دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۱۳۴۵۸
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۷
باهدف تقویت روابط تجاری، صنعتی، کشاورزی و صنعتی همچنین ایجاد فرصتهای سرمایه گذاری و آشنا نمودن فعالان اقتصادی با فرصتهای موجود در دو استان، همایش و نشست فعالان اقتصادی در تاریخ 24 و 25 اسفند جاری در مرکز استان بصره برگزار شد.


به گزارش بدر پرس، هیات 50 نفره فعالان اقتصادی استان خوزستان که به ریاست رییس اتاق بازرگانی اهواز عازم بصره شده است، پس از ورود مورد استقبال مسئولین حکومت محلی و اتاق بازرگانی بصره قرار گرفت.
در این همایش که با استقبال بسیار خوب طرفهای مختلف اقتصادی عراقی قرار گرفته بود، آقای مرتضی شحمانی بعنوان نماینده استاندار و مدیر کل مرز شلمچه - بصره سخنرانی کرد.
شحمانی ضمن خوش آمدگویی به هیات اقتصادی خوزستان گفت:
اقتصاد عراق اقتصادی تک محصولی است و از این جهت شکننده است که ما در استان بصره تلاش خواهیم کرد با تقویت روابط همه جانبه اقتصادی و رفع موانع موجود با استان خوزستان بویژه در بحث سرمایه گذاری گامی در جهت رونق اقتصادی برداریم.
شحمانی افزود:
ما می دانیم که پس توافق ایران با کشورهای بزرگ، همه تمایل به حضور در بازارهای مختلف و سرمایه گذاری در آن را دارند و ما سعی خواهیم کرد که صفحه جدیدی از گسترش روابط اقتصادی با استان همسایه خودمان یعنی خوزستان و خصوصا مرکز آن اهواز باز نماییم.
این فعال اقتصادی معروف عراقی تاکید کرد:
حکومت محلی بصره بشدت دنبال ایجاد منطقه آزاد در شلمچه بوده که در صورت تحقق این امر، سهم اهواز و خوزستان بسیار بیشتر از حد انتظار خواهد بود.
در ادامه کنسول جمهوری اسلامی ایران در بصره سخنانی ایراد نمودند.
مختص آبادی ضمن خوش آمدگویی همچنین تسلیت شهادت حضرت فاطمه س و تشکر ویژه از ریاست اتاق بازرگانی اهواز (دکتر عموری)  که زحمت زیادی در جهت برگزاری این نشست متحمل شدند، گفت:
خوشحالم که در جلسه صمیمی فعالان دو استان شرکت می کنم و امیدوارم با همت و تلاش دو طرف شاهد پویایی و رونق اقتصادی باشیم.
4 سال است که کنسول جمهوری اسلامی ایران در بصره هستم و همیشه یکی از اهداف و حتی آرزوهایم تقویت روابط میان دو استان بوده و هست، زیرا هر دو استان را می شناسم و می دانم که پیوندهای نسبی و سببی بسیاری از شماها را به همدیگر پیوند می دهد که این امر در کنار سایر مشترکات دینی، جغرافیایی و تاریخی می تواند نقطه ای مثبت در تقویت بیش از پیش روابط فی مابین تلقی شود.
مختص آبادی خطاب به فعالان اقتصادی بصره گفت:
امروز جمهوری اسلامی ایران بویژه استان خوزستان یک ظرفیت و پتانسیل و تجارب و زیرساختهای خوبی بویژه در دوران پس از برجام جهت همکاری با شما دارد که باید به این وضع موجود و پیش آمده به چشم یک فرصت نگریسته شود.
مختص آبادی با بیان اینکه تلاش خواهد نمود تا موانع موجود برطرف شود، افزود:
صدور ویزای متعدد برای فعالان عراقی نقطه آغازین حمایت های متعدد کنسولی جمهوری اسلامی ایران در بصره خواهد بود.
در ادامه علی چاسب بعنوان رییس هیات سرمایه گذاری استان بصره سخنانی را ایراد نمود.
علی چاسب ضمن خوشامدگویی به حاضران اظهار کرد:
بسیار خوشحالم که فعالان اقتصادی دو استان همجوار را در کنار هم می بینم.
علی چاسب افزود: بدون شک چنین جلساتی زمینه های همکاری مشترک را بیشتر خواهد کرد. من معتقدم که سرمایه گذاری مهمترین ابزار توسعه است که دو استان باید در این مسیر گامهای محکمی بردارند.
رییس هیات سرمایه گذاری استان بصره اضافه کرد:
سهم سرمایه گذاری خارجی در استان بصره 56 در صد در مقابل 44 درصد سرمایه گذاری داخلی است که این نشان می دهد که ما راه را برای سرمایه گذاران خارجی تسهیل کرده ایم.
در ادامه این همایش دکتر شهلاء عموری بعنوان رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز همچنین رییس هیات اعزامی به بصره شرح مفصلی از وفور امکانات و زیرساختهای مختلف ومزایای متنوع سرمایه گذاری و حمایتها و تسهیلات موجود در استان خوزستان را به سمع و نظر حاضرین رساند.
سخنان رییس اتاق بازرگانی اهواز بصورت یک گزارش جداگانه به خوانندگان تقدیم خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز، گزارش مربوط به جلسه رو در رو فعالان اقتصادی دو طرف، همچنین  نشست هیات خوزستانی با پیمانکاران و سرمایه گزاران استان بصره و بازدید اعضای هیات خوزستان از مراکز اقتصادی نفتی بصره بصورت جداگانه به مخاطبان تقدیم خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد