عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۱۲۸۹
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۸
خبرگزاری کار ایران، می‌گوید که بیشتر از ۵۰۰ کارگر نیشکر هفت تپه خوزستان در اعتراض به "شکاف حقوقی و مزدی" دست از کار کشیدند.
ایلنا، خبرگزاری کار ایران، می‌گوید که بیشتر از ۵۰۰ کارگر نیشکر هفت تپه خوزستان در اعتراض به "شکاف حقوقی و مزدی" دست از کار کشیدند.
کارگران می‌گویند که با بازنگری در طبقه‌بندی مشاغل، فاصله حقوق دریافتی آنان و کارمندان، سرپرست‌ها و مدیران به طور چشمگیری زیاد شده است.
ایلنا گزارش می‌دهد که با اعتصاب امروز کارگران، تعمیرات کارخانه کاملا متوقف شده و از آنجا که هم‌اکنون فصل تعمیرات و نگهداری است، اگر اعتصاب طول بکشد ممکن است بهره‌برداری از این کارخانه به تاخیر بیفتد.
یکی از کارگران به ایلنا گفته است: "عوامل کارفرما و اعضای شورای اسلامی کار طرح طبقه بندی مشاغل را به صورت ناعادلانه بازنگری کرده‌اند به گونه‌ای که به جای امتیاز دادن به سابقه کار، به تحصیلات امتیاز داده‌اند، آنهم در شرایطی که ۸۵ تا ۹۰ درصد کارگران این واحد صنعتی، تحصیلاتی کمتر از دیپلم دارند."
کارخانه کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه بیشتر از ۱۵۰۰ کارگر دارد. کارگران این کارخانه در سال‌های اخیر چندین بار در اعتراض به شرایط کاری دست به اعتصاب زده‌اند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد