دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۲۵۶۶
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۱
به گزارش بدرپرس، جناب آقای مهندس موسوی شهردار محترم کلانشهر اهواز در نشست مشترک هیات تجاری 22 نفره اتاق بازرگانی استان باطنه  کشورعمان و شهرداری اهواز اظهار داشت: ملت شریف عمان در طی 400 سال گذشته طی مبارزات شجاعانه با استعمارگران پرتغالی به پیروزی عظیمی دست یافتند و نیز ملت غیور ایران 37 سال پیش با غلبه بر حکومت مستکبر شاهنشاهی پهلوی سبب پیروزی انقلاب اسلامی شدند که این همان نقطه مشترک بین دو ملت است.

وی افزود: براساس تحلیل مسائل دیپلماتیک خاورمیانه و با توجه به روابط خوب اقتصادی و منطقه ای بین دوکشور به خصوص در مورد مسائل اخیر هسته ای ایران با غرب ونقش سازنده ی کشور عمان در حل آن، مسولین نظام جمهوری اسلامی ایران و استان خوزستان علاقه مند به گسترش روابط عمیق تجاری در تمامی حوزه های اقتصادی می باشند.

وی در ادامه تاکید کرد: استان خوزستان حدود 80 درصد تولید نفت و گاز ایران را به عهده دارد و بزرگترین و پرآب ترین رودهای کشور در در این استان واقع شده است.

وی تصریح کرد: مهمتر از مزیت های طبیعی می توان به ظرفیت های انسانی و نیروی کار متخصص استان اشاره نمود که سرمایه های اصلی خوزستان یه شمار می آیند. مراکز آموزش عالی و دانشگاه های علوم پزشکی و چمران اهواز می توانند محل تبادل مسائل فرهنگی بین دو ملت باشند.

شهردار اهواز افزود: راهبرد اقتصادی ایران براساس فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی اقتصاد مقاومتی یا همان عدم وابستگی به نفت و خام فروشی است. همچنین اخیرا قانونی مشابه همین راهبرد در کشور عمان به تصویب رسیده است که می توان از این اشتراک در جهت رشد روابط اقتصادی بین دو کشور استفاده نمود.

مهندس موسوی در ادامه تاکید نمود: شهرداری اهواز در خصوص سرمایه گذاری مشترک و یا مستقل هیات تجارعمانی در طرح های عمران شهری، توریستی و گردشگری استان خوزستان آماده ی هرگونه حمایت و پشتیبانی است.

وی یادآور شد: شهراهواز و حومه آن با جمعیتی بالغ بر یک و نیم میلیون نفر دارای ظرفیت های سرمایه گذاری در زمینه طرح های توریستی، گردشگری، احداث هتل و  بازار بزرگ است و شهرداری اهواز در تمامی حوزه ها آماده حمایت های هم جانبه از هیات تجاری کشورعمان می باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد