دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۳۱۷۱
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۰
سومین دوره کتاب سال خوزستان با تاخیر ده ساله با حضور مسئولان، فرهیختگان و علاقمندان به کتاب برگزار می شود و امیدواریم از این پس هریاله شاهد برگزاری آن باشیم.
همایون قنواتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ضمن بیان مطلب فوق گفت: از آن جایی که امسال اهواز به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شد، نشست های نقد و بررسی، رونمایی و آثار خوبی داشتیم و به طور تقریبی هر هفته یک بار، رونمایی و نقد کتاب چه توسط ارشاد و چه توسط سمن ها و نهادهای دیگر برگزار شده است.
وی افزود: در سال جاری چهار جشنواره با محوریت کتاب برگزار کردیم و تعداد چاپ کتاب های ما در استان نسبت به سال گذشته رشد صد در صدی داشته و از رتبه ٢١ به رتبه ده رسیدیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان ادامه داد: در سومین دوره جشنواره کتاب یال خوزستان، آثاری که از سال ٩٢ تا ٩٣  تولید و چاپ شده اند در یازده رشته مورد بررسی قرار می گیرند و در هر رشته نیز کتاب برتر معرفی می شود.
وی افزود: برندگان جایزه کتاب سال خوزستان، به عنوان کاندید کتاب سال کشور معرفی خواهند شد و امیدواریم که با همکاری هایی که صورت گرفت، فضای کتاب و کتابخوانی هرچه بیشتر فراهم شود.
قنواتی در ادامه گفت: امسال سه نهاد از استان خوزستان در حوزه مروجان کتاب کشور، برگزیده و برتر شناخته شدند که این نشان از تحرک و فعالیت در جامعه کتاب خوان ما بوده است.
وی در پایان از راه اندازی شورای نظارت بر تولید کتاب در استان خبر داد و افزود: راه اندازی شورای نظارت بر کتاب در استان بر سرعت و دقت کار در تولید کتاب کمک خواهد کرد.
بهمن ساکی دبیر سومین جایزه کتاب سال نیز گفت: ما به دنبال تبیین یک آیین نامه منطبق با انتخاب کتاب سال کشور بودیم که این کار را انجام دادیم.
وی افزود: ٢٥٨ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که حوزه ادبیات با١١٠ اثر بیشترین آثار را داشته است.
ساکی ادامه داد: از میان آثار رسیده ١٥١ اثر به مرحله مسابقه رسید که در یازده حوزه و ٤٤ بخش مورد بررسی قرار گرفته اند.
گفتنی است: سومین دوره انتخاب کتاب سال استان یکشنبه ١٦ اسفند در تالار مهتاب اهواز برگزار خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد