دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۱۲۴۸۸
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۳
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: هر جا حال فرهنگ خوب باشد حال مردم هم خوب است و می‌توانیم از برآیند حوزه‌های فرهنگی و هنری یک جامعه آن جامعه را بررسی کنیم.
به گزارش بدر پرس همایون قنواتی در جمع اصحاب فرهنگ و هنر گفت: به اعتقاد من توجه‌ای که در این ٣٧ سال به هویت فرهنگی، قومی، ایرانی و اسلامی شده و تاثیری که بر حوزه فرهنگ و هنر داشته به دلیل نگاه انقلاب اسلامی به مقوله فرهنگ است.


وی افزود: توجهی که به حوزه‌های سنتی و آئینی صورت گرفته بی‌نظیر بوده است و مسیر فرهنگ و هنر که قبل از انقلاب به سمت غرب منحرف می‌شد، متوقف گردید و به شکل ایرانی اسلامی ادامه یافت.

قنواتی به توجه‌ای که در این سال‌ها به هنر خوشنویسی شده اشاره کرد و ادامه داد: بخش زیادی از اتفاقاتی که پس از انقلاب در خوشنویسی رخ داد مرهون توجه‌ای است که انقلاب به این هنر داشته است و این هنر که کم‌کم داشت فراموش می‌شد تبدیل به جریانی فعال و پویا شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان خاطرنشان کرد: در حوزه سینما هم در آن زمان تولید فیلم نفس‌های آخر را می‌کشید چون تولید به دست هنرمندان خارج از کشور بود و آثار بیشتر اقتباسی بودند اما پس از انقلاب کمترین جشنواره‌ای برگزار می‌شود که اثری از ایران در آن شرکت نداشته باشد.

وی به حوزه موسیقی نیز اشاره کرد و گفت: در گذشته موسیقی سنتی ایران بسیار مهجور بود اما پس از انقلاب موسیقی مقامی و نواحی رونق بسیار گرفت. در حوزه مطبوعات، انتشارات و بقیه حوزه‌ها نیز فضایی باز شده است که همه می‌توانند کار کنند.

قنواتی گفت: در این استان هم هنرمندان قدم‌های بسیار خوبی برداشته‌اند. از نسل انقلاب هم چهره‌های بسیار شناخته شده‌ای در همه بخش‌های مختلف داریم و این نشان دهنده توجهی است که انقلاب به هویت و فرهنگ ایرانی و تمدن اسلامی کرده است.

قنواتی تاکید کرد: یکی از افتخارات ما این است که در دوران انقلاب اسلامی استعدادها در دورترین نقاط کشور شناسایی و پرورش داده شدند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد