دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۳۵۲۰
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۱

صنعت نفت کشورمان در بیست و نه اسفند ماه سال بیست و نه  با تلاش مردم و آیت الله کاشانی و دکتر مصدق ملی شد و دست استکبار از این نعمت استراتژیک کشورمان قطع شد.
نفت از زمان کشف آن در ایران همیشه مورد توجه بیگانگان بوده است و در دوران قاجار و پهلوی شاهد حملات گسترده به کشورمان و یا گرفتن امتیازات گسترده از سوی کشورهای استکباری بوده ایم.
یکی از نکات مشترک در طول تاریخ این است که تمامی دولت ها از این نعمت مهم و خدادادی به عنوان بودجه ی ثابت برای انجام برنامه ها و توسعه های گسترده کشور مان استفاده کردند و به عنوان اقتصادی ثابت و در دسترس برای تامین بودجه کشوری به آن نگاه شده است.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی ما شاهد بودیم که خارجی ها از صنعت نفت ایران بیرون آمدند تا به باور خودشان کشورمان را در مضیقه و گرفتاری قرار دهند.اما با رهبری و تاکید حضرت امام خمینی (ره) با ایجاد شرکت ملی حفاری ایران حرکتی بزرگ در صنعت نفت بود و حال امروز این شرکت به عنوان شرکتی فعال و بزرگ در جهان و منطقه معرفی شده است.
یکی از تاکیدات مهم رهبر معظم انقلاب در خصوص صنعت نفت پیشرفت و توسعه ی هر چه بیشتر در این صنعت است و یکی از نمودهای اقتصاد مقاومتی عدم صادرات و فروش خام فروشی نفت است و صادرات فرآوردهای نفتی از جمله پالایشگاهی می باشد.
با توجه به تحریم های غرب علیه ی کشورمان در خصوص مساله ی نفت ضرورت بازنگری در اقتصاد تک محصولی که همان نفت است  در کشورمان را نشان می دهد که این مهم از تاکیدات رهبر فرزانه ی انقلاب است.
کشورمان با داشتن ظرفیت های بزرگ اقتصادی می تواند جابگزین های مناسبی برای اقتصاد نفتی که همان فروش خام نفت است باشد.یعنی اقتصاد ما به جای تک بعدی بودن باید چند بعدی باشد.سیاستی که دولت به دنبال آن است.
بار دیگر فرا رسیدن روز ملی شدن صنعت نفت گرامی باد.
مهدی شیخ انصاری
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد