دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      
کد خبر: ۱۳۷۷۸
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۱:۳۰
کارشناسان معتقدند اگر بی حیایی های اقتصادی کنترل شود، بی حیایی های اخلاقی و اجتماعی در کشور مهار خواهد شد، زیرا مردم شاهد این قباحت ها هستند
.

به گزارش بدر پرس، حشمت الله قنبری با حضور در برنامه تیتر امشب گفت: بسیاری از سران دنیا به حضور رهبر انقلاب مباهات می کنند و برای ایشان احترام قائل هستند. دردمندانه است اگر حرف ولی امر در کشور به درستی درک و این نعمت الهی فهم نشود.

او وجود امنیت در سراسر کشور را از مهمترین ابعاد کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایرانی خواند و افزود: امروز یک مسئول میز وزارت خارجه آمریکا برخلاف دوران گذشته نمی تواند برای ایران تعیین تکلیف کند. اما برای نبرد نرم سیاسی، نبرد نرم چند به اضافه چند راه می اندازند که ائتلاف دارند و اتحاد ندارند. البته ائتلاف بر اساس منافع بودجود می آید، اما ائتلاف کار ساز نیست چون در آن وحدت وجود ندارد.

قنبری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تنها نظام مقتدری است که مقابل افزون خواهی جهانی همچون فولادی سد ایجاد کرده است خاطرنشان کرد: تمام جغرافیای اطراف ایران در محاصره دشمن است، در حالیکه خواست ملت ایران است که اجازه نفوذ نداده اند.

 او تصریح کرد: در بخش فرهنگی درست است که امروز در برخی موارد بی اخلاقی هایی داریم که بخش مهمی از آن از غفلت، بی توجهی و کم شناختی از منشأ تهاجم نشأت می گیرد اما با این همه کشورمان امنیت بالایی دارد و امنیت اخلاقی مان نیز در کنار سایر ناهنجاری ها باز در دنیا مثال زدنی است.
این استاد دانشگاه گفت: گرچه با آرمان ها و ایده های قابل دسترس فاصله زیادی داریم اما در یک جمع بندی می توان گفت هر آنچه که امروز داریم همچون امنیت فرهنگی ، اخلاقی و حاکمیت ملی در نقطه استانداردهای جهانی است.
قنبری افزود: استکبار از ابتدای انقلاب رفتار سخت و نرم علیه این کشور به کار برد و این رفتارها امروز پیچیده تر و نفوذهای آنها دقیق تر شده است.
او گفت: نفوذ کلیدواژه ای است که هر ملتی به آن توجه نداشته باشد قطعاً آسیب می بیند و این نفوذ در همه عرضه ها وجود دارد و دشمنان حسابگرانه برای آن برنامه ریزی کرده اند.
قنبری افزود: حلقه سخت محاصره کشورمان فرآیندی تاریخی دارد و در دوران اخیر گرچه تنها کشوری نبوده ایم که مشمول این رفتارهای خصمانه قرار گرفتیم اما در زمره معدود مردمانی هستیم که در این شرایط شرافتمندانه مقاومت کرده ایم و تنها نظام مقتدری هستیم که در مقابل افزون خواهی های استکبار ایستاده ایم.
این استاد دانشگاه گفت: امروز آمریکا در منطقه همچون قبل از انقلاب نمی تواند اراده خود را تحمیل کند که  این اتفاق به برکت جمهوری اسلامی است و می توان گفت در گستره جهانی امروز جمهوری اسلامی نه تنها نظامی منفعل نیست بلکه نظامی مقتدر در برابر زیاده خواهی های دشمنان است.
قنبری در بخش دیگری از سخنان خود افزود: البته با همه این دستاوردها باید دردمندانه اقرار کنیم که آنهایی که در جایگاه خواص مدیریت و مسئولیت بوده اند و هستند باورهای شان به استحکام باور ملت نیست و همواره دچار مصلحت اندیشی شده اند.
وی گفت: همه آنها در همه دولتها و در همه بخش ها بدهکار نظام و ملت مانده اند و در عمل کردن به وظایف خود ناکارآمدی هایی داشته اند.
قنبری با بیان اینکه امروز دستگاه ولایت و شخص ولی امر در عرصه جهانی مورد احترام است و نزد آنهایی که عناد و کینه توزی ندارند وزنه ای برای جهان به شمار می رود افزود: واقعیت دردناک آنجاست که در داخل کشورمان شخصیت و سخنان رهبرمان فهم نمی شود.

قنبری از استقلال، عزتمندی، سربلندی و آزادی به عنوان دستاوردهای جمهوری اسلامی یاد
کرد و گفت: این انقلاب برکات زیادی داشته است و دارد.استاد دانشگاه گفت: نخستین دستاوردی که در سایه جمهوری اسلامی ایران برای ملت رقم خورد استقلال کشور بود.
او گفت: البته در چنین شرایطی مردم هم تربیت دینی خود را از دستگاه های نظام نمی گرفتند بلکه از طریق منابع و روشنگری های روحانیت دریافت می کردند.
قنبری افزود: در آن دوران دو قطبی نقطه مشترکی که وجود داشت این بود که دو قدرت جهان بر این اراده بودند که هیچ حکومت دینی شکل نگیرد اما با حرکت رهبر کبیر انقلاب، جمهوری اسلامی که یک حقیقت بود شکل گرفت.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران یک محصول این انقلاب بود نه همه آن گفت: امروز حتی معاندان نظام هم نمی توانند استقلال کشور را تأیید نکنند و همه دشمنان ما نیز به آن اقرار کرده اند و می کنند.
قنبری افزود: هیچ ننگی مانند وابستگی برای یک ملت وجود ندارد و می توان گفت نخستین دستاوردی که در سایه جمهوری اسلامی برای ملت رقم خورد استقلال کشور بود.
قنبری با بیان اینکه تهاجم های دشمن پس از هشت سال جنگ تحمیلی همچنان ادامه داشته است و دارد و این تهاجم برای فتح سنگرهاست افزود: با اینحال در بخش فرهنگی درست است که امروز در برخی موارد بی اخلاقی هایی داریم که بخش مهمی از آن از غفلت، بی توجهی و کم شناختی از منشأ تهاجم نشأت می گیرد اما با این همه کشورمان امنیت بالایی دارد و امنیت اخلاقی مان نیز در کنار سایر ناهنجاری ها باز در دنیا مثال زدنی است.
این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: گرچه با آرمان ها و ایده های قابل دسترس فاصله زیادی داریم اما در یک جمع بندی می توان گفت هر آنچه که امروز داریم همچون امنیت فرهنگی ، اخلاقی و حاکمیت ملی در نقطه استانداردهای جهانی است.
قنبری افزود: استکبار از ابتدای انقلاب رفتار سخت و نرم علیه این کشور به کار برد و این رفتارها امروز پیچیده تر و نفوذهای آنها دقیق تر شده است.
او درادامه گفت: نفوذ کلیدواژه ای است که هر ملتی به آن توجه نداشته باشد قطعاً آسیب می بیند و این نفوذ در همه عرضه ها وجود دارد و دشمنان حسابگرانه برای آن برنامه ریزی کرده اند 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد