دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۳۴۶۲
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۳

 

 به گزارش بدر پرس، پس از یک بارش شدید باران در روز گذشته مردم خوزستان در انتظار هوایی پاک و سالم بودند که ناگهان عصر روز گذشته گرد و غبار استان را فرا گرفت و با تشدید آلودگی هوا در خوزستان نفس‌های مردم به شماره افتاده است ، اما گویا صدای خس خس نفس‌های مردم اهواز هنوز به گوش مسئولان نرسیده است و معلوم نیست سلامت مردم قربانی کدام اولویت کاری مسئولان محیط زیست و بهداشت استان شده است؟

به گفته مدیر کل سازمان هواشناسی استان خوزستان منشاء این گرد و غبار از کشور عراق است. اما تا کی بایستی این شرایط را به مردم استان تحمیل کرد.

باز هم خوزستان در محاصره گرد و غبار قرار گرفت.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست استان خوزستان از کند بودن عملیات بیابان زدایی گلایه مند است می گوید: اگر عملیات مالچ پاشی و نهال کاری به همین صورت پیش برود تا یکی دو دهه دیگر نیز نمی توان کانون های گرد و غبار خوزستان را مهار کرد.

وی در ادامه می گوید: تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که عرصه ای که توسط منابع طبیعی استان در حال بیابان زدایی است نسبت به وسعت کانون های گرد و غبار بسیار ناچیز است.

با اوج گرفتن میزان گرد و غبار از سال گذشته تا کنون موج وعده های دولت از راه رسید و بودجه میلیاردی برای مقابله با گرد و غبار مصوب شد بودجه ای که تا کنون ریالی از آن را به استان خوزستان نداده اند تا سرفه های مردم در روزهای خاکی بیشتر شنیده شود.

دولت و مسولین تا کی می خواهند بهانه بی پولی را که بهانه ای نخ نما شده است را در پاسخ این معضل بزرگ ارائه دهند.  

در شرایطی که مردم استان‌ خوزستان در شرایط بحران آلودگی هوا و گردو غبار نفس می‌کشند  متأسفانه مسئولان مربوطه هنوز بحرانی بودن اوضاع را جدی نگرفته اند و تا کنون اقدام مؤثری در این زمینه صورت نگرفته است.

این وضعیت هشدار دهنده تا کی ادامه دارد؟ آیا جان مردم خوزستان برای مسولان امر تا این اندازه بی اهمیت است؟ 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد