دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۱۲۶۱۵
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۰
لازمه و ذات رویدادهای فرهنگی و هنری، تعامل و گفتگو است و باید با تغییرات اجتماعی، فرهنگی و ادبی خود را وفق دهد و انعطاف داشته باشد
همایون قنواتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، در اتاق فکر هفتمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان عربی، گفت: این جلسه بر اساس شیوه نامه ای که بنیاد امام رضا(ع) تهیه کرده، جهت بررسی برنامه های این جشنواره و رفع نقص های دوره های قبل، ارائه راهکارها و تقویت نقاط مثبت تشکیل شده است.

 وی هدف از این نشست را فراهم کردن زمینه مناسب برای تحلیل و بررسی عملکردها و ارائه راهکارهای کلان، به کارگیری خرد جمعی در بررسی و طراحی برنامه های موضوعی جشنواره، اعتمادسازی و مشارکت جویی و فرصت یابی و فرصت سازی است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، اعضای این اتاق فکر را متشکل از مدیران مرتبط با مسائل فرهنگی، هنری و تعدادی از اساتید دانشگاهی و حوزوی است که دانش و تجارب مربوط با مسائل همایش ها و جشنواره ها دارند، دانست.

 وی افزود: وظایف اتاق فکر شامل فراهم آوردن زمینه مناسب برای تبادل اطلاعات و نظرات میان متفکران، صاحب نظران و مدیران ذیربط، نوآوری و خلاقیت در برنامه های موضوعی با آسیب شناسی مستمر به منظور پرهیز از کارهای سطحی، کمک به ارتقای کیفی برنامه ها، آثار و مراسم و تبادل نظر، همفکری و تعامل با هیئت علمی بنیاد و نشست های مشترک است.

 قنواتی، با اشاره به اینکه سعی ما بر این است که این گونه جلسات را حداقل هر ماه یکبار برگزار کنیم، ادامه داد: به اعتقاد من فعالیت های فرهنگی و هنری زمانی می تواند در جامعه تاثیرگذار باشد که آن فعالیت ها استمرار یابد، نه اینکه تنها یکبار برگزار شود.

 وی با بیان اینکه این جشنواره جریانی پیوسته است و تاکنون شش دوره را تجربه کرده ایم، اذعان داشت: لازمه و ذات رویدادهای فرهنگی و هنری، تعامل و گفتگو است و باید با تغییرات اجتماعی، فرهنگی و ادبی خود را وفق دهد و انعطاف داشته باشد، نه اینکه چارچوبی تدوین کند و تنها در آن چارچوب حرکت کند.

 وی بر تشکیل کمیته هیئت داوران جهت انتخاب داوران مناسب جشنواره تاکید کرد و یاد آور شد: همچنین یکی از کارهایی که باید صورت گیرد تهیه کتابچه ای از اشعاری برگزیده ای است که شاعران طی شش دوره گذشته به جشنواره شعر عربی رضوی ارائه داده اند.

 در این جلسه حاضران در خصوص نحوه اطلاع رسانی و استفاده از ظرفیت صدا و سیما و سایر رسانه ها، تهیه فرخوان و برطرف کردن ایرادات محتوایی جشنواره، برگزاری کارگاه شعرخوانی و ادبی، تهیه مستندی از شاعران خارجی و مطرح داخلی، اجرایی برنامه هایی جامع در یکی از مساجد شهرستان ها با همکاری کانون های فرهنگی هنری مساجد، تشکیل چندین کمیته جهت پیگیری هر چه بهتر جشنواره و... بحث و تبادل نظر شد.

 لازم به ذکر است، هفتمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان عربی یادمان دعبل خزایی از سری برنامه های چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) است که مرداد ٩٥ به میزبانی استان خوزستان برگزار می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد