دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۱۲۶۹۰
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۵
خوزستان بازهم به عنوان استان پایلوت کشور برای اجرای بسیاری از طرح های ملی تعیین گردید.
این باربرای تفویض اختیارات ازستاد مرکزی  شامل وزارتخانه های صنعت ، معدن و تجارت - جهاد کشاورزی - کار، رفاه و امور اجتماعی - وزارت نیرو - سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و نیز سازمان حفاظت محیط زیست به واحد های متناظراستانی  گزینش شده است . 

  گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان حاکی است صبح امروز  چهارشنبه جلسه بررسی تفویض اختیارات این دستگاههای مرکزی به واحد های متناظراستانی با حضورمسوولان کشوری و استاندارخوزستان  درسالن جلسات استانداری برگزارشد.

 دکتر عبدالحسن مقتدایی استانداردراین جلسه اظهارکرد: تفویض اختیار به دستگاههای اجرایی در همه استان ها یکسان نیست زیرا هر استانی شرایط اداره خاص خود را دارد. در خوزستان به دلیل ساختار حاکم ، دستگاههای اجرایی ما در برخی موارد اختیار اجرایی ندارند یا اگر اقدامی انجام دهند با موانع روبه رو می شوند.

وی افزود: به طور نمونه برای اجرای یک پروژه حوزه راه(پل نهم اهواز) شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب مانع کار می شود و مدعی است پروژه در حوزه استحفاظی آن اجرا شده است.

استاندار خوزستان با بیان اینکه استان خوزستان از ایراد ساختاری رنج می برد گفت: اگر این ایراد اصلاح شود خیلی از مشکلات کنونی حل خواهد شد.

مقتدایی بیان کرد: باتوجه به اینکه ساختار و ظرفیت های خوزستان با استان های دیگر متفاوت است برنامه های تفویض  اختیاری که به استان ما داده می شود باید براساس ساختار آن باشد.

وی افزود: برای اجرای هرکاری در خوزستان براساس  چارچوب تعریف شده و موارد قانونی پیش می رویم اما یکباره با موانعی مواجه می شویم که از دستورات مرکز پی روی می کنند.به طور مثال مرکز عملیات اجرایی نفت در خوزستان  است اما مناطق نفت خیز تمام دستورالعمل های خود را از مرکز می گیرد و در بیشتر مواقع مانع کار استان شده است.

مقتدایی تصریح کرد:ظرفیت های زیادی ازجمله نفت،پتروشیمی و نیشکر و صنایع جانبی در خوزستان وجود دارد اما با وجود این سرمایه ها استان ما نسبت به میانگین توسعه ای کشور 22 سال عقب تر است.

استاندارخوزستان خاطرنشان کرد: به نظر من به سمت تفویض اختیار نرویم بلکه واگذاری را جایگزین تفویض اختیار کنیم.اگر به مدیران استانی اعتماد نشود یعنی عزت مدیران را از بین بردن،بنظر من باید بر توان مدیران بیشتر کار شود تا در جایگاهی که قرار بگیرند قابلیت داشته باشند.

مقتدایی افزود: در خوزستان بدون مجوز از مرکز اما براساس قانون کار های بزرگی انجام دادیم که نمونه بارز آن راه اندازی بندر تجاری شادگان است  که امروز به پر رونق ترین بندر ما تبدیل شده است و از پیامدهای مثبی که برای استان داشته در مدت 6 ماه  بزهکاری شهرستان را 27 درصد کاهش داد.

گفتنی است براساس مصوبه هیات وزیران ، استان خوزستان به عنوان استان پایلوت اجرای طرح تفویض اختیار به 6 دستگاه اجرایی وزارت صنعت،معدن و تجارت،وزارت جهاد کشاورزی،وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، وزارت نیرو،سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری  و سازمان محیط زیست انتخاب شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد