دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۳۴۷۳
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۴
رییس اتاق بازرگانی اهواز :
مشترکات متعدد فرهنگی، تاریخی و جغرافیایی، همچنین وجود همه بسترها و زمینه های لازم اقتصادی در استان خوزستان تداعی گر آن است که سطح روابط اقتصادی این استان با استان بصره باید با جهشی همه جانبه مواجه شود که تحقق این امر به خواستن توام با تلاش فعالان بخش خصوصی دو استان مرتبط است.

به گزارش بدر پرس، رییس این اتاق که در اجلاس مشترک فعالان اقتصادی دو استان همسایه (در بصره) سخن می گفت، ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: متاسفانه علیرغم همه ظرفیتها و پتانسیلها و توانمندیهای مشترک و فیمابین اما فعالان اقتصادی دو طرف آشنایی کافی و مناسب نسبت به خصوصیات اقتصادی دو استان ندارند که این نقیصه بزرگ باید مرتفع شود.
دکتر شهلاء عموری افزود:
خوزستان مهمترین مرکز استخراج نفت و گاز که یک سوم رودهای آب شیرین کشور در این استان جاری است. اهواز بعنوان مرکز استان خوزستان، پنجمین شهر پرجمعیت ایران که این امر دلیل وجود جاذبه های مختلف اقتصادی است.
سدهای عظیم،کشاورزی که تولید محصولات آن بالغ بر 14 میلیون تن و شیلات بسیار پر رونق، صنایع متنوع در بخش فولاد، ذوب آهن و لوله سازی، صدها کارخانه، دامپروری با بیش از پنج و نیم میلیون راس احشام، بنادر بین المللی و مجهز، راههای ارتباطی مناسب، منطقه آزاد اروند، وجود مرزهای زمینی و آبی با کشور عراق بویژه بصره، 300 معدن، دانشگاههای مختلف از جمله علوم پزشکی اهواز و علوم و فنون خرمشهر، 21 بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی، جاذبه های متنوع گردشگری و از همه مهمتر پیوندهای تاریخی، فرهنگی و وجود قرابتهای نسبی و سببی میان مردم دو استان و دهها خصلت و مزیت اقتصادی و فرهنگی دیگر تنها بخشی از توانمندیهای استان خوزستان است که متاسفانه این ظرفیت ها کماکان بشکل مناسب و مطلوب برای فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران استان بصره معرفی نشده است که انشاء الله از طریق ارتباطات مستمر و برگزاری نشستهای مشترک بتوانیم زمینه ساز معرفی توانمندیها و جذابیتها و فرصتهای اقتصادی به طرف مقابل همچنین گسترش هرچه بیشتر روابط اقتصادی دو استان باشیم.
رییس اتاق بازرگانی اهواز افزود:
در عجبم که با وجود فاصله کم (جغرافیایی) و چنین حجمی از مشترکات، چرا باید فعالان اقتصادی دو استان، اینچنین از همدیگر دور باشند.
اطمینان دارم که با همت و تلاش فعالان بخش خصوصی دو استان ،  این قبیل نشستها، نقطه آغازین تحول در روابط اقتصادی خوزستان و بصره بوده و راه را برای توسعه روابط بسیار مناسب هموار خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد