عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۱۳۴۲۶
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۲
سخنگوی وزارت امور خارجه، حکم اخیر دادگاهی در آمریکا علیه ایران را جدیدترین تولید دستگاه قضایی آمریکا در میدان مسابقه تبعیت کورکورانه از سناریوهای صهیونیستی ایران هراسی دانست که قوه مجریه آمریکا نیز در صدور آن، همدست و شریک است.

به گزارش بدر پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، جابری انصاری اظهارداشت: این حکم آنقدر مضحک و بی معناست که هم اصل عدالت را به سخره می کشد و هم وجهه و اعتبار دستگاه قضایی آمریکا را بیش از پیش مخدوش می کند.
جابری افزود: چنین احکامی همچنین پیام بسیار خطرناک و معناداری به تروریست ها و حامیان آنها می دهد که با خیال آسوده مردم آمریکا و جهان را بکشید چون نه تنها قرار نیست سراغ شما بیاییم بلکه در واکنش به جنایات شما قویترین و موثرترین دشمنانتان را هدف قرار می دهیم.
وی افزود: ما قوه مجریه آمریکا را نیز در صدور این نوع احکام همدست و شریک می دانیم.
سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: متاسفانه وزارت امور خارجه آمریکا سالهاست با نگاهی غیر منطقی، نادرست و غیر اخلاقی، نام ایران را در فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار داده و این اقدام خود زمینه ساز فراموشی همه اصول دادرسی عادلانه و حتی عقل سلیم در احکام سیاسی صادره از سوی برخی دادگاه های آمریکاست.
جابری انصاری تصریح کرد: اگرچه این احکام ظالمانه ظاهرا متوجه دولت و ملت ایران است، اما در یک نگاه منطقی و منصفانه؛ این مردم آمریکا و خاصه بازماندگان و قربانیان حادثه 11 سپتامبر هستند که با این احکام و آدرس های کاملا انحرافی، حقوقشان پایمال و صرفا با وعده پرداخت مقداری پول؛ مطالبه بحق آنها برای محاکمه و پاسخگو کردن عاملان و حامیان واقعی اعمال تروریستی 11 سپتامبر بایگانی می گردد.
جواد لاریجانی: این حکم آبروی نظام قضایی آمریکا را برده است
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه نیز حکم ضد ایرانی دادگاهی در نیویورک را بسیار بی اساس و صرفاً حکمی سیاسی دانست که آبروی نظام قضایی آمریکا را برده است.
محمدجواد لاریجانی گفت: این اقدام جزو ترفندهای ویژه ای است که می خواهند به فضای ضد ایرانی دامن بزنند.
دادگاهی در نیویورک اخیراً جمهوری اسلامی ایران را به پرداخت بیش از 10 میلیارد دلار غرامت به خانواده قربانیان حادثه 11 سپتامبر محکوم کرد.
لاریجانی افزود: معتقدیم آمریکا و دولی از اروپا مانند انگلیس و فرانسه سیاست ضد ایرانی شان هیچ تغییری نکرده است و چه بسا با توافقات هسته ای احساس کردند که به علت فشارها بر ما ، موضع مان شل شده است و ترغیب شدند که فشارها را افزایش دهند پیش بینی من این نیست که فشارها کم خواهد شد.
وی تاکید کرد: اگر بنا باشد کسی را بابت حادثه 11 سپتامبر محاکمه کنند باید یاران متحد آمریکا در منطقه محاکمه شوند که القاعده را ایجاد و پولش را تأمین کردند، بن لادن آنجا رفت و آمد می کرد و اکنون نیز تشکیلات دارد.
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه تصریح کرد: باید بررسی شود که از میان اعضای دستگیر شده القاعده آیا حتی یک ایرانی نیز وجود دارد؟ آنان کجایی هستند؟ بودجه القاعده از کجا تأمین می شد؟ سازمان سیا چه نقشی در ایجاد این گروه تروریستی داشت؟
لاریجانی گفت: زمانی که شوروی سابق افغانستان را اشغال کرد سازمان سیا القاعده را بوجود آورد و بعد نیز آن را اداره کرد القاعده ، داعش و دیگر گروههای تروریستی محصولات راهبرد کاملاً طراحی شده آمریکایی - صهیونیستی هستند.
 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد