کد خبر: ۱۳۰۸۹
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۱
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: نرخ بیکاری در استان خوزستان سال جاری 10/4 درصد گزارش شده است.

به گزارش بدر پرس، وی گفت: طبق قانون کار فردی که حداقل یک ساعت کار کرده یا بنا به دلایلی به طور موقت کار را ترک کرده باشد، افرادی که بدون دریافت مزد برای یکی از اعضای خانوار خود که با وی نسبت خویشاوندی دارند کار می کنند، کارآموزانی که فعالیتی در ارتباط با فعالیت محل کارآموزی انجام می دهند یعنی بطور مستقیم در تولید کالا و خدمات سهیم هستند، و مزد و حقوق دریافت کنند یا دریافت نکنند و تمام افراد در حال انجام خدمت وظیفه، شاغل محسوب می شوند.
سرپرست معاونت آمار و اطلاعات خوزستان اظهار کرد: همچنین براساس نتایج آمارگیری نرخ مشارکت اقتصادی در خوزستان 37/1 درصد است که نشان می دهد این میزان از افراد در زمره نیروی کار قرار گرفته اند که شاغل یا بیکار جویای کار بوده اند.
آقایی افزود: نرخ مشارکت اقتصادی جمعیت مردان نسبت به زنان در خوزستان به 63/4 درصد و 11/8 درصد است.  
مشارکت اقتصادی جمعیت 10ساله و بیشتر استان نسبت به فصل مشابه در سال گذشته 2،5 افزایش یافته است. نرخ مشارکت اقتصادی در این رده سنی نسبت به فصل قبل 0.1 درصد کاهش یافته و همچنین نرخ مشارکت اقتصادی جمعیت مردان و زنان 10ساله و بیشتر در پاییز امسال به ترتیب 63،4 درصد و 11،8 درصد بوده است. 
آقایی تصریح کرد: نسبت اشتغال (تعداد شاغلان در هر 100نفر جمعیت 10ساله و بیشتر) در استان خوزستان 33،3 و در کل کشور 34 درصد است  که در پاییز 1394 این نسبت برای مردان و زنان 10 ساله و بیشتر استان به ترتیب 58/2و 9/3 بوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد