دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۱۲۶۵۲
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۲
معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: یکی از مشکل های اساسی استان ما فارغ التحصیلان بدون مهارت است که همین امر سبب شده تا شرکت ها از نیروهای غیربومی استفاده کنند
عبدالکریم انصاری زاده در جشنواره تعاونی ها، دانشگاه و کارآفرینان برتر استان- که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول برگزار شد- اظهار کرد: یکی از بخش های اصلی اقتصاد، تعاونی است که در این خصوص دولت به کارآفرینان برای بهبود شرایط به شدت احتیاج دارد.
وی درباره هدف برگزاری این جشنواره گفت: در بهمن ماه سال گذشته تفاهم نامه ای میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دانشگاه آزاد کشور بسته شد که اقداماتی صورت گیرد تا افراد فارغ التحصیل شده به شغل دست یابند. در اسفند ماه با برگزاری جلسات متعددی در استان به بررسی این تفاهم نامه پرداختیم و به چهار بند رسیدیم که یکی از آن بندها برگزاری چنین جشنواره ای بود.
* محک زدن ارتباط دانشگاه با کارآفرینی
معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، محک زدن رابطه بین کارآفرینان و دانشگاه را از اهداف این جشنواره دانست و افزود: به عنوان مثال اکنون عده ی زیادی فارغ التحصیل داریم که می خواهیم از ظرفیت دانشگاه ها بهره برداری کنیم تا به کار مشغول شوند چرا که واقعا از بسیاری از ظرفیت های دانشگاه ها هنوز نتوانسته ایم استفاده کنیم.
انصاری زاده عنوان کرد: یکی از مشکل های اساسی استان ما فارغ التحصیلان بدون مهارت است که همین امر سبب شده تا بسیاری شرکت ها از نیروهای غیربومی استفاده کنند پس ما باید ببینیم که استادان و دانشگاه ها در زمینه رفع این مشکل چه اقداماتی انجام داده اند.
* وجود هفت هزار تعاونی فعال در کشور
وی تصریح کرد: باتوجه به اینکه هفت هزار تعاونی فعال در کشور وجود دارد و ما عمده هدف مان پس از انعقاد تفاهم نامه مذکور ارتباط با دانشگاه آزاد بود تصمیم گرفتیم در زمان ثبت نام برای این جشنواره فقط تعاونی های مربوط به دانشگاه را پذیرش کنیم بنابراین ۹۹ شرکت تعاونی و کار آفرین ثبت نام کردند که ما پس از داوری های پیچیده هفت کارآفرین وتعاونی را گزینش کردیم.
معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان بابیان این که تمام این کارآفرینان از مدارک تحصیلی بالاتر از فوق دیپلم برخوردار هستند، گفت: برای مثال یکی از این تعاونی های اهواز با فعالیت در زمینه توریست درمانی حدود ۴۲۰ اشتغال ایجاد کرده و در بصره عراق نیز دفتر دارد. شرکتی در اندیمشک نیز با اشتغال ۳۰۰ کارگر در زمینه محصولات کشاورزی، صادر کننده سبزی و صیفی جات به کشورهای بلاروس و روسیه هست.
انصاری زاده بیان کرد: در انتخاب این تعاونی ها به فاکتورهای اشتغال و اقتصاد مقاومتی توجه زیادی کرده ایم به گونه ای که این هفت تعاونی بیش از هزار اشتغال مستقیم ایجاد کرده اند.
انصاری زاده اضافه کرد: در این جشنواره سه ایده پرداز نیز حضور دارد که درصورتی که ایده این افراد به تولید کالا و خدمات تبدیل شود به آن ها وام های با سود چهار درصد از سوی صندوق توسعه کار آفرینی تعلق می گیرد.
* تشکیل تعاونی های روستایی
وی در ادامه از تشکیل تعاونی های روستایی در استان خبر داد و گفت: در حال حاضر قادر هستیم در هر شهرستان دو تعاونی تشکیل دهیم ضمن این که در هر روستا شرط تشکیل یک تعاونی حضور حداقل ۲۵ خانوار در آن است که سپس با توجه به وسعت و کیفیت طرح هایی که می خواهند پیاده کنند به آنها وام های ۲۵۰ میلیون تومان تا چهار میلیارد تومان با سود سه درصد تعلق می گیرد.
***

معاون اداره کل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی:
هیچ کشوری بدون تکیه بر نیروی انسانی پیشرفت نمی کند

معاون اداره کل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این جشنواره گفت: هیچ کشوری بدون تکیه بر نیروی انسانی پیشرفت نمی کند؛ ایران نیز ظرفیت زیادی با وجود نیروی انسانی دارد و کشوری جوان است اما متاسفانه در حد سرمایه های واقعی آن از این سرمایه ها استفاده نشده است.
عبدالله محمدی افزود: اگر به سرمایه نیروی انسانی با دید مثبت نگاه کنیم فرصت و اگر با دید منفی نگاه کنیم تهدید محسوب می شوند لذا باید با دید مثبت به این سرمایه عظیم نگاه کرد ضمن اینکه در خوزستان نیروی انسانی فراوانی وجود دارد که باید از ظرفیت آنها در بخش های مختلف به درستی استفاده شود.
محمدی اظهار کرد: نوآوری عامل کارآفرینی در کشور است که دانشگاه باید به عنوان مهد علم به نوآوری و کمک به اشتغالزایی بیاید.
معاون مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی رتبه علمی ایران در دنیا را 187 و در منطقه 2 اعلام کرد و گفت: با انعطاف پذیری که دانشگاه آزاد دارد می توان به کارآفرینی ورود و با برداشتن موانع برای اشتغالزایی تلاش کرد این درحالی است که قبلا اجازه ورود دانشگاه آزاد به تجاری سازی داده نمی شد ولی اینک زمینه فراهم است و دانشگاه بیش ترین همکاری را در این خصوص دارد.
وی افزود: دانشگاه آزاد در این زمینه به تربیت و آموزش استادان برای کارآفرینی پرداخته و طرح های مختلفی در حال اجرای دارد ضمن این که از 228 مرکز رشد کشور 78 مرکز رشد متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است که باید از این ظرفیت ها استفاده کرد.
محمدی گفت: در خوزستان هشت مرکز رشد وجود دارد که چهار تای آن مربوط به دانشگاه آزاد است. باید از متخصصانی که با صنعت در ارتباط هستند استفاده کرد. برای امضای تفاهم نامه بین دانشگاه آزاد و وزارت تعاون 31 جشنواره تعاونی در کل کشور برگزار شده و دزفول میزبان جشنواره استان است.
محمدی افزود: در جشنواره ملی فرهیختگان که اردی بهشت ماه سالی آینده برگزار می شود از کارآفرینان برتر استان های مختلف تجلیل خواهد شد.
***

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول:
از منابع طبیعی و انسانی استان به درستی استفاده نشده است

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول نیز گفت: خوزستان مملو از منابع غنی و سرشاری در حوزه آب، خاک، منابع طبیعی و منابع انسانی است که به درستی از آن ها استفاده نشده است.
ناصر سراج خرمی افزود: با توجه به نیاز دزفول به ایجاد اشتغال در شرایطی که جوانان فارغ التحصیل بسیاری در این شهرستان وجود دارد مدیران باید خلاقیت و کارآفرینی کنند تا شاهد توسعه پایداری باشیم.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول پیوند دانشگاه و صنعت را به فال نیک گرفت و ابراز امیدواری کرد: این حرکت ها با گام های بلندتری برداشته شود و فعالیت هایی در حد و شان دزفول انجام شود.
***

دبیر علمی جشنواره تعاونی ها، دانشگاه ها و کارآفرینان برتر خوزستان:
99 تعاونی در این جشنواره حضور دارند

دبیر علمی جشنواره تعاونی ها، دانشگاه ها و کارآفرینان برتر خوزستان نیز از شرکت 99 تعاونی در این جشنواره خبر داد و گفت: این جشنواره کاری مشترک بین دانشگاه آزاد و اداره تعاون است که با حضور کارآفرینان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در بخش های زیست محیطی،کشاورزی، پزشکی، صنعت و خدمات برگزار شد.
محمد تمیمی تعداد شرکت ها و تعاونی های کارآفرین شرکت کننده در این جشنواره را 99 تعاونی دانست و گفت: در این جشنواره کارآفرینان حقیقی و غیرحقوقی و صاحبان ایده های کارآفرین که هنوز عملی نشده اند حضور دارند .
وی اظهار کرد: این کارآفرینان از شهرهای ایذه، اهواز،اندیمشک ،دزفول و بهبهان هستند که هفت اثر آنها در قالب نمایشگاهی در حاشیه این جشنواره به نمایش درآمده و علاقه مندان می توانند به مدت دو روز از این آثار دیدن کنند.
تمیمی افزود: از هفت کارآفرین برتر این جشنواره به همراه سه ایده پرداز برتر در این جشنواره تجلیل به عمل خواهد آمد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد