دو چيز را خداوند در اين جهان كيفر ميدهد : تعدي ، و ناسپاسي پدر و مادر . حضرت محمد (ص)      کسی در قیامت در امان نیست مگر کسی که در دنیا ترس از خدا در دل داشت.امام حسین(ع)      عیدباستانی نوروز 99بر همگان مبارک باد      سال 1399 سال جهش تولید در کشور      
کد خبر: ۱۳۹۸۵
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۸
دکتر اسماعيل ايدني رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار كرد: كلينيك هاي ويژه در دشت آزادگان، رامهرمز، بندر امام خمینی(ره)، مسجدسليمان، اميديه و ايذه و بسياري از شهرستان هاي زير پوشش دانشگاه در حال ساخت است.

وي افزود: اورژانس هاي بيمارستاني در بيمارستان هاي بزرگ زير پوشش اين دانشگاه در حال گسترش و توسعه هستند.

ايدني ادامه داد: راه اندازي بيش از 100 تخت مراقبت ويژه در سال 1394 و 1395 دردستور كار قرار گرفت و بيش از 50 مورد در اواخر پارسال به بهره برداري رسيد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز گفت: توسعه بلوك هاي زايماني در دو بيمارستان خوزستان به انجام رسيده و در بقيه بيمارستان ها نيز در حال ساخت است.

وي اظهار كرد: با توجه به بار بيماري سرطان، نقشه هاي تيپ هاي يك، دو و سه در اين زمينه ترسيم شده و به زودي راه اندازي مي شوند که تيپ يك سرپايي و شيمي درماني، تيپ دوشيمي درماني و راديو تراپي و تيپ سه پيشرفته يعني تشخيصي و درماني است.

ايدني اضافه كرد: بيمارستان 22 بهمن مسجدسليمان بصورت کامل تجهیز و مورد بهره برداری قرار گرفت و انشاء الله در سال 95 نیز شاهد بهره برداری رسمی از بیمارستان رامهرمز نیز خواهیم بود.

كاهش پرداختي از جيب مردم و حذف زير ميزي از مهمترين دستاوردهاي طرح تحول سلامت

وي در خصوص طرح تحول نظام سلامت گفت: اين طرح در حوزه درمان از سال 1393 آغاز شد و در فازهاي بسته هاي خدمتي در زمينه كاهش فرانشيز، ترويج زايمان طبيعي، ماندگاري پزشكان در مناطق محروم و كمتر توسعه يافته، تهيه دارو و تجهيزات در بيمارستان، ارتقاي هتلينگ در مراكز درماني، حمايت از بيماران سخت علاج و نظارت بر تعرفه هاي پزشكي اجرايي شد.

ايدني افزود: از مهمترين دستاوردهاي اين طرح، كاهش پرداختي از جيب مردم بود در بيمارستان ها بود به صورتي كه در سال 1394، مردم درشهرهاي بالاي 20 هزار نفر جمعيت شش درصد و در شهرهاي زير شش هزار نفر جمعيت و روستاها سه درصد هزينه را پرداخت مي كردند كه گام بزرگي محسوب مي شود.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز اظهار كرد: حذف زير ميزي و كنترل تعرفه ها از ديگر دستاوردهاي طرح محسوب مي شود.

وي گفت: هيچ گونه پرداختي در مطب وجود ندارد و تمام پرداختها در بيمارستان ها از طريق حسابداري بيمارستان انجام مي شود.

ايدني ادامه داد: طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت نيز در سال 1393 عملياتي شد و پوشش پزشكان خانواده روستايي 90 تا 100 درصد، ماماها 100 درصد و تجهيز مراكز بهداشتي و درماني روستايي كامل انجام شد.

وي اضافه كرد: با توجه به گذر اپيدميولوژيك و تغيير سيماي بيماري ها، بسياري از شاخص هاي بهداشتي كشور در حوزه شهري به ويژه در حاشيه شهرها كه خدمات بهداشتي فعالانه ارائه نمي شد قابل قبول نبود و در نتيجه نظام بهداشتي به سمت بازآرايي و تعريف ماموريت هاي جديد حركت كرد.

وي گفت: در حوزه بهداشت با توجه به تغيير بافت جمعيتي يعني بيش از 70 درصد جمعيت شهرنشين، سامانه ارائه خدمات بهداشتي ما به سمت فعال رفت يعني در شهرها نيز مانند مراكز بهداشتي روستاها، كاركنان بهداشت به درب منازل مراجعه و براي دريافت خدمات مراجعه مي كنند.

ايدني افزود: براي هر شهروند يك شناسنامه الكترونيك طراحي و كليه سوابق بهداشتي، درماني فرد ثبت مي شود.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي اهواز اظهار كرد: طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت درسه فاز حاشيه شهرها و شهرهاي 20 تا 50 هزار نفر، شهرهاي 50 تا 500 هزار نفر و كلان شهرها در خوزستان ما اجرايي شد.

وي گفت: با راه اندازي مراكز جامع سلامت و پايگاه هاي سلامت در مراكز شهري، زنجيره بهداشت در خوزستان به لحاظ ساختاري كاملا تامين شده است.

ايدني افزود: هم اكنون 190 پايگاه و مركز جامع سلامتي، خدمات سلامتي نوين را ارائه مي دهند.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي اهواز ادامه داد: طرح تحول نظام سلامت در حوزه آموزش پارسال كليد خورد و سه برنامه استراتژيك شامل آلودگي هوا، ناباروري و سرطان كودكان در حال تدوين است كه پس از ارائه به وزارت و تصويب براي كل كشور استفاده مي شود.

وي گفت: هم اكنون در حوزه بهداشت، كل جمعيت زير پوشش اين دانشگاه، سه ميليون و 266 هزار نفر است و 590 خانه بهداشت فعال داريم.

ايدني افزود: در دو سال اخير، تعداد پايگاه هاي بهداشت از 60 به 135 و مراكز بهداشتي و درماني از 149 به 180 رسيده است.

در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي بايد به سمت اقتصاد دانش بنيان پیش رویم

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز اظهار كرد: با توجه به نامگذاري سال 1395 توسط رهبر معظم انقلاب با عنوان اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل، بايد به سمت اقتصاد دانش بنيان و دانايي محور حركت كنيم.

وي افزود: سال گذشته در زمينه زيرساخت هاي پژوهشي در بين دانشگاه هاي كشور رتبه نخست را كسب كرديم البته عقب ماندگي هاي وجود دارد که با همت و کار مضاغف جبران خواهد شد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي اهواز گفت: هم اكنون 25 مركز تحقيقاتي، دو مركز رشد و شش شركت دانش بنيان در خوزستان فعال است.

كمبود دو هزار و 300 تخت در خوزستان

وي اظهار كرد: هم اكنون، تخت هاي فعال دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز پنج هزار و 314 عدد است و در سال 94 نسبت به سال 93 بيش از 100 مورد اضافه شده است و در كل خوزستان كمبود دو هزار و 300 تخت وجود دارد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپوراهواز گفت: بزرگترين چالش كنوني ما كمبود نيروي پرستاري، اتاق عمل و بيهوشي است يعني دانش آموخته بومي نداريم.

وي همچنين در خصوص فعاليت هاي فوريت هاي پزشكي افزود: در حوزه اورژانس هاي پيش بيمارستاني نيز پيش بيني مي شود 100 دستگاه آمبولانس امسال به مجموعه اضافه شود.

اولويت هاي سال 1395

ايدني در ادامه گفت: تكميل پروژه هاي عمراني، افتتاح بيمارستان رامهرمز، كلينيك ها، خانه هاي بهداشت از جمله اين اولويت ها است.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي اهواز ادامه داد:جهت گيري فعاليت هاي پژوهشي به سمت فعاليت هاي دانش بنيان، افزايش تعاملات فرابخشي در حوزه دانشگاه در جهت ارتقاي سلامت مردم، استفاده بهينه از ظرفيت هاي فرابخشي از ديگر اولويت ها است.

ايدني خاطرنشان كرد: مسير اقتصاد مقاومتي به عنوان يك راهبرد از همكاري هاي سيستماتيك و بين بخشي مناسب عبور مي كند يعني رهيافت ما همكاري هاي سيستماتيك است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد