دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۳۳۸۲
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۲
معاون سازمان مدیریت بحران:
معاون سازمان مدیریت بحران گفت: در استان خوزستان ۶ هزار هکتار بافت فرسوده وجود دارد که از این رقم ۱۵۰۰ هکتار در اهواز شناسایی شده است.

به گزارش بدر پرس، محمد فرید لطیفی، معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به خطر بروز زلزله در شمال خوزستان اظهار داشت: قسمت شمال خوزستان روی ضلع جنوبی گسل صفحه ایران قرار گرفته است که از ایذه تا مسجدسلیمان امتداد دارد و پرخطر‌ترین نقطه استان و حتی ایران را از نظر زلزله تشکیل می‌دهد.

معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور با بیان این‌که شهرهای اهواز، شوش‌تر و رامهرمز در استان خوزستان در مسیر گسل‌های فرعی قرار دارند، گفت: استان‌های مرکزی و به ویژه اصفهان در نقطه امن کشور قرار دارند و کمترین گسل‌ها در این مناطق هستند.

وی با اشاره به تلفات جانی زلزله‌های شدید کشوری ادامه داد: آمار زلزله‌های کشور از سال ۷۲ تا ۹۰ میلادی وقوع ۱۲ زلزله قوی را نشان می‌دهد که شدید‌ترین آن با 6.3 ریش‌تر و با ۷۶ کشته در ایذه و مسجدسلیمان ثبت شده است.

لطیفی عنوان کرد: لازم است شهرداری‌ها، ابنیه و واحدهای مسکونی را تحت پوشش بیمه قرار دهند تا در صورت بروز مشکل بتوانند خسارات را سریع‌تر جبران کرده و مردم نیز دچار مشکل نشوند.

وی با اشاره به ساخت و ساز در مسیر رودخانه‌ها عنوان کرد: در سواحل پرخطر نباید ساختمانی احداث شود زیرا می‌تواند خطرات جدی به دنبال داشته باشد.

معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور با بیان این‌که آسیب‌شناسی یکی از اقدامات پیش از حادثه است، گفت: در استان خوزستان ۶ هزار هکتار بافت فرسوده وجود دارد که از این رقم ۱۵۰۰ هکتار در اهواز شناسایی شده است.

 این آمار در حالی است که جمشید سلحشور، رئیس کمیسیون عمران شورای شهر اهواز مردادماه امسال گفته بود بیش از ۱۴ هزار هکتار بافت فرسوده در اهواز وجود دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد