دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۱۲۹۴۱
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۸
طی نشستی با حضور مدیر عامل جامعه نیکوکاری ابرار ، مرکز نیکوکاری ابرار در اتاق اهواز افتتاح شد.


به گزارش بدر پرس به نقل از روابط عمومی اتاق اهواز « شهلا عموری» رئیس اتاق اهواز ضمن اشاره به زیر پوشش قرار دادن دانش آموزان و دانشجویان نیازمند توسط این مرکز  گفت : مهم ترین هدف مرکز نیکوکاری ابرار ، کمک به نیازمندان و انجام مسئولیت اجتماعی اتاق های بازرگانی سراسر کشور است.
عموری ضمن تأکید بر شناسایی افراد محروم افزود: بخش خصوصی با هدف تأمین نیازهای تحصیلی افراد محروم ، از دیر باز به انجام امور خیریه می پرداخته که با راه اندازی این مرکزدر اتاق ایران و سپس شهرستانها به طور متمرکز وارد عمل شده است.
عضو هیأت نمایندگان اتاق ایران گفت: خوزستان بیست ویکمین استان کشور است که نمایندگی جامعه نیکوکاری ابرار در آن راه اندازی می شود که امیدواریم با توجه به شهرت نوع دوستی مردم استان مان ، دردراز مدت خروی قابل دفاعی داشته باشیم.
وی اظهار داشت:کار نیک ، صرفا به کمک مالی با مستمندان خلاصه نمی شود، بلکه توسعه مجموعه های اقتصادی که خود سبب اشتغال بیشتر افراد می شود نیز از فعالیت های مجموعه نیکوکاری ابرار محسوب می شود.
رئیس اتاق اهواز با تأکید بر امر شناسایی افراد گفت : این مرکز دو اولویت برای فعالیت خود قائل است ؛ ابتدا حمایت از دانش آموزان و دانشجویان نیازمند در قالب بورسیه تحصیلی و سپس توانمند سازی مردم مناطق محروم و ایجاد اشتغال برای آنان. 
« علی اصغر خامنوی» مدیر عامل جامعه نیکوکاری ابرار نیز با بیان این که فعالان اقتصادی در اجرای مسئولیت های اجتماعی همواره در امور خیر پیشتاز و پیشقدم بوده اند تصریح کرد : تشکیل این مرکز در دوره ششم فعالیت هیأت نمایندگان اتاق ایران در سال 1388  به تصویب رسید ، به نحوی که حمایت تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان بی بضاعت و همچنین ایجاد اشتغال و کارآفرینی در مناطق محروم وروستایی را از مهمترین برنامه های خود قرار داده است.
خامنوی اضافه کرد: 18 دفتر نمایندگی جامعه ابرار وابسته به اتاق ایران تا کنون در استان های مختلف کشور راه اندازی شده و بر اساس ارزیابی های صورت گرفته در 13 استان تا کنون یک هزار و 200 پرونده برای افراد واجد شرایط تشکیل شده است.
مدیر عامل جامعه نیکوکاری ابرار گفت: این جامعه علاوه بر همیاری به نیازمندان شناسایی شده بلکه در موارد خاص غیرمترقبه مانند زلزله نیز وارد عمل شده ، برای مثال در حوادث زلزله ورزقان وبوشهر فعالیت موثر داشته ، از این پس نیز آمادگی دارد در صورت بروز حوادث ناگوار طبیعی امکانات خود را در اختیار قراردهد.
وی تصریح کرد: دانش آموزان و دانشجویان نیازممندی که مشمول این طرح قراربگیرند، ماهیانه به ترتیب یکصدهزار و یک صدهزار و هشتاد تومان دریافت خواهند نمود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد