عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۱۳۸۰۸
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶
ناصر ایمانی، تحلیلگر اصولگرا :
«تمایلی در میان اصولگرایان برای بازگشت احمدی نزاد وجود نداد. آنان نقد های بسیاری به عملکرد احمدی نزاد خصوصا در مورد مشایی و 11 روز خانه نشینی اش دارند، درنتیجه به دلیل ترس از تکرار این اشتباهات نمی خواهند احمدی نژاد بازگردد.»
اصولگرایان می ترسند اگر احمدی نژاد بیاید، بازهم مرتکب خانه نشینی شود / او در تهران رای ندارد / نزدیکان احمدی نژاد پایین ترین رای را در انتخابات آوردند

«تمایلی در میان اصولگرایان برای بازگشت احمدی نزاد وجود نداد. آنان نقد های بسیاری به عملکرد احمدی نزاد خصوصا در مورد مشایی و 11 روز خانه نشینی اش دارند، درنتیجه  به دلیل ترس از تکرار این اشتباهات نمی خواهند احمدی نژاد بازگردد.»

ناصر ایمانی، تحلیلگر اصولگرا در گفتگو با «انتخاب»، یکی از دلایل شکست ائتلاف اصولگرایان در انتخابات اخیر را انتساب آنها به احمدی نژاد دانست و افزود: برخلاف تبلیغات تیم احمدی نژاد،  در ليست اصولگرايان تعداد زیادی از نزدیکان احمدی نژاد هم حضور داشتند. بخشی از این افراد  از مديران و نزدیکان احمدی نژاد بودند. برخی از آنها در جبهه پايداري نیز حضور دارند.

وی افزود: وزن آن ها در لیست انقدر زیاد بود که برخی به  اصولگرايان نقد می کردند که چرا انقدر به نزدیکان احمدی نژاد سهم داده اند.  به هر صورت اگر قرار بود در شهری مثل تهران نزدیکی به احمدی نژاد موجب رای آوری شود این ها باید رای می آوردند.  در حالی که اتفاقا همین کسانی که به نزدیکی به احمدی نژاد معروف بودند جز کسانی بودند که  پايين ترين رای را در  تهران آورده اند. 

ایمانی در ادامه گفت: باید این واقعیت را در نظر بگیریم که احمدي نژاد در شهری مثل تهران پايگاه اجتماعي بسيار کمی دارد. حتی به نسبت دیگر شهر های ايران رای احمدی نژاد در تهران کم است. اگر بخواهیم به  آخرین انتخاباتی که احمدی نژاد در آن حضور داشت استناد کنیم. می بینیم که در سال 88 او نتوانست رای خوبی در شهر تهران کسب کند. در حالی که احمدی نژاد در دیگر شهرها رای داشت اما در تهران به نسبت رای پایینی گرفت. 

این تحلیلگر اصولگرا اضافه کرد: استدلال احمدي نژادي ها اين است که در صورت حضور ما همه چيز در صحنه مهيا است اما اين نگاه درستي نخواهد بود و یک خودمحوري کاملا سياسي به حساب می آید. در مجموع طيف احمدي نژاد در سراسر کشور مقبوليت پاييني پيدا کرده و حتي در اين راستا اصولگرايان نيز خواهان بازگشت وي نيستند.

ایمانی  نسخه بازگشت به احمدي نژاد را یک اشتباه خواند و به اصولگرایان توصیه کرد: این راهکار بسیار نادرستی است. البته تا جایی که من خبر دارم این دست اخبار و اطلاعات  کاملا غلط است و در بین  اصولگرايان اصلا و ابدا بازگشت به سمت احمدي نژاد مطرح نيست. در واقع بحث  برگشت به سمت احمدي نژاد تحليل چندان درستی نیست. 

ایمانی در انتها تاکید کرد: احمدي نژاد به خاطر عملکردی که در دوران خودش داشت، خصوصا بحث  11 روز خانه نشيني و مشايي همواره از طرف اصولگرایان مورد نقد قرار گرفته است. در نتیجه بسیاری از اصولگرایان به دلیل این که احتمال می دهند  احمدی نژاد دوباره این دست اقدامات را مجدد انجام دهند تمایلی ندارند که  وی بازگردد. بازگشت احمدي نژاد به هيچ عنوان از سوي اصولگرايان مطرح نيست. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد