دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۱۳۲۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۲
رییس موسسه جهاد نصر کشور:
رییس موسسه جهاد نصر کشور گفت: با توجه به محدودیت­های آب شیرین و به دلیل وجود 3 هزار کیلومتر ساحل دریا در کشور و همچنین در راستای تحقق و اجرای اقتصاد مقاومتی به دنبال توسعه پرورش ماهی در قفس هستیم زیرا پرورش ماهی در قفس نماد اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش بدر پرس، یدالله شمایلی با بیان این­که تفاهم نامه­ای برای تولید 80 هزار تن ماهی بین موسسه جهاد نصر و دولت منعقد شده است، اظهار کرد: از این تعداد 60 هزار تن تولید ماهی در قفس خواهد بود و این برنامه را تا افق سال 1404 دنبال خواهیم کرد. به دنبال این هستیم تا به تولید 60 هزار تن ماهی در قفس برسیم و اعتقاد داریم که این امر قابل تحقق است.

 وی با اشاره به همکاری با کشورهای چین، ترکیه و نروژ در خصوص طرح­های پرورش ماهی در قفس افزود: تاکنون 16 قفس با ظرفیت 500 تن نصب شده است؛ زیرساخت این موضوع در جنوب و شمال کشور همچنان وجود ندارد و امیدواریم این زیرساخت­ها ایجاد شود تا کار را توسعه دهیم.

 
شمایلی تصریح کرد: دستگاه­ها و تجهیزات خریداری شده و در داخل کشور نصب شده­اند و در سال 95 با وجود قفس­های خارجی و داخلی تولید 12 هزار تن ماهی خواهیم داشت؛ از آنجایی که موسسه جهاد نصر موسسه­ای نیمه دولتی است، به دنبال آن هستیم که این طرح­ها را به بخش‌ خصوصی واگذار کنیم و البته بخش‌های خصوصی کوچک امکان انجام این طرح­ها و پشتیبانی سواحل را نخواهند داشت.

 
وی ادامه داد: در حال حاضر مراکز پشتیبانی و اسکله‌های مناسبی برای شناورها وجود ندارد و حجم طرح‌ها بسیار زیاد است و نمی‌توان آن‌ها را با قایق‌های کوچک منتقل کرد، بنابراین دولت برای پشتیبانی باید کمک کند؛ به منظور پشتیبانی اکنون نخستین شناور ساخته و بارگیری شده است و الزاماتی در خصوص توسعه پرورش ماهی در قفس وجود دارد که باید با کمک دولت انجام شود.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد