی اظهار داشت: آنچه را عامل این عظمت، حماسه، استقامت، پایداری، بصیرت، ثبات قدم و اقتدار بود، مسئله اعتقاد به امام (ره) و رهبری است.

امام جمعه موقت تهران افزود: خداوند خلیفه الله را جایگزین خود در زمین قرار داد و امام خمینی (ره) همان خلیفه الله بود که مردم را به حرکت در مسیر انبیاء دعوت کرد و این دعوت با تمامی انقلاب ها در جهان تفاوت دارد، زیرا در تمامی انقلاب های دیگر مسائل مادی و دنیوی به عنوان اولین خواسته های مطرح بود اما انقلاب ایران دین را زنده کرد.

وی افزود: امام (ره) خود را بدهکار دین، مذهب، خداوند و مردم می دانست و وقتی انقلاب به نتیجه رسید، مطالبه ای از مردم نداشت و مردم هم با خداوند معامله کردند و همه بر محور تکلیف الهی، این حرکت را شروع کردند.

صدیقی افزود: برکات حرکت امام (ره) برای همه فطرت ها و اقشار بود و همه از جمله پابرهنگان، تجار، باسوادان و بی سوادان از آن نفع برند، چون امام (ره) توانست همه را در صحنه جمع کند.

وی با بیان اینکه این کار امام (ره) نکاتی داشت به برشماری آنها پرداخت و گفت: اینکه غربی ها می گفتند که علم جای دین را گرفته با انقلاب اسلامی رد شد؛ امام (ره) تشنگان عالم را از چشمه دین سیراب کرد و انقلاب که مانند موسی(ع)، عصای امام (ره) بود، سحر ساحرین شرق و غرب را باطل کرد و دین را به کرسی نشاند.

خطیب جمعه تهران افزود: شاه فقط از ایران بیرون نشد بلکه تاریخ سلطنت از بین رفت و امام (ره)، شاهی که به همه باج می داد را بیرون کرد، اما برای رسیدن به هدف علیه هیچ فردی فتوی ترور نداد و نظام جمهوری اسلامی را با نماد ولایت فقیه ایجاد کرد.

وی گفت: مردم هنرمند بودند و تشخیص دادند که این سلطنت نیست بلکه شکوفایی فطرت است و مسئله ولایت مسئله ای عرشی و آسمانی است و رهبر معظم انقلاب که جانشین امام خمینی (ره) است، از قبل مشخص بود و این افراد جانشین های پیامبر هستند.

وی تصریح کرد: تنها رهبری که به مردم اعتبار داد و مردم را پاسدار دین معرفی کرد و خود را بدهکار مردم می دانست، امام (ره) بود، زیرا قبل از انقلاب مردم هیچ جایگاهی در حکومت نداشتد و این امام بود که به مردم اعتبار داد و مردم نیز قدر امام را دانستند و پرچم انقلاب را پاس داشتند.
وی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در 7 اسفند گفت: مردم با همین نیتی که به راهپیمایی آمدند، با همین نیت سرصندوق ها حاضر خواهند شد.

حجت الاسلام صدیقی با سفارش به نامزدهای انتخابات، گفت: اخلاق اسلامی، قانون مداری، پرهیز از اسراف و صداقت را در نظر بگیرید، وابسته به برخی چهره ها نباشید، برخی به بعضی فتنه ها نباید متوسل شوند که این برایشان نان و آب نمی شود، پس نامزدها جنبه های اثباتی خود را ارایه دهند.

خطیب جمعه تهران در پایان سخنان خود با تذکر به مردم با قرائت بخشی از وصیت نامه امام (ره) گفت: ایمان را درنظر بگیرید و نامزدها این وعده هایی که درباره مادیات می دهند، درست نیست، بلکه پیشرفت کشور در عمل کردن به فرمان های رهبری و حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است.
امام جمعه موقت تهران همچنین در خطبه اول نماز ضمن دعوت مردم و نمازگزاران به تقوی الهی،گفت: تقوی برای جلب نظر حق و زمینه حمایت خداوند و دستگیری بنده برای رسیدن به مقصد اعلا است.

صدیقی تاکید کرد: تقوی برکت الهی است و نباید به آن به عنوان یک شعار نگاه کرد بلکه باید آن را در متن زندگی ، اداره ، خانه و هر مسوولیتی که داریم مورد عنایت قرارداد تا بتوان رضای الهی را جلب کرد.

خطیب نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد:ترس از خداوند و معاد باید در وجود انسان نهادینه شود ، چرا که هرچه انجام می دهیم برای خودمان است و تشویق و تنبیه در وجود ما باید همه ما را به یاد ابدیت و مرگ بیندازد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد