دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۳۳۵۸
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۸
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اظهار داشت: ورود لباس هایی که رنگی از هویت و فرهنگ ما در آنها موجود نیست، آسیب های جدی به صنعت لباس کشور وارد می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان همایون قنواتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، در مراسم اختتامیه نمایشگاه مد و لباس اسلامی در دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: برگزاری این نمایشگاه نشان دهنده رشد مطلوبی در حوزه طراحی لباس و تولید کنندگان لباس است.

وی با اشاره به اهمیت مقوله طراحی لباس، بیان کرد: لباس بخشی از هویت ماست که با نشان از پیشینه فرهنگی و تاریخ تمدن این سرزمین ریشه در اعتقادات دینی و ملی ما دارد.

قنواتی، ادامه داد: اتفاق مبارکی که در راستای نمایشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی به وقوع پیوسته این است که برای اولین بار کنار هم قرار گرفتن حلقه های متفاوت که ظرفیت های متعددی در حوزه پوشاک را دارند، شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه حوزه تولید پوشاک صنعت و هنر بسیار قابل توجهی است، اذعان داشت: با توجه به اینکه این حوزه توانایی ایجاد کار و اشتغال با کمترین هزینه دارد، باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان استان و کشور قرار گیرد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، تصریح کرد: ورود لباس هایی که رنگی از هویت و فرهنگ ما در آنها موجود نیست آسیب های جدی به صنعت لباس کشور وارد می کند که با تقویت صنعت تولید داخل می توان از این آسیب جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه در این راستا اتفاقات خوبی در کشور در حال رقم خوردن است، عنوان کرد: مردم باید در این خصوص آموزش ببیند و از صنعتی که سهم مهمی در تولید و اشتغال دارد، حمایت کنند.

قنواتی، با اشاره به برگزاری نمایشگاه مد و لباس اسلامی ایرانی در اهواز، اظهار کرد: فراخوان این نمایشگاه ٢٧ مهرماه امسال اعلام شد که با استقبال فراوانی روبرو و آثار زیادی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

وی خاطر نشان کرد: پس از انتشار فراخوان ٦٤٠ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که تعداد آثار بخش مدارس ٢٥٠ اثر بود ، از این میان بعد از داوری ١٣٩ اثر انتخاب شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، یاد آور شد: همچنین از ٣٢٠ اثر بخش مانتو اجتماع ١٢٠ اثر و از بخش مانتو مجلسی از بین ٧٠ اثر، ٤٠ اثر انتخاب و در مجموع ٣٩٩ اثر در نمایشگاه ارائه شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد