دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۲۵۷۴
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۸
نائب رئیس اتاق بازرگانی استان شمال باطنه عمان :
نائب رئیس مجلس اداره اتاق بازرگانی استان شمال باطنه عمان ضمن تقدیر و تشکر از مهمان نوازی و حسن استقبال انجام شده از هیات تجاری کشور عمان اظهار کرد: این هیات تجاری به منظور آشنایی هرچه بیشتر با فرصت های سرمایه گذاری در ایران و استان خوزستان و بهره مندی از تجربیات مردم خوب این کشور به خوزستان سفر کرده است.
به گزارش بدر پرس ، نائب رئیسه اتاق بازرگانی استان باطنه عمان گفت: استان باطنه از شمالی ترین استان های کشور عمان با شش شهر و جمعیتی بالغ بر 500 هزار نفر دارای بازار آزاد، منطقه آزاد تجاری، فرودگاه، مناطق صنعتی می باشد که همه این ویژگی ها فرصت های اقتصادی خوبی را در اختیار تجار خوزستانی قرار می دهد.

وی تاکید کرد: سرمایه گذاران خارجی به دنبال پیدا کردن محیطی امن برای سرمایه گذاری های خود هستند و این هیات تجاری عمانی خواهان آشنایی هر چه بیشتر با چارچوب قوانین اقتصادی و بازرگانی جمهوری اسلامی ایران میباشند و نیز در خواست دارند تا تسهیل بیشتری در امور تجاری فی مابین دو کشور در زمینه ی حواله مبالغ مالی صورت پذیرد زیرا هدف از این جلسات شناسایی مشکلات و برطرف کردن موانع موجود در امور سرمایه گذاری تجار هر دو کشور می باشد.

نائب رئیس مجلس اداره اتاق بازرگانی استان شمال باطنه عمان تصریخ کرد: حکومت عمان استقبال خوبی از سرمایه گذاران ایرانی دارد و فرصت های سرمایه گذاری را برای تجار ایرانی فراهم کرده است. به عنوان مثال می توان به شهرک پزشکی برکه و ایجاد کارخانه ماشین سازی ایران در عمان اشاره نمود. همچنین در حال خاضر پژوهش های لازم جهت احداث کارخانه سیمان توسط تجار ایرانی در منطقه صنعتی دقم کشور عمان انجام گرفته است.

در ادامه این جلسه دو سوال از طرف تجار عمانی در خصوص نحوه ثبت شرکت و خرید ملک در ایران مطرح گردید که حرمتی عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی اهواز به این سولات پاسخ داد.

حرمتی اظهار کرد: با توجه به وضعیت خوب ایران در پساتحریم تبادلات مالی بین دو کشور از طریق LC به راختی انجام خواهد شد. همچنین سرمایه گذاران خارجی می توانند هر شرکت بازرگانی را در ایران به صورت 100 درصد به نام خود و بدون وجود شریک ایرانی ثبت نمایند.

وی در ادامه افزود: در خصوص خرید ملک واگذاری به صورت اجاره بلند مدت 99 ساله به سرمایه گذار خارجی انجام می گیرد. برای ثبت شرکت در تمامی زمینه های صتعت، معدن، تجارت و کشاورزی امکان سرمایه گذاری برای تجار عمانی وجود دارد.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی اهواز در خصوص خرید معادن در ایران تاکید کرد: معادن را به صورت بهربرداری 25 ساله در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار می دهیم و به دلیل اینکه معدن سرمایه ی ملی محسوب می شود فروش آن انجام نمی گیرد.   

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد