دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۳۲۵۲
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۴
کمیته هنر، نمایشی و ادبیات دفاع مقدس نخستین جلسه خود را صبح شنبه ١٥ اسفندماه با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس و کارشناسان برخی از دستگاه های فرهنگی و هنری در سالن اجتماعات اداره کل تشکیل داد.
همایون قنواتی ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در این نشست گفت: امیدوارم این جلسه کمک کند تا رسالتی که در راستای گسترش فرهنگ ایثار و شهادت و تقویت این گونه فضاها بر دوشمان است را به بهترین نحو انجام دهیم و بتوانیم سطح کمی و کیفی فعالیت های فرهنگی و هنری دفاع مقدس را ارتقاء دهیم.
وی افزود: وقتی به تاریخ فرهنگ و هنر این حوزه نگاه می کنیم می بینیم که اولین اتفاقات فرهنگی و هنری با موضوع دفاع مقدس در استان خوزستان و توسط هنرمندان خوزستانی رخ داده است. به طور مثال گروه چهل شاهد اولین گروه فیلمبرداری بود که رخدادهای زمان جنگ را ثبت کردند.
قنواتی ادامه داد: در بخش های دیگر مانند شعر، هنرهای تجسمی، نمایش، عکس و... هنرمندان خوزستانی پیشرو بودند و آثار ماندگاری از خود را به ثبت رسانده اند. این نشان می دهد که این توان در جوانان این مرز و بوم هست که رشادت ها و دلاوری های سربازان سرافراز دوران دفاع مقدس را به بهترین شکل به تصویر بکشند و به نسل امروز معرفی کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در ادامه گفت: به دلیل این که دفاع مقدس همواره زندگی مردم این استان تاثیر بسیار داشته است، آثاری که خلق می شود نیز از این جنس هستند. به نظرم با توجه به این که استان ما دانش، علاقه و دغدغه های لازم را دارد، به یک فضای حرفه ای تر نیاز داریم تا آن را تبدیل به قطبی برای برنامه ریزی فعالیت های دفاع مقدس کنیم.
وی در پایان گفت: استان خوزستان همواره در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری صادقانه و متعهدانه کار کرده است و دغدغه های خودش را نشان داده است و امیدواریم با حمایت هنرمندان، شاهد اتفاقات خوب و بهتری باشیم.
در ادامه جلسه سردار علی پور مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس گفت: انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی بود که بر اساس و پایه های فرهنگی حرکت خود را شروع کرد و به نتیجه رسید و دفاع مقدس نیز بی بهره از این انقلاب نیست و نقش فرهنگ در دفاع مقدس بی بدیل و تاثیر گذار بود.
وی افزود: اگر دقیق به دفاع مقدس نگاه کنیم می بینیم که همه اش هنرمندی بوده است. هنری که نوجوانان را از مدرسه به دفاع از میهن هدایت کرد و آن ها را به سرداران و بزرگان هشت سال دفاع مقدس تبدیل کرد.
سردار علی پور در ادامه گفت: درست است هنرنمایی ها در دهه ٦٠ و ٧٠ اتفاق افتادند؛ اما مختص آن زمان نیستند و آن فرهنگ ناب که در سنگرها وجود داشت را باید برای نسل امروز نشان دهیم.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس در پایان گفت: ظرفت منابع انسانی استان بسیار بالاست. باید این نیروها و پتانسیل را مدیریت کنیم و با تعامل و همکاری بیشتر، برنامه های فرهنگی و هنری مناسبی را در زمینه دفاع مقدس انجام دهیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد