دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۱۳۱۵۰
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۳
دوشنبه 10 اسفند ماه 94 مراسم افتتاحیه ششمین کنگره میان دوره ای تروما و طب رزم و نخستین کنگره میان دوره ای علمی جامعه جراحان ایران و استان خوزستان با حضور دکتر ایرج فاضل رئیس جامعه جراحان ایران، دکتر اسماعیل ایدنی رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، دکتر مهناز احمدی مدیر امور رفاه جامعه جراحان استان خوزستان و دبیر اجرایی کنگره، دکتر نوذر درستان رئیس کنگره، دکتر نادر صاکی نائب رئیس کنگره، دکتر ایرج نظری دبیر علمی و جمع کثیری از جراحان و پزشکان در محل تالار شهدا دانشگاه برگزار شد.

دکتر ایدنی در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی و شهدای جامعه پزشکی گفت: امروزه ما درعرصه های مختلف زندگی به ویژه در عزت و اعتبار بین المللی، آزادی و جمهوریت نظام شاهد ثمره پاک خون شهدای عزیز بوده وهستیم و هر روز نیز رویش جدیدی از این خون ارزشمند شهداء را در عرصه عمومی و اجتماعی نظاره گر هستیم.

وی ادامه داد: با تغییراتی که این کنگره نسبت به کنگره های قبلی طب رزم داشته، امیدواریم بتوانیم فرهنگ ایثار و شهادت را تعمیم داده و زمینه لازم را جهت آمادگی بالای جامعه پزشکی در زمینه جنگ و حوادث و سوانح احتمالی به وجود بیاوریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان داشت: امروزه علیرغم اینکه جنگ خاتمه یافته ولی شاهد تهدیدات مختلفی هستیم که در سرتاسر منطقه خاورمیانه ما را محاصره نموده و روزانه به طور غیر مستقیم با تبعات آن مواجه هستیم.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر با توجه به حوادث ترافیکی که در کشور ما وجود دارد، بیشترعلل و سیمای مرگ بین سنین 20تا 60 ساله به حوادث ترافیکی و سوانح مربوط می شود به طوریکه متاسفانه طبق آمار به دست آمده در کشور ما سومین علت مرگ حوادث ترافیکی و سوانح می باشند.

رئیس شورای عالی نظام پزشکی کشور اظهار داشت: این کنگره با وجود بار فرهنگی زیادی که به همراه دارد ولی لازم است در کنار آن انتقال مفاهیم فرهنگی و تجربیات پزشکان حاضر در جنگ تحمیلی و همچنین تجربیات پزشکان دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز درمانی سراسر کشور به اشتراک گذاشته شود که امسال خوشبختانه طبق برنامه ریزی های انجام شده مقرر شده که در کنگره طب رزم وترما به هر دو جنبه علمی و فرهنگی بپردازیم.

وی با بیان اینکه 2 روز از کنگره در دانشگاه علوم پزشکی اهواز و 2 روز در بیمارستان صحرایی امام علی(ع) آبادان وبه همراه آیین اهدای جایزه دکتر شهید رهنمون انجام می پذیرد، بیان کرد: این کنگره فرصت مناسبی است که اعضای هیئت علمی که از دانشگاه های مختلف در این کنگره شرکت نموده اند، بازدیدی نیز از یادمان شهدای جنگ تحمیلی داشته باشند تا از غنای فرهنگی که در پناه این شهداء نصیب خوزستان شده است، بهره مند شوند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد