دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۳۴۶۵
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۲
متن پیام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان بدین شرح است:
"ز کوی یار می‌آید نسیم باد نوروزی       
از این باد ار مدد خواهی، چراغ دل برافروزی"
نوروز یکی از عناصر هویت فرهنگی ایرانیان و یکی از بزرگ‌ترین میراث‌های معنوی جهان است. این آیین کهن به عنوان یکی از مولفه‌های تحکیم وحدت ملی و همبستگی منطقه‌ای با کشورهای حوزه‌ی نوروز است. میراث بزرگ فرهنگی و معنوی ما و حلقه‌ی اتصال نسل‌ها با یک‌دیگر است.  
نوروز موسم شادی‌ها و زدودن غم‌های زمانه و سرآغاز حیات دوباره و زایندگی، روز بیداری طبیعت و نمادی از زیباشناسی و ژرفای اندیشه و تفکر ایرانی است. نوروز سمبل غنای اندیشه‌ی عاطفی و انسانی ایرانیست.
بی‌شک رمز جاودانگی و ماندگاری نوروز را باید در پیام آن جستجو کرد که در گذر زمان هم‌چنان به گوش می‌رسد و بر جان و روان می‌نشیند تا به اجرا درآید و آن پیوسته آفریده شدن و تحول یافتن است و به جمال و جلال دست یافتن. نورور آیینی است برای حرمت نهادن به زندگی.

نوروز دارای مفاهیمی است که هیچ‌گاه دست‌خوش مرور زمان نمی‌شود و تداعی و تکرارشان ملال‌آور نمی‌شود. مضامینی که همیشه یادآور زندگی و برکت است، واژگانی نشاط ‌آمیز و امیدبخش. نوروز با بهار طبیعت و فصل زایش و پویش، پیوستگی ژرف و ریشه‌دار دارد و در بردارنده‌ی مضامین خوشایند و مقدس انسانی است.
نوروز، این یادگار دیرینه نیاکان فرهنگ‌پرورمان را به همه مردم ایران زمین تبریک می‌گویم. امید که در پناه پروردگار منان سالی مملو از جشن و شادی و پیروزی پیش‌رو داشته باشید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد