دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۲۴۸۸
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۳
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: هر جا حال فرهنگ خوب باشد حال مردم هم خوب است و می‌توانیم از برآیند حوزه‌های فرهنگی و هنری یک جامعه آن جامعه را بررسی کنیم.
به گزارش بدر پرس همایون قنواتی در جمع اصحاب فرهنگ و هنر گفت: به اعتقاد من توجه‌ای که در این ٣٧ سال به هویت فرهنگی، قومی، ایرانی و اسلامی شده و تاثیری که بر حوزه فرهنگ و هنر داشته به دلیل نگاه انقلاب اسلامی به مقوله فرهنگ است.


وی افزود: توجهی که به حوزه‌های سنتی و آئینی صورت گرفته بی‌نظیر بوده است و مسیر فرهنگ و هنر که قبل از انقلاب به سمت غرب منحرف می‌شد، متوقف گردید و به شکل ایرانی اسلامی ادامه یافت.

قنواتی به توجه‌ای که در این سال‌ها به هنر خوشنویسی شده اشاره کرد و ادامه داد: بخش زیادی از اتفاقاتی که پس از انقلاب در خوشنویسی رخ داد مرهون توجه‌ای است که انقلاب به این هنر داشته است و این هنر که کم‌کم داشت فراموش می‌شد تبدیل به جریانی فعال و پویا شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان خاطرنشان کرد: در حوزه سینما هم در آن زمان تولید فیلم نفس‌های آخر را می‌کشید چون تولید به دست هنرمندان خارج از کشور بود و آثار بیشتر اقتباسی بودند اما پس از انقلاب کمترین جشنواره‌ای برگزار می‌شود که اثری از ایران در آن شرکت نداشته باشد.

وی به حوزه موسیقی نیز اشاره کرد و گفت: در گذشته موسیقی سنتی ایران بسیار مهجور بود اما پس از انقلاب موسیقی مقامی و نواحی رونق بسیار گرفت. در حوزه مطبوعات، انتشارات و بقیه حوزه‌ها نیز فضایی باز شده است که همه می‌توانند کار کنند.

قنواتی گفت: در این استان هم هنرمندان قدم‌های بسیار خوبی برداشته‌اند. از نسل انقلاب هم چهره‌های بسیار شناخته شده‌ای در همه بخش‌های مختلف داریم و این نشان دهنده توجهی است که انقلاب به هویت و فرهنگ ایرانی و تمدن اسلامی کرده است.

قنواتی تاکید کرد: یکی از افتخارات ما این است که در دوران انقلاب اسلامی استعدادها در دورترین نقاط کشور شناسایی و پرورش داده شدند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد