عیدباستانی نوروز 1400  و بهار طبیعت بر همگان مبارک باد .با آرزوی از بین رفتن ویروس کرونا      
کد خبر: ۱۳۸۹
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۸

سخنگوي دستگاه قضا از تحقيق از 3 وزير و رئيس بانک مرکزي دولت احمدي‌نژاد در رابطه با پرونده بابک زنجاني خبر داد.
 حجت‌الاسلام محسني اژه‌اي در هفتادمين نشست خبري خود با اهالي رسانه در پاسخ به سئوال يکي از خبرنگاران مبني بر اينکه در پرونده بابک زنجاني نام 4 وزير مطرح است. آيا تحقيق از اين افراد صورت گرفته يا خير گفت: البته در اين پرونده نام سه وزير مطرح است که بله از اين سه وزير و رئيس بانک مرکزي تحقيق شده است.
وي در ادامه در پاسخ به سئوال يکي از خبرنگاران مبني بر تعيين تکليف باشگاه راه‌آهن که جزء اموال بابک زنجاني است، گفت: هنوز تعيين تکليف نهايي در رابطه با اين موضوع صورت نگرفته است؛ زيرا توافق اوليه‌اي نسبت به قيمت آن به وجود آمده بود که بعدها نسبت به قيمت اختلاف به وجود آمد. سخنگوي قوه قضاييه در پاسخ به سئوالي مبني بر اينکه آيا خبر خارج شدن بابک زنجاني از ليست افراد تحريمي توسط انگليس صحت دارد يا خير؟ گفت: ادعايي که بابک زنجاني مبني بر داشتن ارز در بانک‌هاي تاجيکستان و مالزي داشت اثبات نشده هر چند مقدار ناچيزي در يکي از بانک‌ها وجود داشته است.
وي گفت: البته اموال غيرمنقولي در بعضي کشورهاي همسايه و غيرهمسايه وجود دارد و اقداماتي روي آن انجام شده است. وکلاي متهم نيز در جريان هستند و لذا با توجه به اثبات نشدن ادعاهاي بابک زنجاني مبني بر داشتن ارز در بانک‌هاي خارجي، تحريم يا رفع تحريم او تاثيري ندارد.
خبرنگاري سئوال خود را اين گونه مطرح کرد که يکي از نمايندگان مجلس از رانت 7 هزار ميلياردي در ماجراي ارزي خبر داده است و از سخنگوي دستگاه قضا خواستار ارزيابي شد که وي گفت: گزارش مجلس در اين راستا هنوز به قوه قضاييه ارسال نشده است. بايد ديد که اين صحبت‌ها مستند است يا خير؟ و آيا عناوين مجرمانه چيست؟وي افزود: در مورد فردي معروف به جمشيد بسم‌الله در مقطع خودش به اتهاماتش رسيدگي شد.
خبرنگاري با اشاره به پرونده معاون اول دولت دهم از سخنگوي دستگاه قضا پرسيد که روند رسيدگي به اين پرونده چگونه است که محسني اژه‌اي پاسخ داد: ايشان و وکيل وي و افراد ديگري که در اين پرونده نامشان مطرح بود لوايح اعتراضي خود را ارائه کردند و پرونده در حال آماده شدن براي ارسال به دادگاه تجديدنظر است. محسني اژه‌اي در پاسخ به سئوال يکي ديگر از خبرنگاران مبني بر اينکه آخرين جزييات در پرونده فساد 3 هزار ميلياردي را توضيح دهيد گفت: اين پرونده متهمان بسياري داشته که براي تعدادي از آن‌ها حکم صادر شد که حکم آن‌ها اجرا و تعدادي ديگر در مرحله اجراي حکم قرار دارند. همچنين تعدادي از متهمين به حکم خود اعتراض کردند و تعدادي ديگر براي آن‌ها جزاي نقدي درنظر گرفته شد که در حال بررسي است.
خبرنگاري با اشاره به پرونده دادستان سابق تهران گفت که اين فرد در صحبت‌هاي اخير خود مدعي شده که هيچ گونه خطايي مرتکب نشده آيا تاخيري که در روند رسيدگي به پرونده او به وجود آمده باعث پيش آمدن چنين حرف‌هايي نمي‌شود و اينکه پرونده اين فرد چه زماني به سرانجام مي‌رسد؟
سخنگوي دستگاه قضا گفت: بله تاخير در رسيدگي سبب به وجود آمدن اينگونه حرف‌ها مي‌شود، اما براي رسيدگي به اين پرونده اينکه گفته شود اراده‌اي وجود ندارد درست نيست؛ زيرا براي رسيدگي به اين پرونده اراده وجود دارد. براي بخشي از اين پرونده حکم صادر شده و در مرحله ديوان عالي کشور است و بخش ديگر اين پرونده نيز در حال رسيدگي است.وي ادامه داد: اينکه متهم در رابطه با اقدامات خود حرفي بزند موضوع طبيعي است زيرا هيچ گاه نمي‌گويد که من گناهکارم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد