دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۱۳۹۴۲
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۵
رئیس اداره ورزش و جوانان آبادان:
رئیس اداره ورزش و جوانان آبادان گفت: ۴۲ درصد ورزشکاران سازماندهی شده در آبادان را بانون تشکیل می دهند.
پیمان ادیبی اظهار کرد: حدود ۴۸۰ قهرمان در سبکهای مختلف رزمی داریم که حدود ۳۵۰ نفر آن‌ها از بانوان هستند.

وی با بیان اینکه کمبود‌ها و محدودیت‌های بسیار زیادی در بخش بانوان داریم، گفت: پیش‌تر ما حتی یک مکان تمرینی مختص بانوان نداشتیم اما از ابتدای سال گذشته با برنامه ریزیهای انجام شده تنها مکانی که به نام بانوان اما در اختیار آقایان بود از آنان پس گرفته شد و در اختیار بانوان قرار گرفت.

رئیس اداره ورزش و جوانان آبادان افزود: مذاکراتمان با بخش خصوصی منجر به احیای یکی از سالن‌های بلا استفاده مجموعه شهید قنوتی صرفا برای ورزش بانوان شد و به این ترتیب رقم سالنهای ورزشی ویژه بانوان ورزشکار آبادانی به دو باب سالن رسید.

ادیبی عنوان کرد: تاکید مکرر و موکد ما به هیئتهای ورزشی تلاش، جدیت، کار و نگاه ویژه به بخش بانوان است.

وی با اشاره به برنامه ریزی‌های انجام شده برای فعال‌تر کردن هیئتهای ورزشی تصریح کرد: عذر تعداد زیادی از نائب رئیسان را از طریق رؤسای هیئت‌ها خواستیم و نواب جدید معرفی شدند اما باز در بحث ورزش بانوان مشکلات بسیار بسیار زیادی داریم.

درخواست مدیرعامل منطقه آزاد اروند از وزیر

رئیس اداره ورزش وجوانان آبادان گفت: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند طی نامه‌ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از وی خواستار خرید مجموعه ورزشی شهدای کارگر شد که در صورت توافق وزیر با این موضوع این مجموعه در اختیار اداره ورزش و جوانان قرار می‌گیرد تا تبدیل به مجموعه جامع ورزش بانوان آبادان شود.

ادیبی با اشاره به پیگیری جدی موضوع تا حصول نتیجه افزود: تا این مجموعه را در اختیار نداشته باشیم مشکلات بانوان ورزشکار همچون گذشته به قوت خود باقی است.

وی اظهار کرد: به رغم تمامی کمبود‌ها در بخش بانوان اما دو تیم از تیمهای آبادانی که قهرمان کشور شدند از بانوان است.

رئیس اداره ورزش و جوانان آبادان بار دیگر با اشاره به افتخار آفرینی بانوان آبادانی در سبکهای مختلف رزمی در سطح کشور و استان تصریح کرد: دلیل کسب موفقیت آنان نیاز این رشته‌ها به سالنهای تمرینی است نه سالنهای بزرگ مسابقه‌ای.

وجود چهار سالن استاندار سقف بلند

ادیبی یادآور شد: در آبادان چهار سالن استاندارد سقف بلند داریم که اگر آن‌ها را اختیار بانوان قرار دهیم تیمهای مختلف آقایان نیز دچار مشکل می‌شوند لذا برای جبران این کمبود مجبور شدیم تا ساعتهایی را در اختیار بانوان قرار دهیم تا به طور مشترک از این سالن‌ها استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه بیشترین زمانی که سالن‌ها به بانوان اختصاص داده می‌شود، صبح‌ها است، گفت: از آنجایی که بیشتر بانوان صبح‌ها شاغل و یا مشغول تدریس در مدارس و دانشگاه‌ها هستند به طور عملی استفاده از سالن‌ها در صبح با توجه به فراغت بیشتر بانوان در بعدازظهر‌ها چندان با استقبال آنان مواجه نمی‌شود، تا زمانی که این وضعیت باشد مشکلات ادامه دارد و بایستی مکانهای خاصی را برای بانوان مهیا کنیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان آبادان با ابراز امیدواری از اینکه رایزنی‌ها و مکاتبات انجام شده ثمربخش باشد، ادامه داد: به رغم تمامی مشکلات و کمبود‌ها اما از مسابقات ورزشی بانوان غافل نشدیم که برگزاری مسابقات در رشته‌های بسکتبال، هندبال و ژیمناستیک خود گواه این مدعا است.

ادیبی اظهار کرد: آن دسته از هیئتهای ورزشی دارای خانه همچون بسکتبال، تیراندازی و ژیمناستیک مشکلی برای تمرین ورزشکارانشان ندارند چرا که به طور یک روز در میان در طول هفته بانوان و آقایان تمریناتشان را به انجام می‌رسانند.

وی تصریح کرد: در رشته فوتسال و به ویژه فوتبال بانوان به رغم وجود استعدادهای بسیار خوب و علاقمندان زیاد متاسفانه با مشکلات عدیده‌ای مواجهند، سعی کرده‌ایم تا از امکانات ناچیزی که در اختیار داریم به بهترین وجه ممکن استفاده کنیم و تا الان نیز موفق بوده‌ایم.

۴۲ درصد ورزشکاران سازماندهی شده از بانوان است

رئیس اداره ورزش و جوانان آبادان یادآور شد: در زمان حاضر با توجه به کمبود امکانات ورزشی به ویژه سالن خاص بانوان تنها ۴۲ درصد از ورزشکاران سازماندهی شده این اداره از بانوان هستند که بایستی این رقم بهبود یابد.

ادیبی از باشگاه‌ها وسالن‌های خصوصی به جهت جبران کمبود اماکن ورزشی شهر تقدیر کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد