عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۱۳۶۳۷
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۱
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: کارلوس کی‌روش با فدراسیون فوتبال ایران قرار داد چهار ساله دارد و تاکنون چیزی از استعفای وی به ما اعلام نشده است.
 به نقل از وزارت ورزش و جوانان، نصرالله سجادی در خصوص بازدیدهای خود از اردوی تیم های ملی هندبال و تنیس روی میز گفت: از روز سوم فروردین ماه تقریبا تمام تیم های ملی ما به خصوص آن رشته هایی که باید در مسابقات کسب سهمیه المپیک حضور پیدا کنند در اردو هستند و ما نیز از این اردو ها بازدید می کنیم تا هم خسته نباشید گفته باشیم و هم اگر نیاز به کمک هایی داشته باشند از لحاظ پشتیبانی آنها را حمایت کنیم تا با آسودگی خاطر تمریناتشان را انجام دهند.
سجادی افزود: تا پایان هفته نیز سعی می کنیم هر روز از چند رشته بازدید کنیم و از نزدیک کار بچه های تیم ملی را ببینیم تا احساس کنند ما هم با تمام توان برای موفقیت کشورمان در کنارشان هستیم. درست است که کشور در تعطیلات نوروز به سر می برد ولی ورزش هیچگاه تعطیلی ندارد.
وی در خصوص دو بازدید دیروز خود از تمرینات تیم های ملی هندبال و تنیس روی میز گفت: تیم ملی هندبال به صورت جدی تمرینات خود را دنبال می کند. با صحبت هایی که با مسئولان این فدراسیون داشتم و با توجه به این که تیم در مسابقات انتخابی المپیک در این مرحله با وجود رقیبان قدرتمندی از اروپا زیاد شانس صعود ندارد، چند جوان به تیم اضافه شده تا در این مسابقات در کنار بزرگتر ها به کسب تجربه بپردازند که این اقدام از نظر پشتوانه سازی یک اقدام مناسب و خوب است تا ان شاء الله در مسابقات آسیایی 2018 جاکارتا و درصورت انتخاب شدن از سوی فدراسیون جهانی هندبال، در مسابقات قهرمانی جهان پیش رو بتوانند خوب ظاهر شوند.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان همچنین در خصوص شرایط اردوی تیم ملی تنیس روی میز گفت: این تیم هم با جدیت تمام و با یک مربی و یک حریف تمرینی از کره شمالی زیر نظر سرمربی ایرانی (لطف الله نسبی) تمرینات خود را دنبال می کند و امیدوارم این بچه ها هم بتوانند در مسابقات پیش رو خوب ظاهر شوند و یک سهمیه المپیک بخش مردان و یک سهمیه بخش بانوان را در مسابقات هنگ کنگ که در فروردین ماه برگزار می شود، کسب کنند.
وی در خصوص نحوه و روند فعالیت ستاد بازی های المپیک و پارالمپیک گفت: با توجه به این که در آستانه این رقابت ها هستیم قطعا جلسات این ستاد حداقل یک بار در ماه برگزار می شود و در صورت صلاح دید رئیس و هر یک از اعضا، قابل افزایش است. در فروردین ماه نیز این جلسه با حضور تمام اعضا برگزار می شود. امیدوارم این ستاد هم بتواند با همکاری فدراسیون های ورزشی و کمیته ملی المپیک، پشتیبانی لازم را از تیم های ملی ایران داشته باشد تا ورزشکاران ما در مسابقات کسب سهمیه و در مرحله بعد در مسابقات المپیک و پارالمپیک خوب ظاهر شوند و برای کشورمان افتخار کسب کنند.
نصرالله سجادی در خصوص تفاهم نامه های مالی با فدراسیون های ورزشی گفت: همه فدراسیون ها به غیر از پنج فدراسیونی که با سرپرست اداره می شوند، تفاهم نامه مالی را با ما امضا کرده اند و امضای تفاهم نامه مالی این پنج فدراسیون را به بعد از انتخابات موکول کردیم ولی این به آن معنی نیست که این پنج فدراسیون بودجه ای دریافت نمی کنند بلکه آن ها هم طبق پیش بینی هایی که صورت گرفته است بودجه هایشان را دریافت می کنند.
وی با بیان این مطلب که 102 مجمع انتخابی و عمومی را برگزار کردیم، در مورد ادامه روند منظم برگزاری مجامع فدراسیون های ورزشی در سال جدید گفت: طبق جدول مجامع انتخاباتی، امسال مجموعا 6 یا 7 انتخابات، چه آن فدراسیون هایی که انتخاباتشان برگزار نشده و چه آن فدراسیون هایی که مدت 4 سال مدیریتشان تمام می شود، داریم. مجامع عمومی و عادی آن فدراسیون هایی که به دلیل مسابقات مختلف در سال گذشته برگزار نشد را در دو ماه اول سال جدید و بقیه فدراسیون ها را نیز طبق روال در پایان سال 95 برگزار می کنیم.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در پایان در مورد شرایط تیم ملی فوتبال و سرمربی پرتغالی این تیم گفت: خوشبختانه صعود تیم به مرحله بعدی مسابقات تقریبا قطعی است و تیم شرایط خوبی دارد و در بازی مقابل هند خیلی خوب ظاهر شد. امیدوارم در مسابقه پیش رو برابر تیم عمان نیز با قدرت بازی کند تا با حداکثر امتیاز به مرحله بعد صعود کنیم و با تمهیدات و پیش بینی های لازم بتوانیم سهمیه مستقیم جام جهانی را کسب کنیم.
وی همچنین در خصوص ماندن یا نماندن سرمربی تیم ملی فوتبال و شایعاتی مبنی بر استعفای وی در روز دهم اردیبهشت گفت: کارلوس کی روش با فدراسیون فوتبال ایران قرار داد چهار ساله دارد و از دید ما وی باید بماند و فدراسیون فوتبال در خصوص استعفای کی روش چیزی به ما اعلام نکرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد